Головна/За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак
11.04.2024

За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак

З 21 по 23 вересня в Херсоні проходив VIII з’їзд Українського товариства радіаційних онкологів, в якому взяли участь наші фахівці: завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна, лікар-радіолог Алла Кухар і лікар-радіолог Андрій Воробйов.

Наталя Серьогіна була в числі спікерів форуму і виступила з двома доповідями.

Про це докладніше.

Радіотерапію при лікуванні раку грудей ми застосовуємо практично на будь-якій стадії хвороби. Саме цьому потужному методу присвятила виступ на з’їзді Наталія Серьогіна. Тема доповіді: «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози».

У чому переваги використання гіпофракціонування? Перш за все, у добрих новинах для жінок, які проходять променеве лікування на ранніх стадіях раку грудей. Завдяки застосуванню гіпофракційної радіотерапії, тобто зменшення кількості фракцій, наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25. При цьому загальна доза опромінення дорівнює класичній. У Європі гіпофракціонування застосовують з 2018 року.

Результати, які Наталя Серьогіна представила колегам на з’їзді, говорять самі за себе — променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: побічні ефекти не більше виражені, а іноді і менше. Це означає, що пацієнтки зможуть менше перебувати в клініці, набагато швидше пройти курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки» йшлося про лікування метастазів у головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках є ефективним саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

Радіохірургія — один із сучасних методів лікування, що використовує цільове, дуже точне випромінювання у великих дозах, щоб зруйнувати клітини злоякісної пухлини. У нашому центрі радіохірургію застосовують широко і успішно. Особливо корисний цей метод при метастазах в головний мозок. Проводять курс опромінення метастазів, що складається з 3-5 сеансів.

Безумовно, важливу роль відіграє новітнє обладнання нашого центру, що має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — це лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і унікальна для України система TomoTherapy HD.

Однак, як зазначила Наталія Серьогіна, загальна ситуація з оснащенням онкологічних клінік в Україні невтішна. За кількістю цього вкрай необхідного обладнання для лікування раку Україна знаходиться на рівні країн Південної Африки.

Доктор Серьогіна представила таблицю, в якій показано кількість апаратів для дистанційної терапії на 1 млн населення по регіонах. За даними зрозуміло, що Кропивницький і область знаходяться в кращому стані у порівнянні з іншими регіонами. Тому у нас є можливість приймати пацієнтів з усіх куточків країни, а також з ближнього і далекого закордоння.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху