Головна/З новин світової онкології: у США досліджують вакцину від агресивної форми раку грудей
11.04.2024

З новин світової онкології: у США досліджують вакцину від агресивної форми раку грудей

Наприкінці минулого року фахівці Клівлендської клініки (США, штат Огайо) розпочали нове дослідження вакцини, спрямованої на запобігання потрійному негативному раку молочної залози (ТНРМЗ), найбільш агресивної форми захворювання.

Цей тип раку грудей найчастіше виявляють у жінок віком до 40 років, а також у людей із вродженою генетичною мутацією, яка значно підвищує ризик розвитку захворювання.

Саме таку мутацію успадкувала від своїх рідних по материнській лінії актриса Анджеліна Джолі. Дізнавшись про те, що ймовірність розвитку раку грудей у ​​неї дуже висока, кінозірка вирішила видалити обидві молочні залози з профілактичною метою. Після операції ризик актриси захворіти впав до 5%.

Розробити вакцину, яка б запобігала чи хоча б суттєво знижувала ризик розвитку тричі негативного раку молочної залози, вже не один рік намагаються одразу кілька наукових колективів. Проте до цього часу випробування потенційних препаратів обмежувалися лабораторними дослідженнями та дослідами на тваринах.

Прорив у просуванні досліджень стався, коли американський регулятор FDA (управління нагляду за продуктами харчування та лікарськими препаратами) затвердив заявку Клівлендської клініки на проведення випробувань вакцини за участі людей.
Дія препарату, що вводиться у вигляді трьох ін’єкцій із двотижневою перервою між ними, заснована на пошуку в організмі специфічного білка альфа-лактальбуміну. У нормі він виробляється лише у молодих матерів у період годування груддю. У решту часу присутність цього протеїну в крові вказує на наявність потенційної пухлини і, виявивши його, вакцина подає сигнал імунній системі.

Поки що препарат випробовуватимуть лише на добровольцях, у яких ТНРМЗ діагностували на ранній стадії та вилікували за допомогою традиційної терапії, проте існує висока ймовірність того, що хвороба повернеться. Наступним кроком стане дослідження вакцини на здорових волонтерах із групи ризику, у тому числі і жінок зі спадковою мутацією гена BRCA1.

Дж. Томас Бадд, доктор медичних наук з Інституту раку Тауссіг при клівлендській клініці та керівник дослідження зазначив: «У довгостроковій перспективі ми сподіваємося, що це може стати справжньою профілактичною вакциною, яку можна буде вводити здоровим жінкам, щоб запобігти розвитку в них потрійного негативного раку молочної залози — форми раку грудей, для якої ми поки що маємо найменш ефективні методи лікування».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху