Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це один з найбільш ефективних і сучасних методів боротьби з доброякісними і онкологічними новоутвореннями, який здатний впливати навіть на пухлини, що не піддаються хірургічному лікуванню або розташовані в важкодоступних місцях.

Метод полягає в обробці пухлини точно розрахованою дозою радіоактивного випромінювання (від 2 до 5 грей за сеанс). Процедурі передує ретельна діагностика пухлини засобами комп’ютерної томографії та детальне фокусування керованих пучків випромінювання.
За допомогою комп’ютерного візуалізування лікар виявляє чіткі межі новоутворення, що відокремлюють його від здорових тканин: це дозволяє уникнути опромінення критичних органів і тканин, які розташовані поблизу с пухлиною. Побічні ефекти і ускладнення, характерні для променевої терапії, при цьому методі зведені до мінімуму, а період реабілітації пацієнта в рази коротший, ніж при традиційній зовнішній променевій терапії.

Перед процедурою IMRT проводиться побудова тривимірної моделі пухлини з подальшим моделюванням процесу опромінення. Обчислення кутів обробки новоутворень, дози опромінення та визначення інших процесів обчислюється комп’ютером. У процесі опромінення комп’ютерна система безперервно стежить за станом пацієнта, за ходом обробки пухлини і регулює інтенсивність випромінювання.

Наявність системи IMRT- IGRT передбачає зміну розміру, форми і інтенсивності пучка випромінювання для повної відповідності розмірам, формі та розташуванню пухлини пацієнта. Система використовує запатентований бінарний багатопелюстковий коліматор, який ділить віяловий пучок випромінювання на бімлети, тобто тонкі промені. Кожен бімлет керується індивідуально, що дозволяє з високою точністю маніпулювати розподілом дози в мішені.

Бінарний коліматор і спіральний режим підведення дози випромінювання забезпечує оптимальне формування дозового розподілу всередині тіла пацієнта.