Головна/Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози
11.04.2024

Сучасні тенденції в онкопластичній хірургії молочної залози

Зовсім нещодавно термін «мастектомія» для багатьох жінок звучав невтішно: пухлину видаляли разом з молочною залозою. Сучасні хірурги все частіше проводять онкопластичну операцію грудей з метою поліпшення естетики грудей. Це дає жінці спокій і впевненість, легше проходить адаптація і лікування, ніж після звичайної мастектомії. На щастя, такий підхід стає нормою і в Україні.

В TomoClinic такими операціями займається досвідчений мамолог, онкопластичний хірург Дмитро Караськов: «Органозберігаючі операції сьогодні дійсно в пріоритеті. В онкопластичній хірургії велику увагу приділяють онкологічній безпеці: в ході операції ми контролюємо краї резекції, проводимо біопсію сигнального лімфовузла методикою ICG на сучасному апараті ICG Flow, визначаємо обсяг видалення уражених тканин. Але для сучасного хірурга важливо і збереження естетики (не погіршити, а поліпшити форму грудей, створити необхідний обсяг, проекцію і симетрію)».

Для того, щоб зберегти неушкоджені тканини по максимуму, хірург під час операції відстежує чистоту країв тканин резекції і велику увагу приділяє дослідженню сигнального лімфовузла.

Залежно від цього обсяг операції може бути різним, як і тактика хірурга: проводиться онкопластична хірургія зі збереженням органу, мастектомія зі збереженням шкірно-підшкірного покриття залози, зі збереженням соска, з одномоментною реконструкцією.

Останній з перерахованих варіантів також може бути різним за своїм сценарієм:

— під час одноетапної операції встановлюється імплант: він відновлює об’єм грудей і вирішує естетичні завдання;

— при двоетапній реконструкції спочатку після видалення молочної залози встановлюється тканинний разширювач-експандер, а після променевої терапії проводять його заміну на постійний імплант.

Відновлення симетричності обох залоз відбувається відразу після операції або через деякий час, коли пацієнтка пройде всі етапи лікування.

Дмитро Караськов: «Як правило, згідно з певними показаннями, в результаті двоетапної реконструкції можна досягти кращої естетики. Її обирають і в силу того, що після променевої терапії може виникати капсулярна контрактура: покривні тканини формують щільну капсулу, яка може деформувати імплант і погіршити форму/вигляд грудей. Якщо ж за протоколом пацієнтці необхідна сосок-шкірозберігаюча мастектомія (при множинних пухлинних вогнищах, великій пухлині, внутрішньопротокових новоутвореннях, мутаціях генів BRCA1 і BRCA2), то видалений обсяг уражених тканин грудей потрібно відновити. Онкопластичний хірург допомагає боротися із захворюванням і робить все можливе для реконструкції молочної залози».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху