Головна/За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак
11.04.2024

За підсумками VIII з’їзду Українського товариства радіаційних онкологів: про переваги нових методик для тих, хто долає рак

З 21 по 23 вересня в Херсоні проходив VIII з’їзд Українського товариства радіаційних онкологів, в якому взяли участь наші фахівці: завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна, лікар-радіолог Алла Кухар і лікар-радіолог Андрій Воробйов.

Наталя Серьогіна була в числі спікерів форуму і виступила з двома доповідями.

Про це докладніше.

Радіотерапію при лікуванні раку грудей ми застосовуємо практично на будь-якій стадії хвороби. Саме цьому потужному методу присвятила виступ на з’їзді Наталія Серьогіна. Тема доповіді: «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози».

У чому переваги використання гіпофракціонування? Перш за все, у добрих новинах для жінок, які проходять променеве лікування на ранніх стадіях раку грудей. Завдяки застосуванню гіпофракційної радіотерапії, тобто зменшення кількості фракцій, наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25. При цьому загальна доза опромінення дорівнює класичній. У Європі гіпофракціонування застосовують з 2018 року.

Результати, які Наталя Серьогіна представила колегам на з’їзді, говорять самі за себе — променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: побічні ефекти не більше виражені, а іноді і менше. Це означає, що пацієнтки зможуть менше перебувати в клініці, набагато швидше пройти курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки» йшлося про лікування метастазів у головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках є ефективним саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

Радіохірургія — один із сучасних методів лікування, що використовує цільове, дуже точне випромінювання у великих дозах, щоб зруйнувати клітини злоякісної пухлини. У нашому центрі радіохірургію застосовують широко і успішно. Особливо корисний цей метод при метастазах в головний мозок. Проводять курс опромінення метастазів, що складається з 3-5 сеансів.

Безумовно, важливу роль відіграє новітнє обладнання нашого центру, що має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — це лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і унікальна для України система TomoTherapy HD.

Однак, як зазначила Наталія Серьогіна, загальна ситуація з оснащенням онкологічних клінік в Україні невтішна. За кількістю цього вкрай необхідного обладнання для лікування раку Україна знаходиться на рівні країн Південної Африки.

Доктор Серьогіна представила таблицю, в якій показано кількість апаратів для дистанційної терапії на 1 млн населення по регіонах. За даними зрозуміло, що Кропивницький і область знаходяться в кращому стані у порівнянні з іншими регіонами. Тому у нас є можливість приймати пацієнтів з усіх куточків країни, а також з ближнього і далекого закордоння.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху