Головна/Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення
11.04.2024

Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення

Завдяки найдосконалішим апаратам променевої терапії, якими оснащений наш центр (унікальна для України система Томотерапіі та лінійний прискорювач Elekta Synergy®), ми можемо проводити дуже складні і точні процедури, застосовуючи високі технології. Це має величезне значення для всіх пацієнтів, які проходять у нас радіотерапію: прицільно знищується пухлина, і мінімум впливу йде на здорові тканини.

Щоб ви зрозуміли, наскільки критично важливим є використання в роботі новітнього обладнання, ми пояснимо, в чому небезпека застарілих апаратів.

У чому криється небезпека?

Насправді людське тіло не статичное: фактично всі наші органи здійснюють нормальні фізіологічні рухи. Саме варіабельність (зміни) розташування окремих органів і обмежує точність, з якою може бути проведено лікування. Це призводить до невизначеності та помилок у медичних закладах, де ще використовують для променевої терапії застаріле обладнання, зокрема кобальтові апарати.

При роботі на застарілому обладнанні, щоб компенсувати зміни в положенні органів, доводиться розширювати межі поля лікування, що неминуче пов’язано з опроміненням здорових тканин, викликає багато побічних ефектів і збільшує ризик довгострокових наслідків.

У чому переваги нашого обладнання і чому ми застосовуємо технологію IGRT — променеву терапію під візуальним контролем?

Наше ультрасучасне обладнання дозволяє зменшити межі полів лікування і забезпечити високу точність донесення дози саме в пухлину.

Ми застосовуємо променеву терапію під візуальним контролем — технологію IGRT. Особливість цієї лікувальної техніки в тому, що кожен день перед проведенням чергового сеансу променевої терапії фахівці перевіряють положення органів і порівнюють його з тим положенням, в якому вони повинні знаходитися.

Перед кожною процедурою пацієнт проходить КТ-сканування. Наші лікарі отримують зображення пухлини і навколишніх тканин. Порівнюючи правильні і знов отримані результати, ми можемо визначити, які зміни потрібні. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта в точно заплановане положення.

Застосування технології IGRT дозволяє нам постійно контролювати зміни. Якщо межі утворення зсуваються, система зупиняє процес, сигналить фахівцям, що потрібно перепланувати, інакше можна пошкодити здорові тканини. Тобто сама система не допускає небезпечного впливу, і лікарі змінюють план.

«Адже ми нічого не вигадуємо і не придумуємо, а застосовуємо технології, які використовують у світі для того, щоб променеве лікування було максимально ефективним і максимально щадним», — підкреслює директор нашого центру Володимир Ященко.

Завдяки IGRT ми можемо бути впевненими, що при кожному сеансі пухлина отримує вбивчу для неї дозу і що навколишні здорові структури дійсно знаходяться за межами полів опромінення.

Це призводить до покращення результатів лікування і до зниження частоти і важкості побічних ефектів.

Залишилися питання? Телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху