Головна/Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?
11.04.2024

Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?

Вектор лікування онкологічних захворювань змінюється. У світі з’являється все більше хіміотерапевтичних препаратів, і, в той же час, справжній прорив ми спостерігаємо в сфері таргетної та імунної терапії раку. Чого тільки варта Нобелівська премія в галузі медицини і фізіології 2018 року, яку присудили двом прогресивним ученим за революційну методику імунотерапії. Таких досягнень сфера онкології ще не бачила.

Що це дає простому пацієнтові?

У цій статті ми розповімо про таргетну та імунну терапії, які також доступні в українському онкологічному центрі TomoClinic. Тут, в Кропивницькому, можна отримати дієві способи боротьби із захворюванням за допомогою найсучасніших методик і препаратів. Але пам’ятайте: кожна терапія має своє місце і виключно свою область застосування, де може надати потрібний ефект.

У чому відмінність таргетної та імунної терапії від звичної хіміотерапії?

Таргетна терапія (від слова target — «мішень») — це молекулярно націлене лікування. У нього є чітка мішень для ураження на відміну від хіміотерапії, яка її не має і впливає на всі клітини організму, включаючи здорові.

Що таке мішень?

Це мутації генів в ланцюжку з механізмом розвитку захворювання. Правильно підібраний таргетний препарат розриває цей ланцюжок і поступово бореться з цим механізмом.

Як зрозуміти, що таргетна терапія показана в даному випадку і принесе ефективний результат?

Після проведення біопсії частинка пухлини відправляється в лабораторію. Фахівцям потрібно провести молекулярне дослідження біоматеріалу (вивчити гістологічні скельця і блоки), щоб визначити, чи є мішень. Потім лікарський консиліум обговорює, чи доцільно застосування таргетної терапії, звіряється з міжнародними протоколами, підбирає препарат і схему лікування. Якщо мішені немає, то таргетна терапія не принесе очікуваної ефективності.

Як і коли проводиться таргетна терапія?

Більшість таргетних препаратів представлена в таблетках. Лікування проводиться курсами: по 21-28 днів або безперервно. Крім перорального введення існують і медикаментозні препарати, що вводяться внутрішньовенно. Вартість такого лікування суто індивідуальна, тому що сума безпосередньо залежить від ціни препарату і схеми терапії.

Якщо хіміотерапія застосовується на різних етапах лікування, то таргетна терапія в основному показана вже при запущених стадіях захворювання і віддалених метастазах, щоб запобігти прогресуванню пухлинного процесу.

У чому особливість імунної терапії?

Клітини пухлини — це своєрідні «шпигуни» і «партизани», які працюють «інкогніто». Це чужі серед своїх. Пухлинні клітини ростуть і розвиваються в організмі завдяки тому, що залишаються невидимими для нашої імунної системи. Імунотерапія дозволяє організму розпізнати і побачити ці чужорідні клітини, щоб почати їх природне знищення.

Препарати імунотерапії не підвищують і не стимулюють імунітет, це не імуномодулятори і не імуностимулятори. Імунотерапія часто призначається при прогресуванні пухлини на пізніх стадіях, вводиться внутрішньовенно і швидко (найчастіше це півгодинна крапельниця). Метод постійно розширює свої показання: сьогодні імунопрепарати застосовуються при меланомі, пухлинах легенів, матки, шлунка, стравоходу, молочної залози.

Чи можна отримати лікування безкоштовно?

Так, на базі TomoClinic в Кропивницькому зараз проводяться клінічні дослідження з лікування раку легенів. Пацієнти, які підходять за критеріями, зможуть пройти безкоштовне лікування з використанням передових методів і препаратів, які вже схвалені і показали свою ефективність в інших країнах. Деталі ви можете дізнатися тут.

Щоб зрозуміти, чи необхідна вам імунна або таргетна терапія, звертайтеся за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті нашої клініки www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху