Головна/Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?
Алла Кухар
Алла Кухар
23.03.2024

Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?

Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?

Важливим фактором для своєчасного виявлення раку молочної залози на будь-якій стадії є вміння жінок самообстежувати себе. Ефективність цього методу вивчено в багатьох країнах світу під егідою Всесвітньої Організації Охорони здоров’я.
Самообстеження слід проводити один раз на місяць в перший тиждень після менструації, так як в цей час молочні залози не напружені і не збільшені, а жінки в менопаузі повинні проводити його в один і той же день місяця.
Здійснюють обстеження перед дзеркалом. Перший момент – огляд. Жінка стає перед дзеркалом з піднятими вгору руками і добре оглядає свої молочні залози, порівнює їх величину, виявляє нерівності на поверхні шкіри, тріщини і перевіряє, чи є виділення з сосків.
Другий момент – пальпація. Пальпацію необхідно проводити в лежачому положенні, підставивши під лопатку подушечку або валик. Пальпацію молочної залози виконують всією протилежною рукою ніжно, без натискання. Дослідження проводять в трьох положеннях: рука вгору за голову, рука в сторону і вздовж тіла. Спочатку промацують зовнішню сторону залози, йдуть пальцями від соска назовні, потім – внутрішню сторону від соска до грудини. Треба помірно натиснути на ареолу і сосок і перевірити, чи немає виділень, потім пальпувати пахвові западини і надключичні ямки з метою виявлення збільшених лімфовузлів.
obsledovanie_molochnoy_zhelezy-1

Самообстеження дозволяє значно зменшити частоту III і IV стадій раку молочної залози. Активне виявлення передракових захворювань, мікроінвазивного раку і мінімальних форм пухлин, які не пальпуються, можливо при проведенні мамографії, термографії і ультразвукового дослідження. Жінкам з низьким ступенем ризику мамографію слід виконувати один раз в 3-5 років, а з високим ступенем ризику – щороку. Її слід проводити жінкам до 35-річного віку тільки при виявленні змін в глибині молочної залози, у віці 35 років і більше – без ознак захворювання.
Будь-яку хворобу легше вилікувати, якщо її завчасно виявити. Тому лікарі «Онкологічного центру TomoClinic» приділяють ранній діагностиці раку молочної залози багато уваги: ​​влітку в Центрі щосуботи проходив безкоштовний онкоскринінг раку молочної залози, виступаючи в теле- і радіопередачах фахівці і керівництво Центру постійно нагадує населенню про важливість онкоскринінгу і ранньої діагностики раку молочної залози (ефір на телеканалі «Тоніс» від 19.10.16).
Дуже часто люди не хочуть робити самообстеження або проходити онкоскринінг через острах дійсно «щось» знайти. Але пам’ятайте, що від того, що хворобі не приділяється увага – вона нікуди не зникне, а ось шанс успішно усунути пухлину на ранній стадії може бути втрачено.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху