Головна/Скільки потрібно чекати результатів комп’ютерної томографії?
11.04.2024

Скільки потрібно чекати результатів комп’ютерної томографії?

Як ви знаєте, встановлення точного діагнозу і план лікування залежать від 3 етапів діагностики. Візуалізація — один з них. Від того, що покаже комп’ютерна томографія, по суті залежить майбутнє пацієнта.

Зрозуміло, що кожен відвідувач клініки бажає отримати результати дослідження якомога швидше. Адже з лікуванням у разі онкологічних захворювань зволікати не можна. А в екстрених випадках від швидкості розшифровки залежить навіть життя людини. Фахівці TomoClinic це добре розуміють.

Так скільки ж триває розшифровка КТ/МРТ в нашій клініці і чому стільки?

  1. В ході дослідження рентгенолог повинен уважно вивчити від 800 до 3000 знімків, що вимагає глибоких знань, досвіду і часу. Потрібно виключити або підтвердити патології і аномалії. Звернути увагу на травми, запальні процеси, онкологічні вогнища, скупчення рідини, структурні порушення. Фахівець також порівнює параметри систем і органів, новоутворень і метастазів.
  1. Після проведення КТ рентгенологу необхідний достатній час для того, щоб написати експертний висновок. Потрібно обробити і грамотно інтерпретувати отримані дані, а в важких випадках це може зайняти декілька діб. Також ми розуміємо, що таких досліджень в день може бути проведено кілька, а завантаженість кожного нашого рентгенолога може бути високою.
  1. До нас часто звертаються пацієнти, у яких на руках є кілька дисків з попередніми КТ-дослідженнями. І фахівець теж зобов’язаний проаналізувати ці дані і врахувати в описі. У деяких випадках потрібно зв’язатися з лікарем, щоб отримати додаткову клінічну інформацію про пацієнта.

Коли ви отримаєте медичний висновок?

У Європейському Союзі стандартний час на створення заключення після КТ складає 14 днів. У TomoClinic розшифровка діагностичних зображень комп’ютерної томографії проводиться протягом 24 робочих годин. Як правило, це 2 робочих дня. Тому не радимо вам звертатися в медичний центр, де розшифровка результатів КТ проводиться швидше за інших. Швидкість не завжди говорить про якість.

Важливо. Якщо розшифрувати знімки КТ в прискореному режимі, то висока ймовірність помилкових результатів. А значить, діагноз може бути поставлений невірно, план лікування може бути складений неправильно.

Шановні пацієнти! Комп’ютерна томографія — це дуже важливе і складне дослідження. Якщо ваш лікар призначив таке обстеження, значить, на те були серйозні підстави. Від правильного аналізу та інтерпретації отриманих результатів часто залежить не тільки здоров’я, а й життя людини. І тільки точний діагноз може привести до успіху лікування.

Бажаємо вам гарних результатів і здоров’я!

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху