Головна/Сон і гормони
11.04.2024

Сон і гормони

Циркадні ритми – це зміна певних біологічних процесів, що відбуваються в організмі людини протягом доби.

Саме від циклу «сон» залежить перебіг багатьох процесів в організмі, його нормальне функціонування і працездатність. Низька якість сну або його недостатня кількість може порушувати гормональний баланс, стати причиною зниження концентрації уваги, падіння працездатності. У разі відсутності повноцінного здорового сну погіршуються інтелектуальні функції, порушуються процеси обміну речовин в організмі. Також це загрожує раннім старінням мозку, розвитком психічних порушень.

ЯКІ Ж ПРОЦЕСИ ВІДБУВАЮТЬСЯ ПІД ЧАС СНУ?

Багато з нас чули про різні гормони, які в тій чи іншій мірі впливають на стан здоров’я. Що ж це за гормони?

  • З 21:00 починає вироблятися мелатонін, знижується температура тіла – і фізично ми хочемо тепла. У такий час потрібно бути поруч із рідними та близькими.
  • З 22:00 наш гіпофіз починає виробляти найбільш приємні гормони – ендорфіни. Сни будуть хорошими, якщо заснути саме в цей час.
  • З 22:00 до 4:00 – ми отримуємо максимальну користь від сну. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження, і прокидаємося ми легше та у хорошому настрої.
  • З 2:00 за роботу знову береться соматотропний гормон (гормон росту) – запорука нашого здоров’я і молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, здоровими з міцними кістками та м’язами. Тому не варто відкладати завдання та роботу на таку пізню пору.

Пам’ятайте, що від правильного вмісту усіх цих гормонів залежить ваш продуктивний день та самопочуття. Рівень вищевказаних гормонів у крові регулює гіпофіз. Щоб Ваш організм працював як годинник, то радимо періодично консультуватись із лікарем-ендокринологом та здавати аналізи на вміст цих гормонів.
Обстеження ендокринологом є невідʼємною частиною оцінки стану здоровʼя людини, яке необхідно проходити 1-2 рази на рік.

Отримати консультацію лікаря: 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху