Головна/Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?
11.04.2024

Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?

Складно пристосуватись, коли всередині вирує шок. Він є нормальною реакцією організму, яка допомагає впоратись зі стресовою ситуацією. В цей час дуже важливо мати підтримку — людину, яка буде поруч . Це може бути партнер, близька людина, родич, друг або психолог.

Пацієнта переповнюють важкі емоції, на які потрібно м’яко відреагувати та прийняти. Також діагноз сприймається по-різному: його оцінюють іноді як виклик, деколи як головну загрозу здоров’ю та життю, часто шкодують, відчувають втрату або поразку, впадають у заперечення.

Зазвичай після почутого пацієнт питає сам у себе: наскільки велика загроза? що з цим робити? який прогноз на майбутнє?

Багато хто виявляє бойовий дух, щойно дізнавшись про хворобу. Реакції можуть бути різними: уникнення та заперечення аж до крайнього фаталізму. Деякі пацієнти відчувають безпорадність або безнадійність, часто тривожну занепокоєність.
Отже, дуже важливо, як людина дізнається про діагноз, як відреагує на важкі емоції та яку фахову підтримку отримає. Саме від цього залежить у майбутньому спосіб її адаптації до захворювання та етапів його лікування.

Бережіть себе! За потреби телефонуйте та отримайте таку необхідну підтримку від нашого психолога Яніни Петренко — 0 800 33 75 57.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху