Головна/Цукор «живить» ракові клітини?
11.04.2024

Цукор «живить» ракові клітини?

Серед пацієнтів існує один надзвичайно поширений міф про те, що цукор «живить» ракові клітини та сприяє їхньому розвитку.

Хтось вважає цю інформацію міфом, а хтось боїться вживати солодке, щоб уникнути появи або прогресування захворювання. Ракові клітини споживають глюкозу у великих кількостях, тому пацієнти вважають що нібито солодощі сприяють швидкому зростанню пухлини. Тому онкохворі свідомо відмовляються від вуглеводної їжі – цукру, хліба, фруктів, сподіваючись стримати розвиток хвороби.

Для початку трохи фактів.

На цей час немає жодних досліджень, які б підтверджували, що відсутність цукру в раціоні позитивно впливає на протікання раку чи взагалі лікувала б його.

Звідки ж пішов цей міф?

Скоріш за все, з досліджень, які показали, що деякі види клітин поглинають більше глюкози, ніж інші. І серед цих клітин були в тому числі й ракові.

Уже давно доведено, що відмовившись від цукру, «заморити голодом» пухлину неможливо.

Річ у тому, що рівень цукру в крові тримається приблизно на одному і тому самому рівні, що дуже важливо для підтримки працездатності органів і тканин, зокрема, нервових клітин головного мозку. Якщо запас глюкози в організмі виснажується, то вона може утворюватися з білків і жирів, тому свою порцію поживних речовин ракова клітина отримає в будь-якому випадку, навіть якщо людина повністю відмовиться від вуглеводів.

Глюкоза вкрай необхідна нашим клітинам і відмова від вуглеводів та помірної кількості цукрів не врятує від раку, проте може нашкодити здоров’ю.

А надлишкове споживання цукру дійсно шкідливе. Воно часто призводить до зайвої ваги, яка підвищує ризики діабету 2 типу та інших захворювань, в тому числі й деяких видів раку.

Проте, це не пряма провина цукру. Це причина хронічного нездорового способу життя.

У разі виникнення запитань, записуйтесь на безкоштовну консультацію онколога у :

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху