Головна/Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …
11.04.2024

Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …

21 жовтня з самого ранку Київ накрив густий смог. У соціальних мережах з’явилися фото затягнутого димом міста. Пояснення різні. Одне з них дала Київська міська держадміністрація: стан повітря в столиці погіршився через пожежу на торфовищах в Обухівському районі. Власне, і без аналізу причин ясно, що кияни зараз дихають забрудненим повітрям. До звичайних вихлопних газів додалися нові шкідливі речовини.

Про те, що забруднене повітря може стати причиною цілого ряду захворювань, давно відомо. ЗМІ і деякі медичні сайти вже дали рекомендації, як захистити себе від небезпеки. Ми ж хочемо навести відомості МАІР — Міжнародного агентства з вивчення раку. За даними МАІР, зібраними з 2010 року, причиною багатьох випадків захворювання на рак легень стало саме забруднення повітря. Експерти прийшли до такого висновку, спираючись на велику кількість медичних досліджень, проведених в різних частинах світу. Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала забруднення повітря як людський канцероген (як тютюновий дим, азбест, миш’як).

 width=

Ми нагадуємо про це не для того, щоб вас зайвий раз налякати, а для того, щоб звернути вашу увагу на проблему і відповісти на природне запитання — що робити.

Ми б із радістю порекомендували вам змінити місця проживання і переїхати туди, де повітря завжди чисте і цілюще, але розуміємо, що це утопія. Далеко не кожен може таке зробити, та й місць з абсолютно чистим повітрям на нашій планеті не так вже й багато залишилося. А тим більше ніхто з нас не може змінити напрямок вітру, який часто несе в міста шкідливі речовини.

Так що ж робити? Можливо, наша відповідь ваш здивує, але звучить вона так — пройти скринінг легень. Рак легень тим і підступний, що на ранніх стадіях, коли його можна повністю вилікувати, не проявляє симптомів. А виявляють його в нашій країні частіше вже на пізніх стадіях, і тоді лікування складне, тривале і не завжди успішне.

Рентген легень — просте і доступне дослідження, яке на ранніх стадіях дозволить виявити будь-яку патологію легенів: і доброякісні запальні процеси, і злоякісні пухлини. Завзятим курцям ми рекомендуємо пройти низькодозову комп’ютерну томографію — скринінг раку легень, який, за даними великих міжнародних досліджень, показав зниження смертності на 20%.

Жителів Кропивницького і області, а також гостей міста запрошуємо на рентген легень у наш діагностичний трейлер біля ТРЦ «Копілка». Низькодозову комп’ютерну томографію на сучасному томографі можна пройти безпосередньо в TomoClinic.

Записатися на обстеження можна за телефонами, вказаними на сайті  tomoclinic.ua  — дзвінок безкоштовний по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху