Головна/З новин світової онкології: кава може знизити ризик декількох видів раку
11.04.2024

З новин світової онкології: кава може знизити ризик декількох видів раку

Нові настанови, які були опубліковані в 2020 році Американським онкологічним товариством (ACS), передбачають, що вживання кави може допомогти знизити ризик ряду видів раку: печінки і ендометрію, ротової порожнини, глотки і гортані.

Вживання кави також може знизити ризик раку шкіри у чоловіків і жінок і злоякісної меланоми у жінок. Кава також може сприяти зниженню ризику деяких видів раку травної системи. Ці настанови підтримують попередні висновки, що були опубліковані Міжнародним агентством з вивчення раку (IARC) у 2018 році.

Механізми благотворного впливу кави

Механізми, за допомогою яких кава може благотворно впливати на організм, знижуючи ризик деяких видів раку, до кінця не вивчені. Сотні біологічно активних сполук містяться в обсмаженій каві, у тому числі кофеїн, флавоноїди, лігнани та інші поліфеноли.
Ці та інші кавові з’єднання збільшують витрату енергії, інгібують (сповільнюють) пошкодження клітин, регулюють гени, що беруть участь у репарації (відновленні) ДНК, мають протизапальні властивості і / або пригнічують метастазування. Кава також впливає на час проходження через кишківник і метаболізм канцерогенів у печінці — фактори, які можуть сприяти зниженню ризику деяких видів раку травного тракту.

Важливо. Все, що ви прочитали вище, стосується лише високоякісної натуральної кави (бажано, свіже змеленої) від перевірених виробників. Якщо у вас є проблеми з серцево-судинною системою або інші хронічні захворювання, можливість вживання кави, а також кількість цього напою в день, необхідно узгодити з лікарем.

Пийте каву і будьте здорові!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху