Головна/З новин світової онкології: кава може знизити ризик декількох видів раку
11.04.2024

З новин світової онкології: кава може знизити ризик декількох видів раку

Нові настанови, які були опубліковані в 2020 році Американським онкологічним товариством (ACS), передбачають, що вживання кави може допомогти знизити ризик ряду видів раку: печінки і ендометрію, ротової порожнини, глотки і гортані.

Вживання кави також може знизити ризик раку шкіри у чоловіків і жінок і злоякісної меланоми у жінок. Кава також може сприяти зниженню ризику деяких видів раку травної системи. Ці настанови підтримують попередні висновки, що були опубліковані Міжнародним агентством з вивчення раку (IARC) у 2018 році.

Механізми благотворного впливу кави

Механізми, за допомогою яких кава може благотворно впливати на організм, знижуючи ризик деяких видів раку, до кінця не вивчені. Сотні біологічно активних сполук містяться в обсмаженій каві, у тому числі кофеїн, флавоноїди, лігнани та інші поліфеноли.
Ці та інші кавові з’єднання збільшують витрату енергії, інгібують (сповільнюють) пошкодження клітин, регулюють гени, що беруть участь у репарації (відновленні) ДНК, мають протизапальні властивості і / або пригнічують метастазування. Кава також впливає на час проходження через кишківник і метаболізм канцерогенів у печінці — фактори, які можуть сприяти зниженню ризику деяких видів раку травного тракту.

Важливо. Все, що ви прочитали вище, стосується лише високоякісної натуральної кави (бажано, свіже змеленої) від перевірених виробників. Якщо у вас є проблеми з серцево-судинною системою або інші хронічні захворювання, можливість вживання кави, а також кількість цього напою в день, необхідно узгодити з лікарем.

Пийте каву і будьте здорові!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху