Головна/Як не потрапити на лікарняне ліжко?
11.04.2024

Як не потрапити на лікарняне ліжко?

Світові онкологи сходяться на думці про те, що вклад різних факторів ризику у виникнення важкого недугу нерівнозначний.
Наприклад, усунення такого чинника, як «погане харчування», здатне знизити ризик на 2%, перехід до активного способу життя — на 3%, відмова від зловживання алкоголем — більш ніж на 5,5%.

До найбільш небезпечних факторів ризику відносяться ожиріння, позбавившись якого можна знизити ймовірність розвитку пухлин майже на 8%. Проте, перше місце зі значним відривом займає куріння — усунення чи модифікація цього чинника ризику дозволяє запобігти 19% онкозахворювань. Це справедливо не тільки для раку легені, але і для 15 інших форм злоякісних пухлин — від, наприклад, пухлин губ та язика до сечового міхура.

Важливо: рівень і швидкість зниження ризику різні для різних новоутворень, але найбільше зниження спостерігається протягом приблизно 5 років після відмови від куріння.
Що стосується ризику розвитку онкохвороб через надмірне споживання алкоголю, то помірне вживання алкоголю (менше 20 грамів у середньому за добу — келих вина щодня) дало 13,9% усіх випадків «п’яного» раку. За даними ВООЗ, алкоголь призвів до 568 700 випадків раку у чоловіків та 172 600 — у жінок (дані за минулий рік).

Цікавий факт: Приблизно 10-15% випадків раку легені не пов’язані з курінням, тож він зустрічається навіть у тих людей, хто ніколи не палив або палив пасивно.
Доведено, що тільки 5-10% всіх випадків раку пов’язані зі спадковістю. Більшість випадків раку розвиваються внаслідок спонтанної генетичної мутації у клітинах під впливом перелічених вище факторів.

Радимо знизити ризики появи захворювань максимально, відмовившись від поганого харчування, малорухливого способу життя, зловживання алкоголем і цигарками. Адже усунення кожного з чинників дає вам більше шансів залишатися здоровим!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху