Головна/Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?
11.04.2024

Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?

В чому сенс методу? Які переваги мамографії? У яких випадках потрібно проводити мамографію, а не ультразвукове дослідження? Відповідає на питання лікар онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

Мамографія — основний ефективний метод скринінгу грудей у всьому світі.

1. Міжнародні протоколи діагностики РМЗ на ранній стадії рекомендують проведення першої мамографії пацієнткам у віці 40 років, а в деяких випадках і раніше (за показаннями). На цьому етапі важливо оцінити структуру молочних залоз і не пропустити небезпеку, відстежити динаміку вікових змін в подальшому.

2. Наступні мамографії бажано виконувати щорічно.

3. На будь-якому віковому етапі можна заручитися консультацією фахівця в цій сфері — професійного лікаря-мамолога. Рекомендований щорічний огляд. «Якщо ви перебуваєте в так званій «зоні ризику» (рак молочної залози зустрічався у близьких родичок), то перший огляд мамолога найкраще пройти, починаючи з 30 років, можна і раніше (за показаннями).

4. Такий скринінг допомагає оцінити стан молочних залоз, розібратися в ряді патологій, вікових змін, тобто інволютивних (пов’язаних із щільністю і компонентами молочних залоз), призначити і провести додаткові дослідження за показаннями (УЗД/еластографія, цифрова мамографія, МРТ), корекцію і профілактику інших патологій.

5. Діагностична мамографія проводиться незалежно від віку пацієнтки (за направленням лікаря), якщо присутні клінічні скарги. Рекомендується регулярне спостереження і відвідування фахівця мінімум раз на рік», — говорить онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

мамографія мамологія кропивницький

В чому переваги мамографії?

• Об’єктивність: якщо результат діагностики не влаштовує або є сумніви в діагнозі, знімки мамографії або диски з зображеннями завжди можна перевірити ще раз в іншого рентгенолога, щоб отримати другу думку.
• Приблизно третина всіх видів раку молочної залози — це карцинома in situ, яка в 90% на ранніх стадіях проявляється тільки мікрокальцинатами; саме їх показує мамографія — зазвичай в тому місці, де новоутворення ще не видно.
• 3-4 з 10 випадків РМЗ виявляють саме на щорічних планових перевірках при проведенні мамографії.
• При проведенні вдосконаленої цифрової мамографії в TomoClinic дискомфорт при стисканні молочної залози мінімізований, в той час як неприємні відчуття можуть виникнути при діагностиці на інших, більш застарілих моделях мамографів.

Які мінуси мамографії?

• У кожної четвертої жінки у віці від 40-50 років діагноз РМЗ як діагностують, так і «пропускають» на мамографії: чутливість апарату знижується при високій щільності молочної залози, а тому можна зустріти хибнопозитивні або негативні результати.

Чи є протипоказання?

• Мамографію не проводять в період лактації і запальних захворювань.
• Є обмеження за розміром молочних залоз (на мамографії складно проглядається дуже маленькі або занадто великі груди).

Важливо. Крім проведення діагностичних профілактичних обстежень (УЗД і цифрова мамографія), щорічно навіть при відсутності скарг кожну жінку повинен оглядати лікар клініцист-мамолог, який дасть відповідні рекомендації. Це запорука жіночого здоров’я і впевненості в завтрашньому дні.

Дорогі жінки! Скринінг грудної залози за допомогою УЗД і мамографа бажано проводити вчасно і згідно з планом обстежень. Не відкладайте візит до фахівця, незалежно від того, спостерігаєте ви якісь симптоми в грудях чи ні. Для запису звертайтеся в TomoClinic щодня — за телефоном 0 800 30 16 78.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху