Головна/Цукор «живить» ракові клітини?
11.04.2024

Цукор «живить» ракові клітини?

Серед пацієнтів існує один надзвичайно поширений міф про те, що цукор «живить» ракові клітини та сприяє їхньому розвитку.

Хтось вважає цю інформацію міфом, а хтось боїться вживати солодке, щоб уникнути появи або прогресування захворювання. Ракові клітини споживають глюкозу у великих кількостях, тому пацієнти вважають що нібито солодощі сприяють швидкому зростанню пухлини. Тому онкохворі свідомо відмовляються від вуглеводної їжі – цукру, хліба, фруктів, сподіваючись стримати розвиток хвороби.

Для початку трохи фактів.

На цей час немає жодних досліджень, які б підтверджували, що відсутність цукру в раціоні позитивно впливає на протікання раку чи взагалі лікувала б його.

Звідки ж пішов цей міф?

Скоріш за все, з досліджень, які показали, що деякі види клітин поглинають більше глюкози, ніж інші. І серед цих клітин були в тому числі й ракові.

Уже давно доведено, що відмовившись від цукру, «заморити голодом» пухлину неможливо.

Річ у тому, що рівень цукру в крові тримається приблизно на одному і тому самому рівні, що дуже важливо для підтримки працездатності органів і тканин, зокрема, нервових клітин головного мозку. Якщо запас глюкози в організмі виснажується, то вона може утворюватися з білків і жирів, тому свою порцію поживних речовин ракова клітина отримає в будь-якому випадку, навіть якщо людина повністю відмовиться від вуглеводів.

Глюкоза вкрай необхідна нашим клітинам і відмова від вуглеводів та помірної кількості цукрів не врятує від раку, проте може нашкодити здоров’ю.

А надлишкове споживання цукру дійсно шкідливе. Воно часто призводить до зайвої ваги, яка підвищує ризики діабету 2 типу та інших захворювань, в тому числі й деяких видів раку.

Проте, це не пряма провина цукру. Це причина хронічного нездорового способу життя.

У разі виникнення запитань, записуйтесь на безкоштовну консультацію онколога у :

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху