Головна/Цукор «живить» ракові клітини?
11.04.2024

Цукор «живить» ракові клітини?

Серед пацієнтів існує один надзвичайно поширений міф про те, що цукор «живить» ракові клітини та сприяє їхньому розвитку.

Хтось вважає цю інформацію міфом, а хтось боїться вживати солодке, щоб уникнути появи або прогресування захворювання. Ракові клітини споживають глюкозу у великих кількостях, тому пацієнти вважають що нібито солодощі сприяють швидкому зростанню пухлини. Тому онкохворі свідомо відмовляються від вуглеводної їжі – цукру, хліба, фруктів, сподіваючись стримати розвиток хвороби.

Для початку трохи фактів.

На цей час немає жодних досліджень, які б підтверджували, що відсутність цукру в раціоні позитивно впливає на протікання раку чи взагалі лікувала б його.

Звідки ж пішов цей міф?

Скоріш за все, з досліджень, які показали, що деякі види клітин поглинають більше глюкози, ніж інші. І серед цих клітин були в тому числі й ракові.

Уже давно доведено, що відмовившись від цукру, «заморити голодом» пухлину неможливо.

Річ у тому, що рівень цукру в крові тримається приблизно на одному і тому самому рівні, що дуже важливо для підтримки працездатності органів і тканин, зокрема, нервових клітин головного мозку. Якщо запас глюкози в організмі виснажується, то вона може утворюватися з білків і жирів, тому свою порцію поживних речовин ракова клітина отримає в будь-якому випадку, навіть якщо людина повністю відмовиться від вуглеводів.

Глюкоза вкрай необхідна нашим клітинам і відмова від вуглеводів та помірної кількості цукрів не врятує від раку, проте може нашкодити здоров’ю.

А надлишкове споживання цукру дійсно шкідливе. Воно часто призводить до зайвої ваги, яка підвищує ризики діабету 2 типу та інших захворювань, в тому числі й деяких видів раку.

Проте, це не пряма провина цукру. Це причина хронічного нездорового способу життя.

У разі виникнення запитань, записуйтесь на безкоштовну консультацію онколога у :

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху