Головна/Яким був для нас 2021-й: практика, наука і життя
11.04.2024

Яким був для нас 2021-й: практика, наука і життя

У 2021 році, працюючи в умовах пандемії та дотримуючись безпрецедентних заходів безпеки, ми продовжили розвивати всі напрямки боротьби з раком.

Наші хірурги провели сотні операцій, у тому числі і найвищого ступеня складності: урологічні, гінекологічні, при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту, голови-шиї, жовчно-вивідних шляхів, новоутвореннях шкіри та м’яких тканин. Більшість хірургічних втручань виконували щадним лапароскопічним методом. Онкопластичні операції при захворюваннях молочних залоз не лише зберегли здоров’я нашим пацієнткам, а й красу грудей. На базі TomoClinic проводилися хірургічні майстер-класи за участі провідних фахівців України.

Ми продовжили, розвинули і розширили програми клінічних досліджень (рак легень, рак сечового міхура, рак органів голови та шиї), завдяки чому наші пацієнти (учасники цих програм) отримали за рахунок фармацевтичних компаній передове і дуже дороге лікування, доступ до якого у звичайній практиці поки що обмежений.

Торік дали старт проведенню ендоскопічних досліджень з використанням апаратури преміум-класу: цифрової відео-ендоскопічної системи FUJINON EPX-4450HD. Широкі можливості цього обладнання дозволили нашим спеціалістам застосовувати його як для звичайних ендоскопічних процедур, так і для ситуацій, коли необхідно не просто провести огляд, а виконати й інші важливі маніпуляції: наприклад, видалення поліпів товстої кишки або біопсію (взяття шматочка тканини для подальшого аналізу). Сьогодні такі дослідження, як відео-езофагогастродуоденоскопія (дослідження шлунку), відео-колоноскопія (дослідження товстої кишки), відео-бронхоскопія (дослідження бронхів) проводимо широко і успішно.

Протягом усього 2021 року наші лікарі брали участь у масштабних міжнародних та українських науково-практичних конференціях, у тому числі і як спікери.

Важливим досягненням 2021-го стало те, що ми перші в Україні уклали договір з державною структурою, Національною службою здоров’я, про проведення одного з основних і дуже дорогих етапів лікування (хіміотерапії або променевої терапії, або операції) безкоштовно для пацієнтів (за рахунок НСЗУ). Це яскравий приклад державно-приватного партнерства — однієї з найважливіших форм співпраці, спрямованої насамперед на те, щоб українці отримували якісну і доступну медичну допомогу. Величезне значення така співпраця набуває саме в онкології, тому що лікування ракових захворювань, як правило, складне, багатоетапне і дороге.

Минулого року відбулася ще одна значуща подія. Наш центр підписав угоду про співпрацю із Національним університетом охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика. Спільна робота проводиться із трьома кафедрами університету: онкології; радіології; ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки. На базі нашої клініки студенти-медики зможуть пройти інтернатуру; лікарі — ординатуру. Крім того, фахівці отримали можливість поглибити знання, займатися науковою роботою, готувати і захищати дисертації з найактуальніших тем сучасної онкології. Студенти-медики, інтерни також зможуть вести наукову роботу, брати участь у майстер-класах, набуваючи нового досвіду та навичок. Ця подія дуже важлива для пацієнтів. Адже нові знання лікарів обов’язково повертаються до всіх новими ефективними методами лікування.

Завдяки найвищому професіоналізму наших променевих терапевтів та унікальному оснащенню клініки у 2021 році стався прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу. Вперше в Україні лікарі TomoClinic у співпраці з колегами з Київського центру трансплантології кісткового мозку успішно провели найскладніший процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт для значної групи пацієнтів — повністю вбити кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Наразі українцям з таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

Адже до цієї, дійсно епохальної віхи в історії медицини нашої країни, люди, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

І все ж таки головний підсумок 2021 року — це наше неухильне просування до намічених цілей. У непростих умовах ми використовували всі можливості для розвитку, нових досягнень, для отримання нового досвіду та навичок.

А на календарі вже 2022-й. Ми не можемо передбачити, якими подіями він ознаменується для всього світу і для нашої країни. Проте віримо, що цього року люди менше хворітимуть, більше часу приділятимуть здоров’ю, не забуватимуть про відпочинок і про те, що увага до себе рятує життя. А ми завжди поруч, готові лікувати, допомагати та підтримувати кожну людину, яка звертається до нас за допомогою.

З Новим роком!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху