Хіміотерапія при раку молочної залози

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Хіміотерапія при раку молочної залози
chemotherapy in TomoClinic

Як працює хіміотерапія?

Хіміотерапія — це лікування медикаментами, які запобігають росту і поширенню ракових клітин, пошкоджуючи, вбиваючи або руйнуючи їх. На відміну від променевої терапії, що діє на пухлину локально (місцево, цілеспрямовано), хіміотерапія працює системно, по всьому організму.

Препарати, які використовують в хіміотерапії, називаються цитостатики (від грецького: cytos — клітина; stat — зупинка). Ці ліки поширюються через кров і можуть досягати ракових клітин майже у всіх місцях в організмі.

Хіміотерапію проводять курсами. Призначаючи лікування, наші фахівці беруть до уваги кілька факторів:

  • стадію захворювання;
  • біологічні характеристики пухлини;
  • ваш вік і загальний стан здоров’я;
  • очікуваний результат хіміотерапії.

Іноді використовують поєднання різних видів хіміотерапії, що дає сильніший ефект.

Як застосовують хіміотерапію при раку молочної залози?

Ви можете отримувати хіміотерапію як етап лікування або як паліативну допомогу.

Якщо хіміотерапія є одним з етапів лікування, є 2 варіанти:

  • ад’ювантна: після операції на молочній залозі;
  • неоад’ювантна: до операції на молочній залозі.

Як паліативну допомогу хіміотерапію призначають, коли рак поширюється на інші органи: з метою підтримки — щоб перевести стан в хронічний, при якому хвороба себе активно не проявляє.

Після операції: ад’ювантна хіміотерапія

Після органозберігаючих операцій або мастектомії вам можуть призначити додаткове хіміотерапевтичне лікування, якщо існує значний ризик поширення раку молочної залози. Ризик фахівці оцінюють на основі стадії захворювання, характеристик пухлини і вашого віку.

Це лікування застосовують, щоб знищити невеликі метастази, які неможливо виявити. Таким чином зменшується ймовірність повернення раку.

Тобто мета ад’ювантної хіміотерапії — зниження ймовірності виникнення метастазів.

Важливо! Хіміотерапія після операції може зменшити ризик метастазування приблизно вдвічі.

Зазвичай хіміотерапію починають через кілька тижнів після операції. Кількість курсів чітко визначено міжнародними стандартами. Тривалість хіміотерапії може становити від 3 до 6 місяців.

Якщо у вас гормоночутлива пухлина, ви отримаєте гормональну терапію на додаток до хіміотерапії. При HER2-позитивному раку молочної залози хіміотерапію поєднують з таргетною терапією.

Наші лікарі дадуть відповідь на всі ваші питання щодо лікування і пояснять, що вам потрібно враховувати.

Перед операцією: неоад’ювантна хіміотерапія

Призначення хіміотерапії перед операцією залежить від ступеня ураження лімфовузлів і біологічних характеристик пухлини. Це лікування може призвести до зменшення утворення в молочній залозі, а також до зменшення або навіть зникнення метастазів.

Якщо консиліум лікарів призначив вам неоад’ювантну хіміотерапію, значить це необхідно, і ви отримаєте важливу перевагу. Полягає вона в тому, що пухлина може настільки зменшитися, що можна буде уникнути видалення молочної залози (не знадобиться мастектомія) і хірург виконає операцію зі збереженням грудей.

При HER2-позитивній пухлині хіміотерапія перед операцією може поєднуватися з таргетною терапією.

Хіміотерапія при метастатичному раку молочної залози

При метастатичному раку молочної залози хіміотерапія може уповільнити перебіг хвороби і полегшити симптоми.

Це лікування призначають, коли метастази не чутливі до гормонів або більше не реагують на гормональну терапію, або якщо метастази ростуть дуже швидко.

Яку саме хіміотерапію ви отримаєте, залежить від багатьох факторів, у тому числі і від лікування, яке ви вже пройшли. Лікар обговорить з вами всі питання.

Пояснює завідувачка відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман: «Якість життя займає центральне місце в паліативній терапії. Важливо, щоб лікування не погіршило ваш стан. Якщо воно виявиться занадто інтенсивним, викличе побічні ефекти, ви зможете обговорити з нашими фахівцями всі варіанти для полегшення стану.

Можливо, лікар зменшить дозу або збільшить час між курсами, або виключить один з препаратів, або поміняє протокол хіміотерапії. Всі проблеми фахівці вирішать з вами індивідуально, багато що буде залежати від конкретної ситуації».

Ми завжди на зв’язку, готові вас лікувати, в усьому допомагати і підтримувати вас.

Задати питання