Головна/Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів
11.04.2024

Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів

Завершився XIV З’їзд онкологів і радіологів України — форум, насичений яскравими доповідями фахівців у лікуванні ракових захворювань. Масштабний медичний конгрес зібрав онкологів, радіотерапевтів, онкохірургів, хіміотерапевтів з різних міст України та з-за кордону. Ми впевнені, що нові знання, новий досвід, отримані кожним спеціалістом на з’їзді, обов’язково повернуться до людей, які долають рак, новими ефективними методами лікування.

Саме тому в з’їзді брала участь велика команда наших фахівців. Серед спікерів форуму — головний лікар TomoClinic Степан Крулько і завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна.

Степан Крулько виступив з доповіддю «Мультимодальний підхід у лікуванні пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями голови та шиї» на секції «Проблемні питання в лікуванні пухлин голови та шиї». Отоларинголог, відомий хірург-онколог, доктор Крулько висвітлив необхідність комплексного підходу при лікуванні утворень голови-шиї, поділився з колегами досвідом нашої клініки, де поряд із хірургічним лікуванням ми застосовуємо і променеву терапію, хіміотерапію для зменшення пухлини перед операцією або для зниження ризику рецидиву після операції.

Наталя Серьогіна зробила дві доповіді на секції «Радіаційна онкологія і ядерна медицина в онкології»: теми — «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози», «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки».

Доктор Серьогіна доповіла колегам про результати застосування гіпофракційної радіотерапії при лікуванні раку грудей на ранніх стадіях, підкресливши ряд переваг для жінок: наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25, проте загальна доза опромінення дорівнює класичній. При цьому променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: виражені не більше, а іноді і менше. Це означає, що жінки менше знаходяться в клініці, набагато швидше проходять курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді Наталя Серьогіна поділилася досвідом лікування метастазів в головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках ефективно саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

З’їзд завершено. Що дав конгрес лікарям і пацієнтам? Ми думаємо, що найголовніше: пацієнтам — нові перспективи; лікарям — можливість підвищити рівень. Адже високий рівень у медицині — це саме зацікавленість фахівця в своїй роботі, в поліпшенні професійних навичок, поглибленні знань. А наші лікарі — по-справжньому талановиті люди, що працюють з повною самовіддачею і напругою.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху