Головна/Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози
11.04.2024

Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози

Зовсім нещодавно термін «мастектомія» для багатьох жінок звучав невтішно: пухлину видаляли разом з молочною залозою. Сучасні хірурги все частіше проводять онкопластичну операцію грудей з метою поліпшення естетики грудей. Це дає жінці спокій і впевненість, легше проходить адаптація і лікування, ніж після звичайної мастектомії. На щастя, такий підхід стає нормою і в Україні.

В TomoClinic такими операціями займається досвідчений мамолог, онкопластичний хірург Дмитро Караськов: «Органозберігаючі операції сьогодні дійсно в пріоритеті. В онкопластичній хірургії велику увагу приділяють онкологічній безпеці: в ході операції ми контролюємо краї резекції, проводимо біопсію сигнального лімфовузла методикою ICG на сучасному апараті ICG Flow, визначаємо обсяг видалення уражених тканин. Але для сучасного хірурга важливо і збереження естетики (не погіршити, а поліпшити форму грудей, створити необхідний обсяг, проекцію і симетрію)».

Для того, щоб зберегти неушкоджені тканини по максимуму, хірург під час операції відстежує чистоту країв тканин резекції і велику увагу приділяє дослідженню сигнального лімфовузла.

Залежно від цього обсяг операції може бути різним, як і тактика хірурга: проводиться онкопластична хірургія зі збереженням органу, мастектомія зі збереженням шкірно-підшкірного покриття залози, зі збереженням соска, з одномоментною реконструкцією.

Останній з перерахованих варіантів також може бути різним за своїм сценарієм:

— під час одноетапної операції встановлюється імплант: він відновлює об’єм грудей і вирішує естетичні завдання;

— при двоетапній реконструкції спочатку після видалення молочної залози встановлюється тканинний разширювач-експандер, а після променевої терапії проводять його заміну на постійний імплант.

Відновлення симетричності обох залоз відбувається відразу після операції або через деякий час, коли пацієнтка пройде всі етапи лікування.

Дмитро Караськов: «Як правило, згідно з певними показаннями, в результаті двоетапної реконструкції можна досягти кращої естетики. Її обирають і в силу того, що після променевої терапії може виникати капсулярна контрактура: покривні тканини формують щільну капсулу, яка може деформувати імплант і погіршити форму/вигляд грудей. Якщо ж за протоколом пацієнтці необхідна сосок-шкірозберігаюча мастектомія (при множинних пухлинних вогнищах, великій пухлині, внутрішньопротокових новоутвореннях, мутаціях генів BRCA1 і BRCA2), то видалений обсяг уражених тканин грудей потрібно відновити. Онкопластичний хірург допомагає боротися із захворюванням і робить все можливе для реконструкції молочної залози».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху