Головна/Спеціалісти УЦТ ділились унікальним досвідом та знаннями на конференції «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози»
11.04.2024

Спеціалісти УЦТ ділились унікальним досвідом та знаннями на конференції «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози»

18 листопада 2016 р. на базі 4-ї міської клінічної лікарні м. Дніпро було проведено науково-практичну конференцію «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози», в якій приймали участь спеціалісти «Українського Центру Томотерапії» (УЦТ).

Захід мав практичну спрямованість, його головною метоя було підвищення рівня знань медиків про методи діагностики та лікування раку молочної залози.

Перша доповідь представників УЦТ була підготована лікарями діагностичного відділення Олегом Горошенком та Віталієм Цимбалом і стосувалася новітніх підходів у діагностиці хвороби. Кожна восьма жінка за життя захворіває на рак молочної залози, щороку в Україні реєструється біля 16,5 тис випадків захворювання, 50% із тих що захворіли – жінки працездатного віку, у 5% випадків хвороба уражає обидві залози. У доповіді було акцентовано увагу на використанні останніх розробок у галузі УЗД, а також на МРТ – ці методи є безпечними через відсутність іонізуючого випромінювання, отже можуть використовуватися в міру потреби, не протипоказані при годуванні груддю, дозволяють виявляти хворобу на ранніх етапах, точно оцінювати поширеність процесу, визначати оптимальну точку проведення біопсії та власне проводити її під візуальною навігацією, впевнюючись що матеріал що відправляється до лабораторії взятий правильно, уникати ускладнень, повторних втручань.

Дані власних спостережень підтверджуються світовим досвідом – дослідження що проводилися у Німеччині, зокрема, підтвердили високу інформативність МРТ, особливу у жінок із «групи ризику». За оцінками австрійських колег із університетської клініки Відня, за 7-10 років МРТ молочних залози стане невід’ємною частиною скринінгу раку молочної залози у Європі.

Лікар променевий терапевт УЦТ Алла Кухар представила доповідь присвячену променевій терапії при раку молочної залози, наголосивши при цьому, що проведення такого лікування на сучасному обладнанні дозволяє не лише впевнено перемагати хворобу, але і значно зменшувати небажані реакції організму на опромінення, зберігаючи здоров’я пацієнтки та природну естетику. Ці висновки були підтверджені випадками із практики Центру.

Конференція була дуже корисною, адже охопила всі аспекти боротьби із раком молочної залози – від діагностики та соціально-психологічної підготовки пацієнтки до всіх видів лікування, до подальшої реабілітації. Спеціалісти УЦТ дякують організаторам за запрошення, адже завжди раді дізнаватися нове та вчитися, а самі натомість мають цікавий і унікальний для нашої країни досвід, яким завжди готові поділитися з колегами.

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху