Головна/Яким був для нас 2021-й: практика, наука і життя
11.04.2024

Яким був для нас 2021-й: практика, наука і життя

У 2021 році, працюючи в умовах пандемії та дотримуючись безпрецедентних заходів безпеки, ми продовжили розвивати всі напрямки боротьби з раком.

Наші хірурги провели сотні операцій, у тому числі і найвищого ступеня складності: урологічні, гінекологічні, при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту, голови-шиї, жовчно-вивідних шляхів, новоутвореннях шкіри та м’яких тканин. Більшість хірургічних втручань виконували щадним лапароскопічним методом. Онкопластичні операції при захворюваннях молочних залоз не лише зберегли здоров’я нашим пацієнткам, а й красу грудей. На базі TomoClinic проводилися хірургічні майстер-класи за участі провідних фахівців України.

Ми продовжили, розвинули і розширили програми клінічних досліджень (рак легень, рак сечового міхура, рак органів голови та шиї), завдяки чому наші пацієнти (учасники цих програм) отримали за рахунок фармацевтичних компаній передове і дуже дороге лікування, доступ до якого у звичайній практиці поки що обмежений.

Торік дали старт проведенню ендоскопічних досліджень з використанням апаратури преміум-класу: цифрової відео-ендоскопічної системи FUJINON EPX-4450HD. Широкі можливості цього обладнання дозволили нашим спеціалістам застосовувати його як для звичайних ендоскопічних процедур, так і для ситуацій, коли необхідно не просто провести огляд, а виконати й інші важливі маніпуляції: наприклад, видалення поліпів товстої кишки або біопсію (взяття шматочка тканини для подальшого аналізу). Сьогодні такі дослідження, як відео-езофагогастродуоденоскопія (дослідження шлунку), відео-колоноскопія (дослідження товстої кишки), відео-бронхоскопія (дослідження бронхів) проводимо широко і успішно.

Протягом усього 2021 року наші лікарі брали участь у масштабних міжнародних та українських науково-практичних конференціях, у тому числі і як спікери.

Важливим досягненням 2021-го стало те, що ми перші в Україні уклали договір з державною структурою, Національною службою здоров’я, про проведення одного з основних і дуже дорогих етапів лікування (хіміотерапії або променевої терапії, або операції) безкоштовно для пацієнтів (за рахунок НСЗУ). Це яскравий приклад державно-приватного партнерства — однієї з найважливіших форм співпраці, спрямованої насамперед на те, щоб українці отримували якісну і доступну медичну допомогу. Величезне значення така співпраця набуває саме в онкології, тому що лікування ракових захворювань, як правило, складне, багатоетапне і дороге.

Минулого року відбулася ще одна значуща подія. Наш центр підписав угоду про співпрацю із Національним університетом охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика. Спільна робота проводиться із трьома кафедрами університету: онкології; радіології; ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки. На базі нашої клініки студенти-медики зможуть пройти інтернатуру; лікарі — ординатуру. Крім того, фахівці отримали можливість поглибити знання, займатися науковою роботою, готувати і захищати дисертації з найактуальніших тем сучасної онкології. Студенти-медики, інтерни також зможуть вести наукову роботу, брати участь у майстер-класах, набуваючи нового досвіду та навичок. Ця подія дуже важлива для пацієнтів. Адже нові знання лікарів обов’язково повертаються до всіх новими ефективними методами лікування.

Завдяки найвищому професіоналізму наших променевих терапевтів та унікальному оснащенню клініки у 2021 році стався прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу. Вперше в Україні лікарі TomoClinic у співпраці з колегами з Київського центру трансплантології кісткового мозку успішно провели найскладніший процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт для значної групи пацієнтів — повністю вбити кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Наразі українцям з таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

Адже до цієї, дійсно епохальної віхи в історії медицини нашої країни, люди, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

І все ж таки головний підсумок 2021 року — це наше неухильне просування до намічених цілей. У непростих умовах ми використовували всі можливості для розвитку, нових досягнень, для отримання нового досвіду та навичок.

А на календарі вже 2022-й. Ми не можемо передбачити, якими подіями він ознаменується для всього світу і для нашої країни. Проте віримо, що цього року люди менше хворітимуть, більше часу приділятимуть здоров’ю, не забуватимуть про відпочинок і про те, що увага до себе рятує життя. А ми завжди поруч, готові лікувати, допомагати та підтримувати кожну людину, яка звертається до нас за допомогою.

З Новим роком!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози? Лікування
27.09.2024

Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози?

Грудні імплантати давно стали популярним варіантом як для відновлення після мастектомії, так і для естетичних операцій. Разом із цим виникає запитання: чи впливають вони на ризик розвитку раку молочної залози? Це природно викликає хвилювання, тому важливо розуміти, що говорять наукові дані. Грудні імплантати не підвищують ризик виникнення раку молочних залоз. Жінки з імплантатами мають приблизно […]

караськов
Дмитро Караськов
In situ – Що Це Означає? Лікування
23.09.2024

In situ – Що Це Означає?

Термін “in situ” може здаватися складним для багатьох пацієнтів, які зустрічають його у своїх медичних висновках. Однак, це поняття має велике значення, оскільки вказує на початковий етап розвитку патології. Давайте розглянемо, що саме стоїть за цим терміном і чому він важливий для вашого здоров’я. Що Таке “In Situ”? “Іn situ” означає “на місці” і використовується […]

In situ – Що Це Означає?
Степан Крулько
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Доверху