Головна/Як не пропустити рак голови і шиї?
11.04.2024

Як не пропустити рак голови і шиї?

Ці пухлини легко виявити, тому що їх можна просто побачити, і тоді від самої людини, від її настороженості, уваги до себе, від того, наскільки швидко вона звернеться до лікаря, буде залежати успіх лікування. Йдеться про численні злоякісні утворення, які об’єднує загальна назва — рак голови-шиї.

Де можуть з’явитися такі пухлини? У носовій порожнині і придаткових пазухах (гайморовій, основній, лобовій), у ротовій порожнині, в глотці, гортані, мигдалинах, щитовидній залозі, на червоній облямівці губ. Крім того, до раку голови-шиї відносять пухлини очниці, очного яблука.

Статистичні дані невтішні. В Україні з 140 тис. виявлених протягом року онкологічних захворювань 10 тис. припадає на рак голови-шиї. З них 70% випадків — у чоловіків (крім пухлин щитовидної залози, які частіше зустрічаються у жінок).

Хоча всі ці утворення називаються рак голови-шиї, їх поділяють на різні види і лікують абсолютно по-різному.

«Такі пухлини легко діагностувати, проте вони агресивні і часто вимагають складного і тривалого лікування», — каже головний лікар TomoClinic, отоларинголог-онколог Степан Крулько.

Потрібно знати, що існують чинники, які можуть збільшити ризик розвитку раку голови і шиї:

 • куріння;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • надмірне вживання алкоголю;
 • вірус папіломи людини;
 • недолік фруктів і овочів.

Причому спостерігається сильний зв’язок захворювання з курінням і вживанням алкоголю. Спадкові фактори також можуть відігравати роль у розвитку цих злоякісних пухлин. Наприклад, як спадок деякі люди більш чутливі до певних речовин, що сприяють виникненню раку, таким як тютюн і алкоголь.

«Якщо встановлено, що причиною пухлини є вірус папіломи людини (ВПЛ), ми можемо прогнозувати, наскільки агресивним буде перебіг хвороби, а також відповідь на комплексне лікування. На тактику лікування це не впливає», — пояснює Степан Крулько.

Як не пропустити рак-голови, щоб вчасно почати лікування?

 width=Рекомендує наш головний лікар доктор Крулько:

«Почніть з себе, придивіться до себе. З усіх типів цього раку самому важко побачити тільки зміни в гайморових пазухах. Вони дійсно складно помітити — частіше вже тоді, коли проростають крізь кісткову тканину. Решта — це візуальні форми. Якщо бачите якісь зміни, виразки, ранки, що не загоюються протягом двох тижнів, вже потрібно задуматися і звернутися до лікаря.

Якщо помітили зміни в ротовій порожнині, можна почати зі стоматолога. Досвідчений фахівець направить вас на діагностику. Або зверніться відразу до отоларінголога, який займається не тільки доброякісними, а й злоякісними захворюваннями. Консультація профільного лікаря внесе ясність у вашу ситуацію. Вам призначать необхідні обстеження, щоб встановити діагноз і стадію, що дозволить у подальшому розробити правильну тактику лікування. Шанси на одужання високі, якщо хвороба виявлена ​​на ранній стадії».

Ви відчуваєте такі симптоми більше двох тижнів? Ідіть до лікаря … про всяк випадок.

Які симптоми?

 • Біль або утруднення ковтання.
 • Вушний біль.
 • Безперервна ангіна.
 • Комок або біль у горлі.
 • Незагойні рани в роті.
 • Набряк на шиї або обличчі.
 • Кровохаркання.
 • Охриплість
 • Незрозуміла втрата ваги.

Лікування раку голови і шиї зазвичай складається з комбінації методів: операція, опромінення, хіміотерапія (або поєднання хіміотерапії і променевої терапії — хіміопроменева терапія).

План лікування в нашому центрі розробляє консиліум фахівців різних профілів. Лікарі беруть до уваги стадію захворювання, характеристики пухлини, розташування новоутворення і ваш фізичний стан. З вами обов’язково обговорять план лікування.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті. Ви отримаєте інформацію і зможете записатися на консультацію до фахівця-отоларинголога.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху