Головна/Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак
11.04.2024

Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак

Статистика говорить, що тема онкології стосується кожного третього. Ця тема потрібна і важлива, хоч багато хто її боїться навіть обговорювати. Однак наших фахівців це не зупинило: 20 і 21 вересня в Національному інституті раку (Київ) проходила єдина в Україні Міжнародна науково-практична конференція, повністю присвячена питанням психологічної підтримки онкопацієнтів «Психоонкологія-2019». Одним з її учасників став онкопсихолог центру TomoClinic Антон Покалюхін.

 width=Він виступив з доповіддю про техніки когнітивно-поведінкової терапії третьої хвилі в практиці онкопсихолога. Хоч тема Антона Юрійовича вважається багатьма досить складною і специфічною, вона викликала інтерес і хвилю позитивних відгуків. Також він детально пояснив суть техніки майндфулнес, яку онкопсихологи часто практикують в роботі з пацієнтами і яка вважається досить ефективною.

На конференції презентували досвід розробки та використання сучасних методів, а також технологій лікування, психологічної діагностики, корекції, реабілітації, психологічного супроводу онкохворих та їх сімей. Розглядалися питання консультування і психотерапії онкопацієнтів, медикаментозної підтримки, волонтерської роботи.

Окрема увага приділялася боротьбі з міфами і шарлатанами, яких існує занадто багато в сфері онкології. Сьогодні так важливо відстоювати позицію доказової медицини і формувати якісний інформаційний простір в суспільстві щодо тем онкології!

Наприклад, були розвіяні наступні стереотипи:

  • Міф 1: онкологічне захворювання смертельне.
  • Міф 2: онкологія не лікується.
  • Міф 3: онкопатологія супроводжується фізичними стражданнями і болем.
  • Міф 4: рак — психосоматичне захворювання і емоції впливають на його появу.
  • Міф 5: коли ти хворий на рак, ти самотній.

Психологи поспішають вас запевнити, що в реальності все виглядає так:

  1. Онкологія — хронічне захворювання, яке не обов’язково веде до смерті (а при ранній діагностиці взагалі не веде).
  2. Рак виліковний: в світі, Європі та Україні постійно розробляються нові методи лікування, які значно збільшують тривалість і якість життя.
  3. Сучасні погляди на лікування дозволяють ефективно контролювати фізичні симптоми, а при паліативному лікуванні використовується протибольова терапія.
  4. Рак пов’язаний з генетикою, екологією, шкідливими звичками, але не з емоціями.
  5. Коли ти хворий, ти не один: навколо тебе є команда таких же борців за життя і команда професіоналів, які завжди підтримають!

Крім психологів і психіатрів в конференції приймала участь велика делегація представників пацієнтських організацій, які ділилися поглядами на ці проблеми зі свого боку. Захід проводився в атмосфері прийняття і професіоналізму за участю представників провідних НДІ, ВНМЗ, вузів, медичних установ України, членів професійних організацій, мереж.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху