Головна/Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак
11.04.2024

Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак

Статистика говорить, що тема онкології стосується кожного третього. Ця тема потрібна і важлива, хоч багато хто її боїться навіть обговорювати. Однак наших фахівців це не зупинило: 20 і 21 вересня в Національному інституті раку (Київ) проходила єдина в Україні Міжнародна науково-практична конференція, повністю присвячена питанням психологічної підтримки онкопацієнтів «Психоонкологія-2019». Одним з її учасників став онкопсихолог центру TomoClinic Антон Покалюхін.

 width=Він виступив з доповіддю про техніки когнітивно-поведінкової терапії третьої хвилі в практиці онкопсихолога. Хоч тема Антона Юрійовича вважається багатьма досить складною і специфічною, вона викликала інтерес і хвилю позитивних відгуків. Також він детально пояснив суть техніки майндфулнес, яку онкопсихологи часто практикують в роботі з пацієнтами і яка вважається досить ефективною.

На конференції презентували досвід розробки та використання сучасних методів, а також технологій лікування, психологічної діагностики, корекції, реабілітації, психологічного супроводу онкохворих та їх сімей. Розглядалися питання консультування і психотерапії онкопацієнтів, медикаментозної підтримки, волонтерської роботи.

Окрема увага приділялася боротьбі з міфами і шарлатанами, яких існує занадто багато в сфері онкології. Сьогодні так важливо відстоювати позицію доказової медицини і формувати якісний інформаційний простір в суспільстві щодо тем онкології!

Наприклад, були розвіяні наступні стереотипи:

  • Міф 1: онкологічне захворювання смертельне.
  • Міф 2: онкологія не лікується.
  • Міф 3: онкопатологія супроводжується фізичними стражданнями і болем.
  • Міф 4: рак — психосоматичне захворювання і емоції впливають на його появу.
  • Міф 5: коли ти хворий на рак, ти самотній.

Психологи поспішають вас запевнити, що в реальності все виглядає так:

  1. Онкологія — хронічне захворювання, яке не обов’язково веде до смерті (а при ранній діагностиці взагалі не веде).
  2. Рак виліковний: в світі, Європі та Україні постійно розробляються нові методи лікування, які значно збільшують тривалість і якість життя.
  3. Сучасні погляди на лікування дозволяють ефективно контролювати фізичні симптоми, а при паліативному лікуванні використовується протибольова терапія.
  4. Рак пов’язаний з генетикою, екологією, шкідливими звичками, але не з емоціями.
  5. Коли ти хворий, ти не один: навколо тебе є команда таких же борців за життя і команда професіоналів, які завжди підтримають!

Крім психологів і психіатрів в конференції приймала участь велика делегація представників пацієнтських організацій, які ділилися поглядами на ці проблеми зі свого боку. Захід проводився в атмосфері прийняття і професіоналізму за участю представників провідних НДІ, ВНМЗ, вузів, медичних установ України, членів професійних організацій, мереж.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху