Головна/Закриття кабінетів застарілої променевої терапії в Кропивницькому та Олександрії: де лікуватись онкохворим?
11.04.2024

Закриття кабінетів застарілої променевої терапії в Кропивницькому та Олександрії: де лікуватись онкохворим?

Кабінет променевого лікування онкозахворювань в Олександрії та Кропивницькому мають намір закрити після повного вичерпання ресурсу ізотопу. І не тільки тому, що немає грошей на нове джерело. Чиновники вважають, що найкращим виходом з цієї ситуації може стати направлення онкохворих області на сучасну променеву терапію в «Український Центр Томотерапії», частково або повністю за державний кошт.

За словами керівника обласного управління охорони здоров’я Олега Рибальченка, променева терапія буває різна – сучасна і допотопна. Сучасні лінійні прискорювачі – це революція в порівнянні з гамма-опроміненням. Вони дозволяють з високою точністю направити промінь в пухлину, а комп’ютерні програми розроблять унікальну схему опромінення.

У Кіровоградській області є лише одна така установка. Вона працює в приватній онкологічній клініці – «Українському Центрі Томотерапії» у Кропивницькому. Клініка розташована на території Кропивницького обласного онкологічного диспансеру, та була створена завдяки успішному формату приватно-державного партнерства між європейськими інвесторами і Кіровоградською областю.

tomotherapy-tomohd-3.jpg

Єдина в Україні установка для сучасної променевої терапії – томотерапії

Рибальченко вважає, що це і є майбутнє. На його думку, завдання обласної влади – оплатити лікування хворих в приватній клініці, а два променевих кабінети в Олександрії і обласному онкодиспансері – закрити. Ізотоп, який лікує, вичерпався в обох диспансерах. Вартість ізотопу становить 7-10 мільйонів гривень за штуку і його виробляє Росія.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко має ту саму позицію. Він вважає оптимальним закрити променеві кабінети і направити хворих у сучасну клініку за бюджетні гроші:

«Якби ми могли поставити центр томотерапії в Олександрії, то проблем не було б, однак це нереально, тим більше, що потужність центру в Кропивницькому дозволяє охопити всю область. Для пацієнтів це буде безкоштовно, оскільки платити за це буде обласний бюджет », – поділився Коваленко.

Питання покупки ізотопів для кабінетів Коваленко вважає недоречним:

«Його ніде неможливо придбати, крім Росії. А купити у Росії – неможливо», – сказав він.

Голова обласної депутатської комісії з охорони здоров’я Ірина Чемерис з попередніми доводами теж згодна. За її словами, іншого виходу, крім як лікувати хворих в Томоцентрі, і немає. Адже грошей на ізотопи область не виділила.

«Оскільки грошей не знайшли ні в минулому році, ні на початку цього, то хворим компенсуватимуть послугу Томоцентра», – сказала вона.

При цьому депутат додала, що компенсація, можливо, буде частковою. Також вона зазначила, що хіміотерапію і оперативне лікування в Олександрії збережуть.

Заступник голови обласної депутатської бюджетної комісії Валерій Кальченко – поки єдиний, хто заявив, що треба подумати. І додав, що питання про необхідність придбання ізотопів чує вперше.

За словами Рибальченко, на сьогодняшній день в департаменті охорони здоров’я лежить два запити на ізотопи. По одному від головлікаря обласного онкодиспансеру та головлікаря Олександрійського. Ці запити потраплять на розгляд депутатськими комісіями, і буде прийнято рішення про подальші дії.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху