Головна/Сон і гормони
11.04.2024

Сон і гормони

Циркадні ритми – це зміна певних біологічних процесів, що відбуваються в організмі людини протягом доби.

Саме від циклу «сон» залежить перебіг багатьох процесів в організмі, його нормальне функціонування і працездатність. Низька якість сну або його недостатня кількість може порушувати гормональний баланс, стати причиною зниження концентрації уваги, падіння працездатності. У разі відсутності повноцінного здорового сну погіршуються інтелектуальні функції, порушуються процеси обміну речовин в організмі. Також це загрожує раннім старінням мозку, розвитком психічних порушень.

ЯКІ Ж ПРОЦЕСИ ВІДБУВАЮТЬСЯ ПІД ЧАС СНУ?

Багато з нас чули про різні гормони, які в тій чи іншій мірі впливають на стан здоров’я. Що ж це за гормони?

  • З 21:00 починає вироблятися мелатонін, знижується температура тіла – і фізично ми хочемо тепла. У такий час потрібно бути поруч із рідними та близькими.
  • З 22:00 наш гіпофіз починає виробляти найбільш приємні гормони – ендорфіни. Сни будуть хорошими, якщо заснути саме в цей час.
  • З 22:00 до 4:00 – ми отримуємо максимальну користь від сну. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження, і прокидаємося ми легше та у хорошому настрої.
  • З 2:00 за роботу знову береться соматотропний гормон (гормон росту) – запорука нашого здоров’я і молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, здоровими з міцними кістками та м’язами. Тому не варто відкладати завдання та роботу на таку пізню пору.

Пам’ятайте, що від правильного вмісту усіх цих гормонів залежить ваш продуктивний день та самопочуття. Рівень вищевказаних гормонів у крові регулює гіпофіз. Щоб Ваш організм працював як годинник, то радимо періодично консультуватись із лікарем-ендокринологом та здавати аналізи на вміст цих гормонів.
Обстеження ендокринологом є невідʼємною частиною оцінки стану здоровʼя людини, яке необхідно проходити 1-2 рази на рік.

Отримати консультацію лікаря: 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху