Головна/Знати, діяти, жити. Сьогодні Всесвітній день боротьби з раком яєчників!
11.04.2024

Знати, діяти, жити. Сьогодні Всесвітній день боротьби з раком яєчників!

Сьогодні, 8 травня, Всесвітній день боротьби з раком яєчників. Золоте правило «Попереджений — значить, озброєний» може врятувати вам життя. Ось чому ви повинні знати про це небезпечне захворювання, про його симптоми і фактори ризику.

Статистика ВООЗ підтверджує серйозність хвороби. Рак яєчників знаходиться на сьомому місці за поширеністю і на восьмому в світі як причина смерті жінок від раку.

Що таке рак яєчників?

Це група захворювань, для яких характерний розвиток злоякісних утворень в яєчниках. Існує багато різних типів пухлин яєчників, кожен з яких лікарі класифікують за типами клітин і тканини, з яких вони походять. Виникає захворювання на тлі передракових або доброякісних новоутворень. Потрібно розуміти, що кожна жінка перебуває в групі ризику.

Які симптоми раку яєчників?

Важливо. Як правило, на ранніх стадіях, поки пухлина не поширилася на інші органи, рак яєчника не виявляє явних симптомів.

На що звернути увагу?

 • Загальна слабкість.
 • Швидка втомлюваність.
 • Збільшення живота або поява “затвердіння” в ньому.
 • Труднощі при прийнятті їжі, швидке насичення.
 • Біль у животі, в області тазу.
 • Дуже часте сечовипускання, гостра необхідність аж до нетримання.
 • Розлад функції кишечника.
 • Рясні кровотечі.
 • Незрозуміла втрата ваги.

Важливо. Будь-яка кровотеча після настання менопаузи вимагає термінового звернення до фахівця.

Фактори ризику

 • Вік: ризик збільшується, коли ви стаєте старше. Рак яєчників більш поширений для вікової категорії жінок 50 – 79 років. Однак молоді жінки теж можуть захворіти.
 • Спадковість: ризик вище, якщо у вашій родині були випадки раку яєчників, грудей, ендометріального або колоректального раку.
 • Генетичні мутації: ризик вище, якщо у вас є певні мутації генів, які пов’язані з раком яєчників: BRCA- мутація.
 • Репродуктивна функція: ризик вище, якщо ви не народжували. Крім того, ризик підвищується, якщо ви приймали гормональні препарати.

Що потрібно зробити, якщо у вас є сімейна історія раку яєчників або раку молочної залози?

Ми рекомендуємо обговорити це питання з лікарем-гінекологом. Справа в тому, що мутації генів BRCA1 і BRCA2 пов’язані з високим ризиком розвитку раку молочної залози і яєчників. І тільки спеціальний молекулярний аналіз дасть відповідь, які заходи вжити, щоб максимально зменшити ймовірність виникнення пухлини.

Поговоріть з лікарем, щоб дізнатися, як пройти генетичне тестування.

Факти, які ви повинні знати про рак яєчників

 • Пап-тест не виявляє рак яєчників. Сьогодні немає скринінгового тесту для цього захворювання.
 • Рак яєчників часто діагностується на пізній стадії.
 • Рак яєчників, виявлений на ранній стадії, в більшості випадків виліковується.
 • Знання симптомів призводить до більш ранньої діагностики та своєчасного лікування.
 • Всі жінки знаходяться в групі ризику по захворюванню на рак яєчників.

Ще раз нагадуємо — тільки регулярний огляд у лікаря-гінеколога дозволить виявити хворобу в початковій стадії і пройти лікування, яке призведе до одужання.

У TomoClinic веде прийом досвідчений лікар-гінеколог.

Запишіться на консультацію за телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху