Головна/Як не пропустити рак голови і шиї?
11.04.2024

Як не пропустити рак голови і шиї?

Ці пухлини легко виявити, тому що їх можна просто побачити, і тоді від самої людини, від її настороженості, уваги до себе, від того, наскільки швидко вона звернеться до лікаря, буде залежати успіх лікування. Йдеться про численні злоякісні утворення, які об’єднує загальна назва — рак голови-шиї.

Де можуть з’явитися такі пухлини? У носовій порожнині і придаткових пазухах (гайморовій, основній, лобовій), у ротовій порожнині, в глотці, гортані, мигдалинах, щитовидній залозі, на червоній облямівці губ. Крім того, до раку голови-шиї відносять пухлини очниці, очного яблука.

Статистичні дані невтішні. В Україні з 140 тис. виявлених протягом року онкологічних захворювань 10 тис. припадає на рак голови-шиї. З них 70% випадків — у чоловіків (крім пухлин щитовидної залози, які частіше зустрічаються у жінок).

Хоча всі ці утворення називаються рак голови-шиї, їх поділяють на різні види і лікують абсолютно по-різному.

«Такі пухлини легко діагностувати, проте вони агресивні і часто вимагають складного і тривалого лікування», — каже головний лікар TomoClinic, отоларинголог-онколог Степан Крулько.

Потрібно знати, що існують чинники, які можуть збільшити ризик розвитку раку голови і шиї:

 • куріння;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • надмірне вживання алкоголю;
 • вірус папіломи людини;
 • недолік фруктів і овочів.

Причому спостерігається сильний зв’язок захворювання з курінням і вживанням алкоголю. Спадкові фактори також можуть відігравати роль у розвитку цих злоякісних пухлин. Наприклад, як спадок деякі люди більш чутливі до певних речовин, що сприяють виникненню раку, таким як тютюн і алкоголь.

«Якщо встановлено, що причиною пухлини є вірус папіломи людини (ВПЛ), ми можемо прогнозувати, наскільки агресивним буде перебіг хвороби, а також відповідь на комплексне лікування. На тактику лікування це не впливає», — пояснює Степан Крулько.

Як не пропустити рак-голови, щоб вчасно почати лікування?

 width=Рекомендує наш головний лікар доктор Крулько:

«Почніть з себе, придивіться до себе. З усіх типів цього раку самому важко побачити тільки зміни в гайморових пазухах. Вони дійсно складно помітити — частіше вже тоді, коли проростають крізь кісткову тканину. Решта — це візуальні форми. Якщо бачите якісь зміни, виразки, ранки, що не загоюються протягом двох тижнів, вже потрібно задуматися і звернутися до лікаря.

Якщо помітили зміни в ротовій порожнині, можна почати зі стоматолога. Досвідчений фахівець направить вас на діагностику. Або зверніться відразу до отоларінголога, який займається не тільки доброякісними, а й злоякісними захворюваннями. Консультація профільного лікаря внесе ясність у вашу ситуацію. Вам призначать необхідні обстеження, щоб встановити діагноз і стадію, що дозволить у подальшому розробити правильну тактику лікування. Шанси на одужання високі, якщо хвороба виявлена ​​на ранній стадії».

Ви відчуваєте такі симптоми більше двох тижнів? Ідіть до лікаря … про всяк випадок.

Які симптоми?

 • Біль або утруднення ковтання.
 • Вушний біль.
 • Безперервна ангіна.
 • Комок або біль у горлі.
 • Незагойні рани в роті.
 • Набряк на шиї або обличчі.
 • Кровохаркання.
 • Охриплість
 • Незрозуміла втрата ваги.

Лікування раку голови і шиї зазвичай складається з комбінації методів: операція, опромінення, хіміотерапія (або поєднання хіміотерапії і променевої терапії — хіміопроменева терапія).

План лікування в нашому центрі розробляє консиліум фахівців різних профілів. Лікарі беруть до уваги стадію захворювання, характеристики пухлини, розташування новоутворення і ваш фізичний стан. З вами обов’язково обговорять план лікування.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті. Ви отримаєте інформацію і зможете записатися на консультацію до фахівця-отоларинголога.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху