Головна/Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів
11.04.2024

Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів

Завершився XIV З’їзд онкологів і радіологів України — форум, насичений яскравими доповідями фахівців у лікуванні ракових захворювань. Масштабний медичний конгрес зібрав онкологів, радіотерапевтів, онкохірургів, хіміотерапевтів з різних міст України та з-за кордону. Ми впевнені, що нові знання, новий досвід, отримані кожним спеціалістом на з’їзді, обов’язково повернуться до людей, які долають рак, новими ефективними методами лікування.

Саме тому в з’їзді брала участь велика команда наших фахівців. Серед спікерів форуму — головний лікар TomoClinic Степан Крулько і завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна.

Степан Крулько виступив з доповіддю «Мультимодальний підхід у лікуванні пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями голови та шиї» на секції «Проблемні питання в лікуванні пухлин голови та шиї». Отоларинголог, відомий хірург-онколог, доктор Крулько висвітлив необхідність комплексного підходу при лікуванні утворень голови-шиї, поділився з колегами досвідом нашої клініки, де поряд із хірургічним лікуванням ми застосовуємо і променеву терапію, хіміотерапію для зменшення пухлини перед операцією або для зниження ризику рецидиву після операції.

Наталя Серьогіна зробила дві доповіді на секції «Радіаційна онкологія і ядерна медицина в онкології»: теми — «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози», «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки».

Доктор Серьогіна доповіла колегам про результати застосування гіпофракційної радіотерапії при лікуванні раку грудей на ранніх стадіях, підкресливши ряд переваг для жінок: наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25, проте загальна доза опромінення дорівнює класичній. При цьому променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: виражені не більше, а іноді і менше. Це означає, що жінки менше знаходяться в клініці, набагато швидше проходять курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді Наталя Серьогіна поділилася досвідом лікування метастазів в головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках ефективно саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

З’їзд завершено. Що дав конгрес лікарям і пацієнтам? Ми думаємо, що найголовніше: пацієнтам — нові перспективи; лікарям — можливість підвищити рівень. Адже високий рівень у медицині — це саме зацікавленість фахівця в своїй роботі, в поліпшенні професійних навичок, поглибленні знань. А наші лікарі — по-справжньому талановиті люди, що працюють з повною самовіддачею і напругою.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху