Головна/Часті питання про біопсію печінки
11.04.2024

Часті питання про біопсію печінки

Спостерігати або лікувати? Якщо лікувати, то як? Результат біопсії печінки відповість на всі запитання

7 років пройшло з того дня, як Ганна — на прохання пацієнтки ми не називаємо її справжнє ім’я — закінчила лікування від раку молочної залози. Регулярно проходила контрольні обстеження і кожен раз чула від лікарів чудові слова: «Ви здорові!». Але в цьому році все було не так: чергове ультразвукове дослідження показало новоутворення в печінці.

Лікарі проаналізували результати, провели додаткові обстеження, і все ж природа утворення викликала сумніви. З урахуванням історії Ганни існувала ймовірність, що рак повернувся і в печінці міг утворитися метастаз. Питання вимагало термінової відповіді. Консиліум ухвалив рішення — провести біопсію печінки. Під контролем УЗД наші фахівці виконали Ганні біопсію. Результати аналізу порадували: вузол, який приніс стільки тривоги і пацієнтці, і медикам, виявився доброякісним. Це означало, що з онкологічної точки зору Ганна здорова. Так безболісна і нетривала процедура допомогла лікарям визначитися з діагнозом і повідомити пацієнтці гарні новини.

Цілком ймовірно, що у вас виникло питання: «А якби утворення виявилася злоякісним?» На це питання є одна відповідь — в такому випадку за результатами біопсії наші фахівці змогли б правильно призначити і вчасно почати лікування.

Що таке біопсія печінки під контролем зображення?

Це процедура, при якій за допомогою спеціальної голки виконують забір клітин печінки для подальшого дослідження. Зображення застосовують, щоб точно визначити положення голки і, таким чином, зробити процедуру безпечною, уникнути ускладнень.

Два основні методи візуалізації, тобто отримання зображень, які використовуються в світі, — ультразвукове дослідження та комп’ютерна томографія.

У нашому центрі ми частіше застосовуємо тільки УЗД, тому що в клініці  апарат експертного класу, який дає можливість лікарю побачити навіть глибоко розташовані утворення. Тобто завдяки передовому обладнанню і досвіду фахівців проводимо прицільну, високоточну біопсію печінки без променевого навантаження на пацієнта. У рідкісних випадках, коли УЗД недостатньо, використовуємо КТ або найсучаснішу технологію Фьюжн, при якій відбувається поєднання ультразвуку і комп’ютерної томографії.

«Ми проводимо трукат-біопсію печінки, тобто забираємо стовпчик тканини. Це інформативно, дає нам якісний матеріал для аналізу », — пояснює завідувач діагностичним відділенням TomoClinic, інтервенційний радіолог Олег Горошенко.

Коли необхідна біопсія печінки?

  • Якщо є утворення в печінці, яке з великою ймовірністю злоякісне, і потрібно визначити — первинна пухлина або метастаз. Від цього буде залежати тактика лікування.
  • Коли виявлено метастаз, але невідомо, де в тілі пацієнта первинна пухлина. У цьому випадку за результатами біопсії ми проводимо молекулярний аналіз і з’ясовуємо, в якому органі первинна пухлина, яка поширилася на печінку, і розробляємо відповідний план лікування.
  • Якщо на УЗД знайдений вузол незрозумілого походження і потрібно визначити, яку утворення — злоякісне або доброякісне. Це особливо важливо для людей, які вже перенесли онкологічне захворювання: історія нашої пацієнтки Ганни — яскравий приклад саме такої ситуації.

Як підготуватися до біопсії печінки?

Перед обстеженням вам призначать загальний аналіз крові і коагулограму для визначення часу згортання крові, щоб виключити ризик кровотечі.

Ви також повинні розповісти лікареві про препарати, які приймаєте; повідомити, чи є у вас алергія, особливо на анестезію. Лікар може рекомендувати вам за кілька днів до процедури припинити прийом препаратів для розрідження крові. Розкажіть фахівцеві про нещодавно перенесені захворювання або хронічні, якщо у вас вони є. Можливо, знадобитися коригування дози ліків, наприклад при цукровому діабеті.

Чи безболісна біопсія печінки і як довго триває процедура?

 width=Проводиться біопсія печінки під місцевою анестезією, яка зводить до мінімуму больові відчуття і дискомфорт. Зазвичай потрібно 10-15 хвилин для попереднього УЗД, а також для місцевої анестезії. Вся процедура може зайняти близько години.

Після процедури

Як і під час проведення біопсії, так і після закінчення, ми спостерігаємо пацієнтів: перевіряємо пульс, артеріальний тиск; стежимо за загальним самопочуттям. Виконуємо контрольне УЗД, щоб виключити кровотечу (не часто, але буває таке побічне явище; ми приймаємо відразу всі необхідні заходи для його усунення). Якщо все добре: немає побічних явищ, і пацієнт нормально себе почуває, то через дві години можна повертатися додому. Як правило, результати готові через тиждень.

Які переваги біопсії печінки під контролем зображення?

Біопсія печінки під контролем зображення максимально збільшує шанси на отримання необхідного зразка тканини печінки, допомагає лікарям відповісти на питання про будь-які потенційні аномалії або захворювання печінки. Апаратний контроль істотно знижує ризики ускладнень.

  • Малотравматична (малоінвазивна) процедура, яка не потребує операції і загальної анестезії.
  • Надійний і високоточний метод для діагностики злоякісних і доброякісних утворень.
  • Безболісність і мінімальний ризик ускладнень
  • Відновлення нетривале, пацієнт може швидко повернутися до звичного способу життя.

Важливо. Біопсія печінки під контролем УЗД або КТ — рідкісний для України метод діагностики захворювань печінки. TomoClinic — один з небагатьох онкологічних центрів, де цей спосіб застосовують широко і успішно. У нашій практиці бувають випадки, коли пацієнти звертаються за допомогою з вердиктом «метастази в печінці», а фахівці за результатами біопсії знімають онкологічний діагноз.

До кого звернутися з питаннями?

У разі проблем, пов’язаних з діагностикою захворювань печінки, або виникненні питань, телефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті tomoclinic.ua — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху