Головна/За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак
11.04.2024

За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак

З 21 по 23 вересня в Херсоні проходив VIII з’їзд Українського товариства радіаційних онкологів, в якому взяли участь наші фахівці: завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна, лікар-радіолог Алла Кухар і лікар-радіолог Андрій Воробйов.

Наталя Серьогіна була в числі спікерів форуму і виступила з двома доповідями.

Про це докладніше.

Радіотерапію при лікуванні раку грудей ми застосовуємо практично на будь-якій стадії хвороби. Саме цьому потужному методу присвятила виступ на з’їзді Наталія Серьогіна. Тема доповіді: «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози».

У чому переваги використання гіпофракціонування? Перш за все, у добрих новинах для жінок, які проходять променеве лікування на ранніх стадіях раку грудей. Завдяки застосуванню гіпофракційної радіотерапії, тобто зменшення кількості фракцій, наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25. При цьому загальна доза опромінення дорівнює класичній. У Європі гіпофракціонування застосовують з 2018 року.

Результати, які Наталя Серьогіна представила колегам на з’їзді, говорять самі за себе — променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: побічні ефекти не більше виражені, а іноді і менше. Це означає, що пацієнтки зможуть менше перебувати в клініці, набагато швидше пройти курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки» йшлося про лікування метастазів у головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках є ефективним саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

Радіохірургія — один із сучасних методів лікування, що використовує цільове, дуже точне випромінювання у великих дозах, щоб зруйнувати клітини злоякісної пухлини. У нашому центрі радіохірургію застосовують широко і успішно. Особливо корисний цей метод при метастазах в головний мозок. Проводять курс опромінення метастазів, що складається з 3-5 сеансів.

Безумовно, важливу роль відіграє новітнє обладнання нашого центру, що має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — це лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і унікальна для України система TomoTherapy HD.

Однак, як зазначила Наталія Серьогіна, загальна ситуація з оснащенням онкологічних клінік в Україні невтішна. За кількістю цього вкрай необхідного обладнання для лікування раку Україна знаходиться на рівні країн Південної Африки.

Доктор Серьогіна представила таблицю, в якій показано кількість апаратів для дистанційної терапії на 1 млн населення по регіонах. За даними зрозуміло, що Кропивницький і область знаходяться в кращому стані у порівнянні з іншими регіонами. Тому у нас є можливість приймати пацієнтів з усіх куточків країни, а також з ближнього і далекого закордоння.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху