Головна/Вісті світової онкології. Нова надія: тропічна орхідея
11.04.2024

Вісті світової онкології. Нова надія: тропічна орхідея

Вчені з Інституту століття в Сіднейському університеті (Австралія) разом із колегами з Китаю в ході спільної роботи прийшли до висновку, що природна сполука еріанін (C18H22O5) може бути ефективною при лікуванні раку передміхурової залози. А еріанін міститься … Де б ви думали? У квітах Дендробії золотистої (Dendrobium chrysotoxum) — це один з численних видів усіма улюбленої орхідеї.

Як встановили дослідники, еріанін має протипухлинну дію як на ранній, так і на пізній стадії розвитку раку простати. Вдалося виявити такі властивості еріаніна, як здатність пригнічувати появу колоній злоякісних клітин. Під час дослідження клітини обробляли еріаніном у певних концентраціях протягом 10 днів. Результати досліджень опубліковані в журналі Frontiers in Oncology.

Відкриття вчених Австралії і Китаю може допомогти з лікуванням цього виду раку, особливо на ранніх стадіях. «На ранній стадії розвитку ракових клітин передміхурової залози для росту необхідні андрогени — чоловічі статеві гормони, такі як тестостерон. Андрогенна терапія, також відома як гормональна терапія, спрямована на зниження рівня андрогенів і може допомогти уповільнити або обмежити зростання пухлини», — пояснив провідний автор дослідження доктор Янфей Ци.

Що це за орхідея

Еріанін вже не вперше привертає увагу вчених як лікарський засіб. Так, у 2020 році група дослідників з Ціліньского університету (Чанунь, Китай) з’ясувала, що еріанін здатний пригнічувати виразковий коліт. Відповідна робота була опублікована в науковому журналі Chemico-Biological Interactions.

У ході експериментів на мишах вчені встановили, що еріанін має значну протизапальну дію: у контрольній групи гризунів після тритижневого курсу еріаніна збільшилася маса тіла і довжина товстої кишки. Однак саме застосування цієї сполуки проти раку простати представляє особливий інтерес. Крім того, виділення еріаніна з досить поширеної тропічної рослини уможливлює значне здешевлення потенційного лікування.

Що ж це за квітка, на яку покладають такі надії вчені?

Дендробія золотиста (Dendrobium chrysotoxum) у природному вигляді росте в багатьох країнах Південно-Східної Азії — від індійського штату Сіккім до провінції Юннань у Китаї. У природних умовах це гірська рослина, яка поширена на висотах від 400 до 1600 м над рівнем моря, переважно в листяних лісах. Як і інші орхідеї, Дендробія золотиста має дуже красиві квіти і давно привертає увагу садівників по всьому світу, незважаючи на труднощі в догляді. Це теплолюбна рослина, яка потребує особливого ​​ґрунту і ретельного догляду.

Квіти Dendrobium chrysotoxu мають характерний «восковий» вид, вони досить великі по відношенню до самої рослини (діаметр до 5 см). Колір — оранжево-жовтий або золотистий, що і дало назву цьому виду орхідей. Втім, розмір та інтенсивність забарвлення квітів варіюються в залежності від тієї місцевості, де вони ростуть, і тому деякі з різновидів мають власні назви у квітникарів. Квіти тримаються 2-3 тижні, запах різкий.

Нова надія? Віримо вченим і чекаємо якнайшвидшого практичного застосування.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху