Головна/Це може врятувати тисячі життів щороку. Кому потрібен скринінг раку легень?
23.03.2024

Це може врятувати тисячі життів щороку. Кому потрібен скринінг раку легень?

Це може врятувати тисячі життів щороку. Кому потрібен скринінг раку легень?

Проблема захворювань легень стоїть дуже гостро в усьому світі, не тільки в Україні. Рак легень стабільно входить в першу «п’ятірку» за смертністю, а серед чоловіків посідає перше місце. Підступність хвороби в тому, що вона може «маскуватися» під бронхіт, пневмонію і т. і. Тому дуже багато випадків залишається непоміченими, поки хвороба не проявить себе на пізній стадії.

Ось чому раннє виявлення раку легень має величезне значення: правильне лікування на початкових стадіях дає пацієнтові високі шанси на одужання. А в цілому раннє виявлення може істотно зменшити смертність від цього небезпечного захворювання.

Яскравий приклад — це ПАП-тести, які знизили ризик розвитку раку шийки матки; колоноскопія, яка в розвинених країнах призвела до зниження смертності від раку товстої кишки. Такий же скринінговий інструмент необхідний і для виявлення раку легень на ранніх, більш виліковних стадіях.

Кращою процедурою, доступною нашим пацієнтам для скринінгу раку легень до появи симптомів, є низькодозова комп’ютерна томографія.

Наскільки ефективна КТ?

Відповідь на це питання дав результат масштабних досліджень, проведених в США, який показав, що скринінг КТ знижує смертність від раку легень на 20 відсотків. Це може привести до порятунку десятків тисяч життів щороку!

Кому потрібен скринінг раку легень?

Дослідники виділили категорію високого ризику: групу людей, яким у першу чергу необхідний скринінг:

  • люди у віці від 55 до 74 років (у США визначають ширшу групу — до 80 років);
  • курці, а також люди, які курили в минулому і кинули менше 10 років тому;
  • люди, котрі піддаються професійному опроміненню, впливу азбесту, радону і т. і.

Тобто для багатьох чоловіків і жінок є тест, і будь-яка людина може пройти скринінг раку легень у нашому центрі швидко, безпечно і комфортно — з використанням одного з найсучасніших апаратів КТ.

Чи потрібен скринінг саме вам?

Проходження скринінгу раку легень залишається індивідуальним рішенням, яке необхідно обговорити з фахівцем. Консультація досвідченого лікаря допоможе вам зважити переваги процедури.

Якщо результати КТ покажуть відхилення від норми

Це не означає, що у вас обов’язково рак. Якщо наші фахівці визначать, що у вас є ущільнення в легені (маса) або вузлики, вам можуть порекомендувати кілька підходів. Багато чого буде залежати від різних факторів, у тому числі від ступеня ризику розвитку раку легень, розташування вузла або маси. Враховуючи ці фактори, лікар може запропонувати кілька варіантів подальших дій. Все вирішується індивідуально для конкретної ситуації. Деякі варіанти можуть включати в себе:

  • динамічне спостереження;
  • бронхоскопію;
  • біопсію легень під контролем КТ.

Що може бути, якщо це не рак?

Існує безліч причин виникнення вузликів у легенях — від інфекцій до туберкульозу і ущільнень, пов’язаних з ревматоїдним артритом, та інших.

Наші фахівці поставлять правильний діагноз, від якого залежатимуть ваші подальші дії.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з діагностикою хвороб легень або середостіння, або виникненні питань відносно скринінга, телефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті  — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху