Цукор «живить» ракові клітини?
Серед пацієнтів існує один надзвичайно поширений міф про те, що цукор «живить» ракові клітини та сприяє їхньому розвитку.
Хтось вважає цю інформацію міфом, а хтось боїться вживати солодке, щоб уникнути появи або прогресування захворювання. Ракові клітини споживають глюкозу у великих кількостях, тому пацієнти вважають що нібито солодощі сприяють швидкому зростанню пухлини. Тому онкохворі свідомо відмовляються від вуглеводної їжі – цукру, хліба, фруктів, сподіваючись стримати розвиток хвороби.
Для початку трохи фактів.
На цей час немає жодних досліджень, які б підтверджували, що відсутність цукру в раціоні позитивно впливає на протікання раку чи взагалі лікувала б його.
Звідки ж пішов цей міф?
Скоріш за все, з досліджень, які показали, що деякі види клітин поглинають більше глюкози, ніж інші. І серед цих клітин були в тому числі й ракові.
Уже давно доведено, що відмовившись від цукру, «заморити голодом» пухлину неможливо.
Річ у тому, що рівень цукру в крові тримається приблизно на одному і тому самому рівні, що дуже важливо для підтримки працездатності органів і тканин, зокрема, нервових клітин головного мозку. Якщо запас глюкози в організмі виснажується, то вона може утворюватися з білків і жирів, тому свою порцію поживних речовин ракова клітина отримає в будь-якому випадку, навіть якщо людина повністю відмовиться від вуглеводів.
Глюкоза вкрай необхідна нашим клітинам і відмова від вуглеводів та помірної кількості цукрів не врятує від раку, проте може нашкодити здоров’ю.
А надлишкове споживання цукру дійсно шкідливе. Воно часто призводить до зайвої ваги, яка підвищує ризики діабету 2 типу та інших захворювань, в тому числі й деяких видів раку.
Проте, це не пряма провина цукру. Це причина хронічного нездорового способу життя.
У разі виникнення запитань, записуйтесь на безкоштовну консультацію онколога у :
м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43