Головна/Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …
11.04.2024

Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …

21 жовтня з самого ранку Київ накрив густий смог. У соціальних мережах з’явилися фото затягнутого димом міста. Пояснення різні. Одне з них дала Київська міська держадміністрація: стан повітря в столиці погіршився через пожежу на торфовищах в Обухівському районі. Власне, і без аналізу причин ясно, що кияни зараз дихають забрудненим повітрям. До звичайних вихлопних газів додалися нові шкідливі речовини.

Про те, що забруднене повітря може стати причиною цілого ряду захворювань, давно відомо. ЗМІ і деякі медичні сайти вже дали рекомендації, як захистити себе від небезпеки. Ми ж хочемо навести відомості МАІР — Міжнародного агентства з вивчення раку. За даними МАІР, зібраними з 2010 року, причиною багатьох випадків захворювання на рак легень стало саме забруднення повітря. Експерти прийшли до такого висновку, спираючись на велику кількість медичних досліджень, проведених в різних частинах світу. Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала забруднення повітря як людський канцероген (як тютюновий дим, азбест, миш’як).

 width=

Ми нагадуємо про це не для того, щоб вас зайвий раз налякати, а для того, щоб звернути вашу увагу на проблему і відповісти на природне запитання — що робити.

Ми б із радістю порекомендували вам змінити місця проживання і переїхати туди, де повітря завжди чисте і цілюще, але розуміємо, що це утопія. Далеко не кожен може таке зробити, та й місць з абсолютно чистим повітрям на нашій планеті не так вже й багато залишилося. А тим більше ніхто з нас не може змінити напрямок вітру, який часто несе в міста шкідливі речовини.

Так що ж робити? Можливо, наша відповідь ваш здивує, але звучить вона так — пройти скринінг легень. Рак легень тим і підступний, що на ранніх стадіях, коли його можна повністю вилікувати, не проявляє симптомів. А виявляють його в нашій країні частіше вже на пізніх стадіях, і тоді лікування складне, тривале і не завжди успішне.

Рентген легень — просте і доступне дослідження, яке на ранніх стадіях дозволить виявити будь-яку патологію легенів: і доброякісні запальні процеси, і злоякісні пухлини. Завзятим курцям ми рекомендуємо пройти низькодозову комп’ютерну томографію — скринінг раку легень, який, за даними великих міжнародних досліджень, показав зниження смертності на 20%.

Жителів Кропивницького і області, а також гостей міста запрошуємо на рентген легень у наш діагностичний трейлер біля ТРЦ «Копілка». Низькодозову комп’ютерну томографію на сучасному томографі можна пройти безпосередньо в TomoClinic.

Записатися на обстеження можна за телефонами, вказаними на сайті  tomoclinic.ua  — дзвінок безкоштовний по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху