Головна/Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?
11.04.2024

Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?

Вектор лікування онкологічних захворювань змінюється. У світі з’являється все більше хіміотерапевтичних препаратів, і, в той же час, справжній прорив ми спостерігаємо в сфері таргетної та імунної терапії раку. Чого тільки варта Нобелівська премія в галузі медицини і фізіології 2018 року, яку присудили двом прогресивним ученим за революційну методику імунотерапії. Таких досягнень сфера онкології ще не бачила.

Що це дає простому пацієнтові?

У цій статті ми розповімо про таргетну та імунну терапії, які також доступні в українському онкологічному центрі TomoClinic. Тут, в Кропивницькому, можна отримати дієві способи боротьби із захворюванням за допомогою найсучасніших методик і препаратів. Але пам’ятайте: кожна терапія має своє місце і виключно свою область застосування, де може надати потрібний ефект.

У чому відмінність таргетної та імунної терапії від звичної хіміотерапії?

Таргетна терапія (від слова target — «мішень») — це молекулярно націлене лікування. У нього є чітка мішень для ураження на відміну від хіміотерапії, яка її не має і впливає на всі клітини організму, включаючи здорові.

Що таке мішень?

Це мутації генів в ланцюжку з механізмом розвитку захворювання. Правильно підібраний таргетний препарат розриває цей ланцюжок і поступово бореться з цим механізмом.

Як зрозуміти, що таргетна терапія показана в даному випадку і принесе ефективний результат?

Після проведення біопсії частинка пухлини відправляється в лабораторію. Фахівцям потрібно провести молекулярне дослідження біоматеріалу (вивчити гістологічні скельця і блоки), щоб визначити, чи є мішень. Потім лікарський консиліум обговорює, чи доцільно застосування таргетної терапії, звіряється з міжнародними протоколами, підбирає препарат і схему лікування. Якщо мішені немає, то таргетна терапія не принесе очікуваної ефективності.

Як і коли проводиться таргетна терапія?

Більшість таргетних препаратів представлена в таблетках. Лікування проводиться курсами: по 21-28 днів або безперервно. Крім перорального введення існують і медикаментозні препарати, що вводяться внутрішньовенно. Вартість такого лікування суто індивідуальна, тому що сума безпосередньо залежить від ціни препарату і схеми терапії.

Якщо хіміотерапія застосовується на різних етапах лікування, то таргетна терапія в основному показана вже при запущених стадіях захворювання і віддалених метастазах, щоб запобігти прогресуванню пухлинного процесу.

У чому особливість імунної терапії?

Клітини пухлини — це своєрідні «шпигуни» і «партизани», які працюють «інкогніто». Це чужі серед своїх. Пухлинні клітини ростуть і розвиваються в організмі завдяки тому, що залишаються невидимими для нашої імунної системи. Імунотерапія дозволяє організму розпізнати і побачити ці чужорідні клітини, щоб почати їх природне знищення.

Препарати імунотерапії не підвищують і не стимулюють імунітет, це не імуномодулятори і не імуностимулятори. Імунотерапія часто призначається при прогресуванні пухлини на пізніх стадіях, вводиться внутрішньовенно і швидко (найчастіше це півгодинна крапельниця). Метод постійно розширює свої показання: сьогодні імунопрепарати застосовуються при меланомі, пухлинах легенів, матки, шлунка, стравоходу, молочної залози.

Чи можна отримати лікування безкоштовно?

Так, на базі TomoClinic в Кропивницькому зараз проводяться клінічні дослідження з лікування раку легенів. Пацієнти, які підходять за критеріями, зможуть пройти безкоштовне лікування з використанням передових методів і препаратів, які вже схвалені і показали свою ефективність в інших країнах. Деталі ви можете дізнатися тут.

Щоб зрозуміти, чи необхідна вам імунна або таргетна терапія, звертайтеся за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті нашої клініки www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху