Головна/Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …
11.04.2024

Якщо ми не можемо змінити напрямок вітру …

21 жовтня з самого ранку Київ накрив густий смог. У соціальних мережах з’явилися фото затягнутого димом міста. Пояснення різні. Одне з них дала Київська міська держадміністрація: стан повітря в столиці погіршився через пожежу на торфовищах в Обухівському районі. Власне, і без аналізу причин ясно, що кияни зараз дихають забрудненим повітрям. До звичайних вихлопних газів додалися нові шкідливі речовини.

Про те, що забруднене повітря може стати причиною цілого ряду захворювань, давно відомо. ЗМІ і деякі медичні сайти вже дали рекомендації, як захистити себе від небезпеки. Ми ж хочемо навести відомості МАІР — Міжнародного агентства з вивчення раку. За даними МАІР, зібраними з 2010 року, причиною багатьох випадків захворювання на рак легень стало саме забруднення повітря. Експерти прийшли до такого висновку, спираючись на велику кількість медичних досліджень, проведених в різних частинах світу. Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала забруднення повітря як людський канцероген (як тютюновий дим, азбест, миш’як).

 width=

Ми нагадуємо про це не для того, щоб вас зайвий раз налякати, а для того, щоб звернути вашу увагу на проблему і відповісти на природне запитання — що робити.

Ми б із радістю порекомендували вам змінити місця проживання і переїхати туди, де повітря завжди чисте і цілюще, але розуміємо, що це утопія. Далеко не кожен може таке зробити, та й місць з абсолютно чистим повітрям на нашій планеті не так вже й багато залишилося. А тим більше ніхто з нас не може змінити напрямок вітру, який часто несе в міста шкідливі речовини.

Так що ж робити? Можливо, наша відповідь ваш здивує, але звучить вона так — пройти скринінг легень. Рак легень тим і підступний, що на ранніх стадіях, коли його можна повністю вилікувати, не проявляє симптомів. А виявляють його в нашій країні частіше вже на пізніх стадіях, і тоді лікування складне, тривале і не завжди успішне.

Рентген легень — просте і доступне дослідження, яке на ранніх стадіях дозволить виявити будь-яку патологію легенів: і доброякісні запальні процеси, і злоякісні пухлини. Завзятим курцям ми рекомендуємо пройти низькодозову комп’ютерну томографію — скринінг раку легень, який, за даними великих міжнародних досліджень, показав зниження смертності на 20%.

Жителів Кропивницького і області, а також гостей міста запрошуємо на рентген легень у наш діагностичний трейлер біля ТРЦ «Копілка». Низькодозову комп’ютерну томографію на сучасному томографі можна пройти безпосередньо в TomoClinic.

Записатися на обстеження можна за телефонами, вказаними на сайті  tomoclinic.ua  — дзвінок безкоштовний по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози Лікування
31.08.2024

Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози

Органозберігаючі операції (ОЗО) є важливим кроком у лікуванні захворювань молочної залози, зокрема раку. Ці операції дозволяють видалити пухлину з мінімальним впливом на здорові тканини грудей, зберігаючи її форму і функцію. ОЗО мають велике значення для пацієнтів, які прагнуть зберегти естетичний вигляд молочної залози і покращити якість життя після операції. Органозберігаюча операція — це хірургічне втручання, […]

караськов
Дмитро Караськов
Лікування раку молочної залози Лікування
29.08.2024

Лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози в TomoClinic базується на сучасних методах і персоналізованому підході до кожної пацієнтки. Вибір терапії залежить від стадії захворювання, типу пухлини та індивідуальних особливостей організму. Основні методи лікування включають хірургію, хіміотерапію, променеву терапію та таргетну терапію. Хірургічне втручання в TomoClinic може бути як органозберігаючим, так і радикальним. Органозберігаючі операції, такі як лампектомія, […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху