Головна/Як проходить лікування методом томотерапії?
11.04.2024

Як проходить лікування методом томотерапії?

Перед тим, як приступити до лікування за допомогою методу томотерапіі, лікарська команда складає план з використанням тривимірних зображень. Ці зображення виробляються за допомогою застосування різних технологій сканування (таких як томографія і магнітно-резонансна терапія) і спеціального ПО; всі вони допомагають визначити розмір і форму кожної пухлини, а також відстань до суміжних з нею чутливих органів і тканин.

Потім лікар призначає дозу опромінення для даної пухлини, а також допустимі рівні опромінення суміжних з нею здорових тканин. Система томотерапіі розраховує приблизну модель, спрямованість і інтенсивність пучків випромінювання, виходячи з призначеної дози опромінення.

День лікування методом томотерапіі

Після реєстрації на курс щоденного лікування, вас направлять до кабінету проведення сеансу томотерапіі, де фахівець з променевої терапії допоможе вам розташуватися на процедурний стіл системи томотерапіі. Швидше за все, ви будете лежати на спині, а ваш терапевт одягне на вас спеціальний пристрій для того, щоб забезпечити вам комфорт і нерухомість під час лікування.

При необхідності візуалізації, стіл один раз проводять через кільце для щоденної візуалізації за допомогою CTrueтм. На підставі КТ-зрізів, терапевт може оптимізувати ваше становище за допомогою незначного регулювання процедурного столу. Потім він ще раз проводить кушетку через кільце, в цей раз – більш повільно, і система томотерапіі генерує денну дозу опромінення.

tomotherapy treatment

Чого очікувати від процедури лікування методом томотерапіі?

Стандартний курс променевої терапії передбачає щоденні сеанси з понеділка по п’ятницю. Кількість сеансів залежить від кожного окремого випадку. В середньому, повний денний сеанс томотерапіі триває 10-20 хвилин, з моменту, коли ви заходите в кабінет томотерапіі, і до того часу, коли ви йдете. Сюди входить як час, необхідний для щоденної візуалізації за допомогою томографії, так і час, необхідний для сеансу лікування (час включення апарату променевої терапії). Час, що залишився використовується для налаштування параметрів і коригування розташування.

Сеанси томотерапіі атравматично. За відчуттями вони схожі на сеанси проведення комп’ютерної томографії або рентгена. Ви будете чути приглушений шум і клацання системи під час роботи – в процесі її налаштування на ваш персоналізований план лікування – але власне сеанс лікування протікає в комфортній і спокійній обстановці.

Томотерапія і пухлина

Метод томотерапіі полягає в обробці пухлини точно розрахованої дозою іонізуючого випромінювання для лікування раку та інших захворювань на підставі призначень радіаційного онколога. За словами людей, які проходили лікування за допомогою томотерапіі, у багатьох випадках спостерігається зниження побічних ефектів у порівнянні з традиційними формами променевої терапії. Як заявляють радіаційні онкологи, завдяки можливості більш точно фокусувати пучки випромінювання, у них з’явилася можливість лікувати пацієнтів з рецидивуючими раковими захворюваннями, які вже проходили лікування.

Радіаційні онкологи мають досвід лікування багатьох видів ракових захворювань за допомогою системи томотерапіі, починаючи поширеними і закінчуючи складними видами раку.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху