Головна/Скринінг рятує життя? Наші лікарі відповідають — так
11.04.2024

Скринінг рятує життя? Наші лікарі відповідають — так

У світі давно розроблені програми профілактичних обстежень для виявлення ранніх форм раку. Такі програми називаються скринінговими і в багатьох країнах діють на рівні держави. Ми сподіваємося, що Україна незабаром до цього теж прийде, але поки кожному з нас потрібно самому піклуватися про своє здоров’я і здоров’я близьких. А щоб піклуватися, необхідні знання.

Що ж нам треба знати?

Почнемо з того, про що вам, напевно, вже відомо. Тому просто нагадаємо — більшість видів раку на ранніх стадіях виліковні. І тоді залишається отримати відповідь на питання, як «зловити» цю початкову стадію.

Перш за все, не варто чекати, поки щось заболить або ви самі виявите у себе підозріле утворення.

Запам’ятайте головне: скринінг — це обстеження людей, які вважають себе здоровими.

Знайте, що є найбільш поширені форми раку, які можна або попередити, або виявити на ранній, виліковній стадії:

  • у жінок — рак молочної залози, рак шийки матки, рак шкіри, колоректальний рак;
  • у чоловіків — рак передміхурової залози, рак легень, рак шкіри, колоректальний рак.

Які обстеження потрібно проходити?

Жінкам

До 40 років — УЗД молочних залоз, а починаючи з 40 років — мамографія. За міжнародними рекомендаціями мамографію потрібно проходити щорічно жінкам 40 років і старше. Якщо у вас є сімейна історія раку грудей (хворіла мама, бабуся, тітка або сестра), лікар може порекомендувати починати скринінг у більш ранньому віці, частіше проводити його чи використовувати інші додаткові методи.

Щорічно відвідуйте гінеколога, щоб фахівець провів огляд і взяв матеріал для спеціального аналізу (ПАП-тест), результати якого дають можливість вчасно виявити передракові стани шийки матки.

Чоловікам

Прийдіть в лабораторію і здайте кров для аналізу: тест ПСА — це визначення кількості простат специфічного антигену. Результат вкаже на ймовірність раку передміхурової залози. Подальші обстеження при підозрі на рак призначить лікар-уролог.

Чоловікам і жінкам

Якщо ви курите або курили в минулому, якщо вам більше 55 років або ви працюєте з шкідливими речовинами, пройдіть низькодозову комп’ютерну томографію (КТ). При цьому дослідженні менше опромінення, значно нижче дозове навантаження, ніж при звичайному КТ. Однак результат дасть фахівцям візуальну характеристику процесу на ранньому етапі, тобто наші лікарі зможуть побачити пухлину, яка тільки зароджується.
Колоректальний рак — один з небагатьох видів раку, який можна не тільки виявити на ранній стадії, а й попередити. Як? Якщо вам виповнилося 50 років, пройдіть колоноскопію. Якщо під час дослідження будуть виявлені поліпи в кишківнику, їх видаляють — найкраща профілактика колоректального раку. І знайте, що в нашому центрі це не боляче: використовується «мала» анестезія — короткий медичний сон, коли пацієнт спить і нічого не відчуває, а лікар може дуже ретельно оглянути всі ділянки кишківника.

Також не забувайте відвідувати дерматолога-онколога. Звертайте увагу на будь-які підозрілі плями на шкірі, родимки, які змінюють форму або колір.

Пам’ятайте, що увага до себе, дійсно, рятує життя, і це зовсім не високі слова, а реальність.

Звертайтеся до нас за номером телефону, який бачите на сайті, і будьте здорові.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху