Головна/Школа з медичної фізики: новітні розробки та обмін досвідом для розвитку сучасної медицини
11.04.2024

Школа з медичної фізики: новітні розробки та обмін досвідом для розвитку сучасної медицини

20-21 квітня 2017 року у місті Харкові на базі Університета ім.Каразіна проходила школа з медичної фізики FRENCH-CERN-UKRAINIAN WORKSHOP ON MEDICAL PHYSICS AND IMAGING, де приймав участь медичний фізик «Українського Центру Томотерапії» Олексій Зінвалюк.

В рамках заходу було розглянуто широкий спектр питань з загального стану фізики у медицині, сучасних методів візуалізації та діагностики. Особливу зацікавленість викликала доповідь Лукаса Тлустоса (Lukas Tlustos), представника CERN (Швейцарія), що супроводжувалась демонстрацією роботи прототипа новітнього детектора іонізуючого випромінювання MEDIPIX.

медицинский физик Алексей Зинвалюк 

Декілька доповідей освітлювали тему фізичних особливостей використання ПЕТсканерів, у тому числі і в тандемі з іншими діагностичними зображеннями (ПЕТ/КТ, ПЕТ/МРТ), особливості роботи детекторів та алгоритмів аналізу у кожному подібному випадку (доповіді Вячеслава Шарія (CEA, Франція), Хаді Фаяда (Hadi Fayad, LaTIM, Франція) та Олександра Дьоміна (Інститут Сцинтилляційних Матеріалів, Харків, Україна)).

IMG_20170420_162458.jpg

Вітчизняні розробки були представлені співробітниками ХНУРЕ (Олег Аврунін та Максим Тимкович), – методики планування малоінвазивних втручань у нейрохірургії та використання технологій 3D-моделювання у пластичній хірургії. Був також розглянутий багаторічний досвід харківських науковців у створенні стентів для кардіохірурггії та джерел опромінення для інтраваскулярної брахітерапії, що використовуються, наразі, по всій Європі.

IMG_20170420_101353.jpg

Окремо слід виділити доклади Рити Феррейра (Rita Ferreira) та Максима Тітова — представників міжнародної організації CERN, відомої, насамперед, через найбільший прискорювач часток у сучасній історії — Великий Адронний Коллайдер (LHC). У їхніх доповідях було наведено багато прикладів того, як результати сучасних наукових досліджень змінюють інструментарій сучасної медицини.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху