Головна/Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?
11.04.2024

Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?

Вектор лікування онкологічних захворювань змінюється. У світі з’являється все більше хіміотерапевтичних препаратів, і, в той же час, справжній прорив ми спостерігаємо в сфері таргетної та імунної терапії раку. Чого тільки варта Нобелівська премія в галузі медицини і фізіології 2018 року, яку присудили двом прогресивним ученим за революційну методику імунотерапії. Таких досягнень сфера онкології ще не бачила.

Що це дає простому пацієнтові?

У цій статті ми розповімо про таргетну та імунну терапії, які також доступні в українському онкологічному центрі TomoClinic. Тут, в Кропивницькому, можна отримати дієві способи боротьби із захворюванням за допомогою найсучасніших методик і препаратів. Але пам’ятайте: кожна терапія має своє місце і виключно свою область застосування, де може надати потрібний ефект.

У чому відмінність таргетної та імунної терапії від звичної хіміотерапії?

Таргетна терапія (від слова target — «мішень») — це молекулярно націлене лікування. У нього є чітка мішень для ураження на відміну від хіміотерапії, яка її не має і впливає на всі клітини організму, включаючи здорові.

Що таке мішень?

Це мутації генів в ланцюжку з механізмом розвитку захворювання. Правильно підібраний таргетний препарат розриває цей ланцюжок і поступово бореться з цим механізмом.

Як зрозуміти, що таргетна терапія показана в даному випадку і принесе ефективний результат?

Після проведення біопсії частинка пухлини відправляється в лабораторію. Фахівцям потрібно провести молекулярне дослідження біоматеріалу (вивчити гістологічні скельця і блоки), щоб визначити, чи є мішень. Потім лікарський консиліум обговорює, чи доцільно застосування таргетної терапії, звіряється з міжнародними протоколами, підбирає препарат і схему лікування. Якщо мішені немає, то таргетна терапія не принесе очікуваної ефективності.

Як і коли проводиться таргетна терапія?

Більшість таргетних препаратів представлена в таблетках. Лікування проводиться курсами: по 21-28 днів або безперервно. Крім перорального введення існують і медикаментозні препарати, що вводяться внутрішньовенно. Вартість такого лікування суто індивідуальна, тому що сума безпосередньо залежить від ціни препарату і схеми терапії.

Якщо хіміотерапія застосовується на різних етапах лікування, то таргетна терапія в основному показана вже при запущених стадіях захворювання і віддалених метастазах, щоб запобігти прогресуванню пухлинного процесу.

У чому особливість імунної терапії?

Клітини пухлини — це своєрідні «шпигуни» і «партизани», які працюють «інкогніто». Це чужі серед своїх. Пухлинні клітини ростуть і розвиваються в організмі завдяки тому, що залишаються невидимими для нашої імунної системи. Імунотерапія дозволяє організму розпізнати і побачити ці чужорідні клітини, щоб почати їх природне знищення.

Препарати імунотерапії не підвищують і не стимулюють імунітет, це не імуномодулятори і не імуностимулятори. Імунотерапія часто призначається при прогресуванні пухлини на пізніх стадіях, вводиться внутрішньовенно і швидко (найчастіше це півгодинна крапельниця). Метод постійно розширює свої показання: сьогодні імунопрепарати застосовуються при меланомі, пухлинах легенів, матки, шлунка, стравоходу, молочної залози.

Чи можна отримати лікування безкоштовно?

Так, на базі TomoClinic в Кропивницькому зараз проводяться клінічні дослідження з лікування раку легенів. Пацієнти, які підходять за критеріями, зможуть пройти безкоштовне лікування з використанням передових методів і препаратів, які вже схвалені і показали свою ефективність в інших країнах. Деталі ви можете дізнатися тут.

Щоб зрозуміти, чи необхідна вам імунна або таргетна терапія, звертайтеся за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті нашої клініки www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху