Головна/Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я!
11.04.2024

Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я!

Всесвітній день здоров’я заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Вперше цей день відзначався 22 липня 1948 року. У 1950 році дату перенесли на 7 квітня.
У цей день в 1948 році вступив в силу Статут ВООЗ. Документ визначив структуру міжнародної організації, цілі існування, функції, порядок прийняття членів і інші положення.
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під новою темою. У це свято Генеральний секретар ООН звертається з посланням. У своїй промові він згадує про насущні проблеми в сфері охорони здоров’я, закликає уряди країн об’єднати зусилля з метою скорочення ризиків для життя і здоров’я людей, наголошує на важливій ролі узгоджених дій з порятунку від лих.
Цього року тема Всесвітнього дня здоров’я – депресія і боротьба з цим недугом. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає надати підтримку людям, що страждають депресією, виступаючи з роз’яснювальною кампанією «Депресія: давай поговоримо». Метою кампанії є розширення можливостей у всьому світі для звернення людей з депресією за медичною допомогою.
день здоровья, депрессия

 

На сьогоднішній день більше 300 млн людей у ​​світі живуть з депресією. З 2005 по 2015 рік це число виросло більш ніж на 18%. Через страх осуду і відсутності підтримки багато людей з психічними розладами не звертаються за лікуванням, необхідним для того, щоб вони могли жити здоровим і продуктивним життям.
У ВООЗ висловлюються за збільшення інвестицій в світі в охорону психічного здоров’я, нагадуючи, що навіть в країнах з високим рівнем доходів близько 50% людей з депресією не отримують лікування. Такі інвестиції, підкреслюють експерти, економічно обгрунтовані: кожен долар, спрямований на ці цілі, «приносить чотири долари завдяки поліпшенню здоров’я і здатності працювати».

Всемирный день здоровья

Існування такого Дня допомагає людям в усьому світі відчувати себе не самотніми, коли про їхню проблему або захворюванні говорять в міжнародному масштабі. Сучасна медицина здатна на багато що, але необізнаність людей знижує їх якість життя і викликає проблеми з фізичним і психологічним здоров’ям, яких можна було б уникнути. Давайте не будемо байдужі один до одного!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху