Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?
Важливим фактором для своєчасного виявлення раку молочної залози на будь-якій стадії є вміння жінок самообстежувати себе. Ефективність цього методу вивчено в багатьох країнах світу під егідою Всесвітньої Організації Охорони здоров’я.
Самообстеження слід проводити один раз на місяць в перший тиждень після менструації, так як в цей час молочні залози не напружені і не збільшені, а жінки в менопаузі повинні проводити його в один і той же день місяця.
Здійснюють обстеження перед дзеркалом. Перший момент – огляд. Жінка стає перед дзеркалом з піднятими вгору руками і добре оглядає свої молочні залози, порівнює їх величину, виявляє нерівності на поверхні шкіри, тріщини і перевіряє, чи є виділення з сосків.
Другий момент – пальпація. Пальпацію необхідно проводити в лежачому положенні, підставивши під лопатку подушечку або валик. Пальпацію молочної залози виконують всією протилежною рукою ніжно, без натискання. Дослідження проводять в трьох положеннях: рука вгору за голову, рука в сторону і вздовж тіла. Спочатку промацують зовнішню сторону залози, йдуть пальцями від соска назовні, потім – внутрішню сторону від соска до грудини. Треба помірно натиснути на ареолу і сосок і перевірити, чи немає виділень, потім пальпувати пахвові западини і надключичні ямки з метою виявлення збільшених лімфовузлів.
Самообстеження дозволяє значно зменшити частоту III і IV стадій раку молочної залози. Активне виявлення передракових захворювань, мікроінвазивного раку і мінімальних форм пухлин, які не пальпуються, можливо при проведенні мамографії, термографії і ультразвукового дослідження. Жінкам з низьким ступенем ризику мамографію слід виконувати один раз в 3-5 років, а з високим ступенем ризику – щороку. Її слід проводити жінкам до 35-річного віку тільки при виявленні змін в глибині молочної залози, у віці 35 років і більше – без ознак захворювання.
Будь-яку хворобу легше вилікувати, якщо її завчасно виявити. Тому лікарі «Онкологічного центру TomoClinic» приділяють ранній діагностиці раку молочної залози багато уваги: ​​влітку в Центрі щосуботи проходив безкоштовний онкоскринінг раку молочної залози, виступаючи в теле- і радіопередачах фахівці і керівництво Центру постійно нагадує населенню про важливість онкоскринінгу і ранньої діагностики раку молочної залози (ефір на телеканалі «Тоніс» від 19.10.16).
Дуже часто люди не хочуть робити самообстеження або проходити онкоскринінг через острах дійсно «щось» знайти. Але пам’ятайте, що від того, що хворобі не приділяється увага – вона нікуди не зникне, а ось шанс успішно усунути пухлину на ранній стадії може бути втрачено.