Головна/Зі світових новин. Американська космічна компанія відправить у космос звичайних людей. Серед них дівчина з протезами, яка перемогла рак
11.04.2024

Зі світових новин. Американська космічна компанія відправить у космос звичайних людей. Серед них дівчина з протезами, яка перемогла рак

«Представляти людей, хворих на рак, і тих, хто поборов недугу, ㅡ це неймовірна честь. Коли ви лікуєтеся, ви дуже зосереджені на повсякденному житті. Тоді важко дивитися в майбутнє. Я сподіваюся, що ця місія дозволить їм уявити своє майбутнє», ㅡ сказала бортовий лікар Хейлі Арцено.

А тепер докладніше.

Американська компанія, виробник космічної техніки SpaceX, запланувала запуск першого цивільного екіпажу на 15 вересня з майданчика Космічного центру НАСА у Флориді. У разі невдачі повторна спроба відбудеться 16 вересня. Конкретний час запуску буде відомий за три дні до польоту в залежності від погодних умов. Про це йдеться в повідомленні місії Inspiration4.

Учасники місії підкреслюють, що вони команда, яка зробить «перший у світі повністю цивільний політ в космос». У складі екіпажу немає жодного професійного астронавта.

  • Командир місії — ініціатор польоту американський мільярдер Джаред Ісаакман, який є засновником і генеральним директором платіжної системи Shift4 Payments.
  • Бортовим лікарем буде 29-річна помічниця лікаря з дитячого дослідницького госпіталю Хейлі Арцено. Коли Хейлі було 10 років, їй діагностували рак кісток. Дівчина лікувалася в госпіталі Сент-Джуд, куди згодом повернулася працювати. Під час лікування їй робили хіміотерапію і замінили деякі кістки ніг на протези. Хейлі стане першою людиною з протезами, яка побуває в космосі. Дівчина каже, що після лікування раку її не лякають космічні подорожі. «Представляти людей, хворих на рак, і тих, хто поборов недугу, ㅡ це неймовірна честь. Коли ви лікуєтеся, ви дуже зосереджені на повсякденному житті. Тоді важко дивитися в майбутнє. Я сподіваюся, що ця місія дозволить їм уявити своє майбутнє», ㅡ сказала Хейлі.
  • Бортінженером буде співробітник авіакосмічної промисловості і ветеран Військово-повітряних сил США Крістофер Семброскі.
  • Пілотом — американська підприємниця, дослідниця, геолог, педагог, фахівець зі зв’язків з громадськістю Сіан Проктор.

Екіпаж прибув до Флориди в четвер, 9 вересня, щоб почати останні приготування до польоту.

Тривалість місії Inspiration4: 2 – 4 дні. Для запуску використовують капсулу Dragon, в якій відправляли на Міжнародну космічну станцію астронавтів НАСА. Після завершення польоту екіпаж висадиться на воду біля узбережжя Флориди.
Якщо ви хочете стежити за подорожжю Inspiration4 протягом всієї місії, відвідайте www.inspiration4.com

І пам’ятайте, що ми не просто так познайомили вас з цією новиною. Якщо проходите лікування, боріться, будьте партнерами лікарям і вірте в краще. А ми завжди поруч, готові вас лікувати, допомагати у всьому і підтримувати.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху