Головна/Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози
11.04.2024

Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози

Зовсім нещодавно термін «мастектомія» для багатьох жінок звучав невтішно: пухлину видаляли разом з молочною залозою. Сучасні хірурги все частіше проводять онкопластичну операцію грудей з метою поліпшення естетики грудей. Це дає жінці спокій і впевненість, легше проходить адаптація і лікування, ніж після звичайної мастектомії. На щастя, такий підхід стає нормою і в Україні.

В TomoClinic такими операціями займається досвідчений мамолог, онкопластичний хірург Дмитро Караськов: «Органозберігаючі операції сьогодні дійсно в пріоритеті. В онкопластичній хірургії велику увагу приділяють онкологічній безпеці: в ході операції ми контролюємо краї резекції, проводимо біопсію сигнального лімфовузла методикою ICG на сучасному апараті ICG Flow, визначаємо обсяг видалення уражених тканин. Але для сучасного хірурга важливо і збереження естетики (не погіршити, а поліпшити форму грудей, створити необхідний обсяг, проекцію і симетрію)».

Для того, щоб зберегти неушкоджені тканини по максимуму, хірург під час операції відстежує чистоту країв тканин резекції і велику увагу приділяє дослідженню сигнального лімфовузла.

Залежно від цього обсяг операції може бути різним, як і тактика хірурга: проводиться онкопластична хірургія зі збереженням органу, мастектомія зі збереженням шкірно-підшкірного покриття залози, зі збереженням соска, з одномоментною реконструкцією.

Останній з перерахованих варіантів також може бути різним за своїм сценарієм:

— під час одноетапної операції встановлюється імплант: він відновлює об’єм грудей і вирішує естетичні завдання;

— при двоетапній реконструкції спочатку після видалення молочної залози встановлюється тканинний разширювач-експандер, а після променевої терапії проводять його заміну на постійний імплант.

Відновлення симетричності обох залоз відбувається відразу після операції або через деякий час, коли пацієнтка пройде всі етапи лікування.

Дмитро Караськов: «Як правило, згідно з певними показаннями, в результаті двоетапної реконструкції можна досягти кращої естетики. Її обирають і в силу того, що після променевої терапії може виникати капсулярна контрактура: покривні тканини формують щільну капсулу, яка може деформувати імплант і погіршити форму/вигляд грудей. Якщо ж за протоколом пацієнтці необхідна сосок-шкірозберігаюча мастектомія (при множинних пухлинних вогнищах, великій пухлині, внутрішньопротокових новоутвореннях, мутаціях генів BRCA1 і BRCA2), то видалений обсяг уражених тканин грудей потрібно відновити. Онкопластичний хірург допомагає боротися із захворюванням і робить все можливе для реконструкції молочної залози».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху