Головна/Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ
Андрій Сподін
Андрій Сподін
13.06.2024
Лікування

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ

Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки.
Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження лікар отримує пошарові зображення в режимі 2D і 3D, що допомагає з точністю поставити діагноз.

Коли МРТ при вагітності може бути небезпечним

МРТ при вагітності може бути небезпечним в першому триместрі виношування плоду (деякі фахівці радять утриматися від такої процедури до 18 тижні).
На цьому терміні відбувається закладка майбутніх органів і тканин дитини, і фахівці припускають, що деяке підвищення температури під час дослідження і стресовий стан майбутньої матері може негативно вплинути на цей процес. Однак такі побоювання поки залишаються лише припущенням і в деяких клінічних випадках (наприклад, при ракової пухлини або підозри на патологію плода) МРТ може призначатися вагітним на I триместрі.

Скільки по часу триває МРТ

Тривалість обстеження залежить від досліджуваної ділянки організму, складності випадку, обладнання.
МРТ головного мозку займає приблизно 30 хвилин, спинного мозку — 20-25 хвилин, заочеревинного простору — 30-40 хвилин. Стільки ж часу буде потрібно на обстеження колінного суглоба.

Процедура із застосуванням контрасту завжди займає більше часу, ніж без нього.

Протипоказання до МРТ

Абсолютними протипоказаннями до МРТ є наявність кардіостимулятора або інших імплантованих програмованих пристроїв, а також наявність металу близько головного мозку або очей.

В інших випадках, як правило, дослідження проводити можна. Проте, перед початком дослідження обов’язково повідомте:

  • Чи є у вас штучні керувачі ритму, протези клапанів серця, штучні суглоби, дужки, фільтри і будь-які інші пристрої медичного призначення з металу, що знаходяться усередині вашого тіла.
  • Чи робили вам операції на головному мозку, серці або інших органах.
  • Чи є у Вас в тілі будь-які немедичні металеві об’єкти (уламки, стружки).
  • Чи страждаєте епілепсією, судорожними припадками, чи були випадки втрати свідомості.
  • Якщо Ви вагітні, скажіть про це лікареві перед обстеженням.

Що показує МРТ

За допомогою томографії можна виявити такі несприятливі процеси в організмі як:

  1. пошкодження кровоносних судин;
  2. онкологічні захворювання;
  3. травми головного і спинного мозку;
  4. розсіяний склероз і ступінь його прогресу;
  5. інсульт і його наслідки;
  6. хвороби очей і внутрішнього вуха;
  7. закорковування кровоносних судин;
  8. наслідки серцевого нападу;
  9. хвороба серця;
  10. дефекти в структурі серця;
  11. кісткові інфекції;
  12. пошкодження суглобів;
  13. проблеми з хребтом та ін.

Також МРТ призначають для перевірки стану і можливих змін в структурі жіночих грудей, печінки, нирок, органів малого таза, підшлункової залози, органів черевної порожнини.

МРТ у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є одним з найточніших видів діагностики внутрішніх захворювань, при якому відсутнє променеве навантаження на організм людини. Томографія дозволяє показати найменші зміни в структурі тканин органів і діагностувати захворювання на ранньому терміні. А чим раніше встановлено недугу, тим простіше її вилікувати.

Наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші питання, а також запишуть вас на діагностику у зручний для вас час.

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху