Головна/Єдиний в Україні Центр лікування раку методом томотерапії
11.04.2024

Єдиний в Україні Центр лікування раку методом томотерапії

«Український Центр Томотерапіі» (УЦТ) – приватна онкологічна клініка на території Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, де вперше в Україні для лікування раку використовується метод томотерапіі. До відкриття УЦТ цей метод з найближчих країн був доступний тільки в Польщі.

Томотерапія – революційна система радіотерапії, яка кардинально змінила уявлення онкологів про можливість променевої терапії. Томотерапія може стати ефективним методом навіть в тих випадках, коли інші методи лікування або інші лінійні прискорювачі виявилися безсилі.

Перших пацієнтів УЦТ прийняв у березні 2015 року, підготовчі роботи для відкриття такого Центру в Україні тривали менше 1 року. У проектуванні і будівництві клініки брали участь кращі онкологи, радіологи, медичні фізики та інженери з більш ніж 10 країн, таких як США, Німеччина, Іспанія, Грузія, Польща, Словаччина, Японія, Швеція. З відкриттям «Українського Центру Томотерапії» Кіровоград став в один ряд з кращими світовими центрами онкологічної допомоги більш ніж в 30 країнах на всіх континентах, де використовується метод TomoTherapy.

Украинский Центр Томотерапии

Томотерапія в дослівному перекладі – «лікування тонким зрізом», це відносно новий метод лікування онкологічних захворювань (розроблений в 2002 році), що відноситься до області променевої терапії. В даний час томотерапія з успіхом застосовується в провідних клініках Німеччини, США, Японії та інших розвинених країн, піднімаючи лікування раку на якісно новий рівень.

Апарат поєднує в собі високу точність комп’ютерної томографії та модульовану інтенсивність дози з передовими технологіями планування опромінення, дозволяючи застосовувати широкий діапазон режимів впливу на уражені раком вогнища. Методом томотерапіі можна лікувати як велика кількість вогнищ, так і застосовувати на значній площі. Завдяки регулюванню дози опромінення і високоточного визначення локалізації пухлини, впливу опромінення піддаються тільки тканини пухлини, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини і органи.

Для установки потрібного режиму перед початком кожного сеансу опромінення апарат томотерапіі виробляє КТ-сканування. Вплив на пухлину відбувається за допомогою декількох тисяч дрібних променів, що сходяться в пухлини під різними кутами. Планування і координацію лікування виробляє мультипроцесорний комп’ютер. У порівнянні з іншими методами променевої терапії томотерапія має ряд переваг:

• Вплив на пухлини великих розмірів

• Апарат кожен раз коригує зону опромінення, проводячи сканування комп’ютерною томографією. На звичайній апаратурі кожен сеанс опромінення повторює попередній, впливаючи на одну і ту ж зону без урахування зменшення пухлини, зміни ваги пацієнта, руху внутрішніх органів. Відповідно, страждають здорові тканини.

• Томотерапія є ідеальним методом для підготовки пацієнта до трансплантації кісткового мозку, так як дозволяє опромінити тільки кістковий мозок, не зачіпаючи життєво важливі органи.

• При множинних метастазах різної локалізації апарат дозволяє опромінити їх одночасно, метод ідеальний для лікування новоутворень в важкодоступних місцях.

• Незначний ризик побічних явищ, оскільки вплив на здорові тканини практично виключено. Томотерапія по праву вважається майбутнім променевої терапії, оскільки на сьогоднішній день це найбільш щадна і ефективна методика лікування онкологічних захворювань, успішно справляється з пухлинами будь-якого виду і локалізації.

Крім апарату TomoTherapy HD американської компанії Accuray, в УЦТ встановлено експертне обладнання японської компанії Toshiba останнього покоління для ранньої діагностики раку і шведський лінійний прискорювач Elekta Synergy.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху