Головна/Страхи пацієнтів після закінчення курсу лікування
11.04.2024

Страхи пацієнтів після закінчення курсу лікування

Закінчення лікування онкологічних захворювань може бути важким періодом для багатьох пацієнтів. Після тривалого та важкого процесу боротьби із раком, вони можуть стикатися з різними страхами та емоційними переживаннями. Деякі з найпоширеніших страхів пацієнтів після закінчення лікування онкологічних захворювань включають:

1. Страх рецидиву.
Пацієнти часто переживають, що хвороба може повернутися. Цей страх може бути особливо інтенсивним у перший час після закінчення лікування або перед проходженням контрольної діагностики.

2. Страх невизначеності.
Після закінчення лікування, пацієнти можуть почувати себе вразливими та невпевненими у своєму майбутньому. Вони можуть переживати страх перед тим, що буде далі і як їх життя зміниться.

3. Страх перед побічними ефектами лікування.
Деякі пацієнти можуть переживати страх перед можливими побічними ефектами лікування, такими як втрата волосся, втома, проблеми зі шлунково-кишковим трактом тощо.

Як пацієнти можуть подолати ці страхи та емоційні переживання? Ось декілька корисних порад:

1. Звертайтеся за кваліфікованою психологічною підтримкою. Психолог може допомогти пацієнту зрозуміти та подолати їх страхи та емоційні переживання.

2. Дбайте про своє фізичне здоров’я. Регулярна фізична активність, збалансоване харчування та здоровий спосіб життя допомагають почуватися краще та зменшити страх перед поверненням хвороби.

3. Знаходьте підтримку у родини та друзях. Розмовляйте з близькими людьми про свої страхи та переживання. Допомога родини та друзів може бути надзвичайно корисною у цей важкий період.

Страхи пацієнтів після закінчення лікування онкологічних захворювань є зрозумілими та природними. Важливо шукати допомогу та підтримку, щоб подолати цей період та повернутися до радощів повноцінного життя.

Якщо ж ви відчуваєте, що вам потрібна допомога – обов’язково звертайтесь до , ми завжди готові підтримати вас.

Зробіть крок до власного здоровʼя та психологічного балансу на будь-якому етапі лікування!

Для запису на консультацію до онкопсихолога:

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху