Головна/Вісті світової онкології. Нова надія: тропічна орхідея
11.04.2024

Вісті світової онкології. Нова надія: тропічна орхідея

Вчені з Інституту століття в Сіднейському університеті (Австралія) разом із колегами з Китаю в ході спільної роботи прийшли до висновку, що природна сполука еріанін (C18H22O5) може бути ефективною при лікуванні раку передміхурової залози. А еріанін міститься … Де б ви думали? У квітах Дендробії золотистої (Dendrobium chrysotoxum) — це один з численних видів усіма улюбленої орхідеї.

Як встановили дослідники, еріанін має протипухлинну дію як на ранній, так і на пізній стадії розвитку раку простати. Вдалося виявити такі властивості еріаніна, як здатність пригнічувати появу колоній злоякісних клітин. Під час дослідження клітини обробляли еріаніном у певних концентраціях протягом 10 днів. Результати досліджень опубліковані в журналі Frontiers in Oncology.

Відкриття вчених Австралії і Китаю може допомогти з лікуванням цього виду раку, особливо на ранніх стадіях. «На ранній стадії розвитку ракових клітин передміхурової залози для росту необхідні андрогени — чоловічі статеві гормони, такі як тестостерон. Андрогенна терапія, також відома як гормональна терапія, спрямована на зниження рівня андрогенів і може допомогти уповільнити або обмежити зростання пухлини», — пояснив провідний автор дослідження доктор Янфей Ци.

Що це за орхідея

Еріанін вже не вперше привертає увагу вчених як лікарський засіб. Так, у 2020 році група дослідників з Ціліньского університету (Чанунь, Китай) з’ясувала, що еріанін здатний пригнічувати виразковий коліт. Відповідна робота була опублікована в науковому журналі Chemico-Biological Interactions.

У ході експериментів на мишах вчені встановили, що еріанін має значну протизапальну дію: у контрольній групи гризунів після тритижневого курсу еріаніна збільшилася маса тіла і довжина товстої кишки. Однак саме застосування цієї сполуки проти раку простати представляє особливий інтерес. Крім того, виділення еріаніна з досить поширеної тропічної рослини уможливлює значне здешевлення потенційного лікування.

Що ж це за квітка, на яку покладають такі надії вчені?

Дендробія золотиста (Dendrobium chrysotoxum) у природному вигляді росте в багатьох країнах Південно-Східної Азії — від індійського штату Сіккім до провінції Юннань у Китаї. У природних умовах це гірська рослина, яка поширена на висотах від 400 до 1600 м над рівнем моря, переважно в листяних лісах. Як і інші орхідеї, Дендробія золотиста має дуже красиві квіти і давно привертає увагу садівників по всьому світу, незважаючи на труднощі в догляді. Це теплолюбна рослина, яка потребує особливого ​​ґрунту і ретельного догляду.

Квіти Dendrobium chrysotoxu мають характерний «восковий» вид, вони досить великі по відношенню до самої рослини (діаметр до 5 см). Колір — оранжево-жовтий або золотистий, що і дало назву цьому виду орхідей. Втім, розмір та інтенсивність забарвлення квітів варіюються в залежності від тієї місцевості, де вони ростуть, і тому деякі з різновидів мають власні назви у квітникарів. Квіти тримаються 2-3 тижні, запах різкий.

Нова надія? Віримо вченим і чекаємо якнайшвидшого практичного застосування.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху