Головна/Європейські технології лікування онкохвороб діють в Україні
11.04.2024

Європейські технології лікування онкохвороб діють в Україні

«Впровадження європейських технологій в лікуванні онкохворих. Чернігівська модель» та «Сучасна клінічна онкологія. Медичний форум» дві провідні конференції, що відбулися днями в Україні для багатьох фахівців галузі медицини. Отримати інформацію з перших вуст нам допоміг головний лікар TomoClinic Степан Крулько, який щойно повернувся з цих двох онкологічних конференцій поспіль.

—  Степане Івановичу, чим для вас корисні були ці дві цікаві й визначні події?

На конференціях я зміг зустрітися та обмінятися досвідом з онкологами та спеціалістами України, СНД, Іспанії, Англії. В центрі нашої уваги були різні локалізації раку, відбулося обговорення сучасних методів лікування онкопацієнтів. Спільнота онкологів все частіше приходить до думки про те, що хіміотерапія зайняла максимальне плато своєї ефективності, а цитостатичні препарати, напевне, досягли піку свого розвитку. Тому й альтернативи для розбудови хіміотерапевтичного напрямку стає все менше. Дві конференції остаточно мене запевнили, що українська й світова спільнота онкологів йде назустріч генетично-молекулярному вивченню пухлини.

— До якого наступного кроку це веде галузь?

Для онкопацієнтів у нас з’являється все більше таргетних препаратів, які є більш ефективними. Відомо, що лікарі їх часто призначають в першій лінії лікування деяких захворювань. До того ж, треба відмітити тенденцію до більш персоніфікованого лікування кожного пацієнта, яке демонструє значно більшу свою ефективність по всьому світу і дає пацієнтам більшу тривалість якісного життя. Наприклад, при багатьох варіантах раку легенів раніше призначалася хіміотерапія, а зараз — вже таргетна й імунотерапія.

— В якому форматі пройшли ці дві конференції в Чернігові та Запоріжжі?

—  Це були дві цікаві блокові конференції за різними направленнями. Обговорювали дії лікаря у випадку раку легенів та шкіри, шийки матки, грудей і колоректального раку. І знаєте, форуми онкологів теж поступово трансформуються: раніше на них ми обговорювали хіміотерапію та схеми її проведення, а зараз це насамперед доповіді щодо клінічних випробувань. Цей напрямок обговорюють все більше, аналізують ефективність нових препаратів, і кожен учасник форуму висловлює свій досвід і бачення.

—  Чи обговорювали ви питання онкоскринінгу громадян?

—  Так, активний діалог вівся щодо скринінгу на ранніх етапах, який допомагає виявити передракові захворювання або початкові стадії онкологічних хвороб. Це в свою чергу зменшує економічне навантаження на пацієнта та країну. Адже хвороба знайдена не на 3-4 стадії, коли вже потрібно залучати великі кошти. Обговорювали ми також залучення держави і приватних закладів до скринінга для того, щоб нарешті його зробити безкоштовним на рівні країни й скласти відповідну програму.

—  Степане Івановичу, як ви вважаєте, чи вдається відпрацьовувати ці нові напрямки онкології в реальності? Наскільки доступним стане для наших пацієнтів лікування раку? 

—  До нашого центру TomoClinic вже звертаються пацієнти, які отримують таргетну терапію (наприклад, при тому ж раку легенів). Ми — другі, хто в Україні це зміг якісно реалізувати при підтримці фармацевтичної кампанії, а не в ході клінічних випробувань. Це дозволяє нашим пацієнтам безкоштовно проводити молекулярне тестування. До того ж, якщо після аналізу пацієнт потребує лікування, то фармкомпанія пропонує вигідні акції зі знижками при покупці необхідних препаратів. Адже таргетна терапія є дороговартісною, і таким чином виробники препаратів ідуть назустріч українським пацієнтам.

—  Конференції — це завжди цікаві й корисні напрацювання та багато нових ідей. Які з них будуть впроваджені на базі онкологічного центру TomoClinic в Кропивницькому?

— Радий поділитися, що ми вже офіційно зареєстровані на сайті МОЗ як центр, в якому доступне проходження клінічних випробувань. Отримали необхідну документацію і найближчим часом зможемо зробити офіційне оголошення щодо старту проведення таких досліджень. В масштабах України вперше будуть проводитися такі клінічні випробування для пацієнтів з раком легенів 1-2 стадії — для них ми будемо впроваджувати метод радіохірургії. Таких людей в Україні відносно небагато, адже виявити на ранній стадії рак легенів — непроста справа. Саме для пацієнтів, яким за медичними показаннями не можна проводити оперативне втручання (наприклад, через супутні патології), ми будемо проводити радіохірургію в комбінації з імунопрепаратом або препаратом плацебо, щоб дізнатися про ефективність такого комплексу методів. Це буде проводитися безкоштовно для пацієнта, а отже це — можливість отримати якісне лікування методом, що вперше проводиться в Україні, але вже досяг своєї ефективності в Європі. Маю сказати, що такий спосіб не відноситься до паліативного лікування, а саме до радикального, зі складним протоколом лікування.

—  Чи є в клініці все необхідне для проведення таких клінічних випробувань?

—  Для цього необхідні певні функціональні можливості апаратів, і ми — одні з єдиних в Україні, хто може з їх допомогою проводити високоточну радіохірургію. Ми також єдині в Україні, хто пройшов перевірку контролюючої компанії з США, що пересвідчилася в якості роботи встановлених в клініці лінійних прискорювачів Tomo та Elekta, а також правильності планів лікування пацієнтів.

—  Якою є місія такого клінічного дослідження?

—  Довести, що результат лікування раку легенів може значно перевершити операційне втручання і що радіохірургія разом з дієвим імунопрепаратом може стати кращою альтернативою у лікуванні раку легенів. Але про це ми дізнаємося лише років за 5, коли результати цього клінічного дослідження будуть проголошені на онкологічних конференціях світового масштабу. Вірю, що ми зможемо зробити результативне відкриття, яке допоможе багатьом пацієнтам жити далі і бути здоровими!

 

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху