Головна/Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?
11.04.2024

Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?

В чому сенс методу? Які переваги мамографії? У яких випадках потрібно проводити мамографію, а не ультразвукове дослідження? Відповідає на питання лікар онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

Мамографія — основний ефективний метод скринінгу грудей у всьому світі.

1. Міжнародні протоколи діагностики РМЗ на ранній стадії рекомендують проведення першої мамографії пацієнткам у віці 40 років, а в деяких випадках і раніше (за показаннями). На цьому етапі важливо оцінити структуру молочних залоз і не пропустити небезпеку, відстежити динаміку вікових змін в подальшому.

2. Наступні мамографії бажано виконувати щорічно.

3. На будь-якому віковому етапі можна заручитися консультацією фахівця в цій сфері — професійного лікаря-мамолога. Рекомендований щорічний огляд. «Якщо ви перебуваєте в так званій «зоні ризику» (рак молочної залози зустрічався у близьких родичок), то перший огляд мамолога найкраще пройти, починаючи з 30 років, можна і раніше (за показаннями).

4. Такий скринінг допомагає оцінити стан молочних залоз, розібратися в ряді патологій, вікових змін, тобто інволютивних (пов’язаних із щільністю і компонентами молочних залоз), призначити і провести додаткові дослідження за показаннями (УЗД/еластографія, цифрова мамографія, МРТ), корекцію і профілактику інших патологій.

5. Діагностична мамографія проводиться незалежно від віку пацієнтки (за направленням лікаря), якщо присутні клінічні скарги. Рекомендується регулярне спостереження і відвідування фахівця мінімум раз на рік», — говорить онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

мамографія мамологія кропивницький

В чому переваги мамографії?

• Об’єктивність: якщо результат діагностики не влаштовує або є сумніви в діагнозі, знімки мамографії або диски з зображеннями завжди можна перевірити ще раз в іншого рентгенолога, щоб отримати другу думку.
• Приблизно третина всіх видів раку молочної залози — це карцинома in situ, яка в 90% на ранніх стадіях проявляється тільки мікрокальцинатами; саме їх показує мамографія — зазвичай в тому місці, де новоутворення ще не видно.
• 3-4 з 10 випадків РМЗ виявляють саме на щорічних планових перевірках при проведенні мамографії.
• При проведенні вдосконаленої цифрової мамографії в TomoClinic дискомфорт при стисканні молочної залози мінімізований, в той час як неприємні відчуття можуть виникнути при діагностиці на інших, більш застарілих моделях мамографів.

Які мінуси мамографії?

• У кожної четвертої жінки у віці від 40-50 років діагноз РМЗ як діагностують, так і «пропускають» на мамографії: чутливість апарату знижується при високій щільності молочної залози, а тому можна зустріти хибнопозитивні або негативні результати.

Чи є протипоказання?

• Мамографію не проводять в період лактації і запальних захворювань.
• Є обмеження за розміром молочних залоз (на мамографії складно проглядається дуже маленькі або занадто великі груди).

Важливо. Крім проведення діагностичних профілактичних обстежень (УЗД і цифрова мамографія), щорічно навіть при відсутності скарг кожну жінку повинен оглядати лікар клініцист-мамолог, який дасть відповідні рекомендації. Це запорука жіночого здоров’я і впевненості в завтрашньому дні.

Дорогі жінки! Скринінг грудної залози за допомогою УЗД і мамографа бажано проводити вчасно і згідно з планом обстежень. Не відкладайте візит до фахівця, незалежно від того, спостерігаєте ви якісь симптоми в грудях чи ні. Для запису звертайтеся в TomoClinic щодня — за телефоном 0 800 30 16 78.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху