Головна/Підготовка до колоноскопії
30.07.2024

Підготовка до колоноскопії

Підготовка до колоноскопії

З собою ОБОВ’ЯЗКОВО мати ЕКГ та Загальний аналіз крові (не більше 5 денної давності)

Дієта перед колоноскопією.

Протягом 2–3 днів перед колоноскопією необхідно дотримуватися спеціальної дієти з малим вмістом клітковини. Голодувати не слід (більш того – голодувати не можна!). На деякий час слід відмовитися від деяких «важких» для кишківника продуктів. Бажано вживати більше рідини.

Не вживати: смажені та жирні страви, ковбасні вироби, чорний та висівковий хліб, крупи з лушпинням, овочі з лушпинням, насінням та волокнами (кукурудза, зелений горошок, цибуля, томати, огірки, капуста), бобові (горох, квасоля, сочевиця), фрукти, ягоди що містять кісточки (малина, полуниця, ожина, чорниця, кавун, ківі, яблука, апельсини, виноград), зелень, горіхи, насіння, макове насіння, нефільтровану від осаду каву, соки з м’якоттю.

Можна вживати: відварене нежирне м’ясо, відварену білу рибу, білий хліб, яйця, макарони, очищений білий рис, манну крупу, відварену очищену картоплю, нежирні молочні продукти, соки без м’якоті, чай, компот, мінеральну воду, фільтровану каву, бульйон.

Підготовка до колоноскопії.

Для повного та легкого очищення кишківника застосовуються спеціальні препарати. При підготовці до колоноскопії можна використовувати Ізіклін, Фортранс, Мовіпреп, Ендофальк або аналогічні їм за принципом дії засоби. Перед прийомом препарату додатково ретельно ознайомтеся з інструкцією виробника.

tomoclinic_34

Виберіть препарат для очищення кишківника і приймайте його за двоетапною схемою – перша частина протягом 3 годин ввечері напередодні обстеження (з 18 до 21 год), друга частина вранці у день проведення колоноскопії. Прийом препарату в день колоноскопії повинен бути завершений за 4 години до початку дослідження (наприклад, якщо колоноскопія призначена на 12 год, прийом препарату слід завершити у 8 год). Лікарський засіб приймають по 200 мл кожні 10-15 хвилин. Якщо колоноскопія проводиться під загальним знеболенням після закінчення прийому препарату не можна їсти та пити.

Якщо обстеження призначене зранку до 12 год, то обидва етапи підготовки проводяться напередодні: перший етап 14 –17 год, другий етап 20-22 год. До останньої ранкової порції розчину можна додати 20 мл емульсії піногасника (КОЛІКІД, ЕСПУМІЗАН – L).

Рухова активність (ходьба, нахили, присідання) під час прийому проносних препаратів позитивно впливає на якість підготовки кишківника. Про готовність до проведення колоноскопії свідчить зміна випорожнень на прозору безбарвну або злегка забарвлену рідину. Пацієнтам похилого віку, а також із захворюваннями серця, судин, легенів настійно рекомендується присутність родичів або близьких під час прийому препаратів з очищення кишківника, оскільки під час підготовки кишківника до колоноскопії може спостерігатися зниження або підвищення артеріального тиску, запаморочення.

ІЗІКЛІН

Вміст кожної пляшечки лікарського засобу окремо слід вилити в мірну посудину, що знаходиться в упаковці, та розвести водою до мірної лінії (тобто 0,5 л).

Ввечері 0,5 л лікарського засобу + 1,5 л прозорої рідини *.

Вранці 0,5 л лікарського засобу + 1,5 л прозорої рідини.

*Дозволені прозорі рідини: вода, легкий чай, негазовані безалкогольні напої без барвнтків, соки з протертих фруктів без м’якоті (не червоного або пурпурового кольору), бульйон або суп, проціджений таким чином, щоб усунути тверді фрагменти.

ФОРТРАНС

Вміст одного пакетика розчинити в 1 л води до повного розчинення порошку. Дозування встановлювати з розрахунку приблизно 1 л розчину на 15–20 кг маси тіла. Доза становить 4 л розчину залежно від маси тіла пацієнта.

Ввечері 2 л лікарського засобу

Вранці 2 л лікарського засобу

МОВІПРЕП

Для приготування 1 літра р-ну — вміст одного саше А і одного саше В разом розчиняють у невеликій кількості води та доводять до 1 л водою. Розчинення препарату Мовіпреп може тривати до 5 хв. Рекомендовано спочатку висипати порошок у ємність, змішати з невеликою кількістю води. Препарат Мовіпреп приймають тільки після повного розчинення у воді. Після розчинення у воді препарат Мовіпреп можна приймати одразу або за бажанням охолодити перед застосуванням.

Ввечері 1 л лікарського засобу + 1,0 л прозорої рідини

Вранці 1 л лікарського засобу + 1,0 л прозорої рідин

ЕНДОФАЛЬК / Або ДІАГНОЛ

Р-н готувати перед застосуванням, розчиняючи вміст 1 пакету у 500 мл теплої або охолодженої кип’яченої води. Щойно приготований готовий до вживання р- н можна помістити в холодильник, оскільки бажано застосовувати його охолодженим.

Ввечері 1,5 л лікарського засобу+ 0,5 л прозорої рідини

Вранці 1,5 л лікарського засобу + 0,5 л прозорої рідини

Підготовка до фіброколоноскопії пацієнтів зі стомою

Стома є виведений на передню черевну стінку сегмент кишки. Це може бути ділянка товстого чи тонкого кишечника. При цьому калові маси виділяються в спеціальний калоприймач, а розташовані нижче ділянки кишківника не функціонують.

tomoclinic_33

Підготовка до колоноскопії у разі має ряд особливостей.

  • Якщо у пацієнта виведена ілеостома (виведена ділянка тонкої кишки), підготовка з препаратами не потрібна, дослідження проводиться на відключену пряму кишку. Напередодні дослідження необхідно зробити невелику (200-250 мл) очисну клізму.
  • Якщо у пацієнта виведено колостому (виведено товсту кишку) або сигмостому (якщо виведено сигмовидну кишку) підготовка здійснюється строго за пам’яткою.
  • Стомованому пацієнту необхідно стежити за своєчасним спорожненням калоприймача (при наповненні його на 1/3-1/2).
  • У відключену пряму кишку напередодні дослідження необхідно зробити невелику (200-250 мл) очисну клізму

Особливі зауваження:

  •  За кілька днів до обстеження слід утриматися від прийому препаратів, що містять залізо, вісмут та активоване вугілля, оскільки вони забарвлюють калові маси і можуть ввести в оману лікаря-ендоскопіста
  • Якщо ви приймаєте препарати, що впливають на згортання крові (в тому числі аспірин) і плануєте видалення поліпів при колоноскопії, – необхідно проконсультуватися з лікарем для вирішення питання про тимчасове скасування цих препаратів для проведення колоноскопії з поліпектомією
  • Якщо ви приймаєте препарати для нормалізації артеріального тиску або серцевого ритму, протисудомні або гормональні ліки, їх необхідно прийняти не пізніше, ніж за 2 години до початку прийому очищувальних препаратів і відновити прийом через годину після закінчення прийому проносного
  • Якщо у вас цукровий діабет і ви використовуєте інсулін або інші протидіабетичні препарати, проконсультуйтеся з ендокринологом про зміну схеми прийому інсуліну на час підготовки до колоноскопії
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.
переваги діагностики

Залишились питання?

Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху