Головна/Стати батьком або матір’ю після онкології
11.04.2024

Стати батьком або матір’ю після онкології

Якість життя кожного пацієнта під час і після лікування — понад усе. У боротьбі з онкологічним захворюванням хтось втрачає життєво важливий орган, у когось виникають супутні захворювання або спостерігаються наслідки лікування, хтось живе з помпою або протезом. А хтось назавжди прощається з мрією мати дітей навіть після одужання.

Завдяки лікуванню в TomoClinic багато чого з перерахованого можна уникнути. Ми дбаємо про те, щоб якість життя пацієнтів була на тому ж рівні, що і до онкотерапії.

Крім того, важливо заздалегідь обговорити питання і про продовження роду пацієнта, тому що лікування раку може знизити репродуктивну функцію. Проблеми з можливістю мати дітей можуть бути тимчасовими або постійними, і це залежить від:

  • стану репродуктивної функції пацієнта до початку лікування
  • типу/дози хіміотерапії або променевої терапії
  • ділянки тіла, що опромінюється, і виду операції

чижов гинеколог томоклиник

Гінеколог TomoClinic Олег Чижов висловив свою думку з цього приводу: «Перед лікуванням важливо запропонувати пацієнтові заморозити яйцеклітини або сперматозоїди, щоб зберегти для нього можливість стати мамою або татом в майбутньому. Наприклад, поборівши лімфому, багато чоловіків хочуть мати дітей, але не можуть, тому що не потурбувалися про це заздалегідь. Але якщо такий пацієнт завчасно здасть сперму, то питання про репродукцію можна буде вирішити. Онкологи думають про те, як перемогти рак. Пацієнти, зіткнувшись з онкологією, думають про одужання і продовження життя. А гінеколог повинен подумати і про те, щоб попередити пацієнта про можливий вплив протипухлинної терапії на репродуктивну функцію, запропонувати рішення ситуації. Тому що зараз медицина дозволяє запобігти безпліддю і дає високі шанси на нове життя».

Дійсно, ще кілька років тому молоді жінки з раком молочної залози після завершення лікування мали проблеми з фертильністю, а чоловіки з раком простати прощалися з мрією колись почути «тато» на свою адресу. На сьогоднішній момент в Україні, як і в усьому світі, заморожуються (кріоконсервуються) яйцеклітини, сперма, ембріони людини, тканини яєчників. Відомо, що найкраще кріоконсервується сперма і ембріони. Вони, як і яйцеклітина, легко транспортуються з клініки в клініку, з країни в країну.

Про важливість діалогу між онкологами та пацієнтами про цей пріоритетний момент каже гінеколог Олег Чижов: «Можливо, звучить як фантастика, але це вже реальність, доступна і в нашій країні. Це питання актуальне для пацієнтів, які зуміли подолати рак. Адже та ж яйцеклітина в ході лікування може втратити свої якості, а через роки ця жінка стане мамою завдяки вчасному зверненню до клініки штучного запліднення. Те ж стосується і заморозки сперми — надійного способу збереження чоловічої фертильності».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Доверху