Головна/Інтимне життя і контрацепція під час лікування раку
11.04.2024

Інтимне життя і контрацепція під час лікування раку

Після виявлення онкологічного захворювання людина більше ніж будь-коли потребує близькості і підтримки коханої людини. Однак боротьба з хворобою забирає практично весь час, на інтимне життя залишається все менше сил і бажання, статевий потяг сильно знижується. Деякі види терапії мають побічні ефекти і впливають на здатність до статевого акту, але вихід можна знайти завжди.
Відмінності чоловічої і жіночої сексуальності
Після поставленого діагнозу «рак» очевидно, що і чоловіки і жінки відчувають себе менш привабливими. Самі види раку також індивідуально впливають на сильну і слабку стать. Наприклад, при лікуванні раку передміхурової залози або раку товстого кишечника у чоловіків може розвинутися імпотенція. Може виникати порушення статевої функції в слідстві зниження тестостерону.
У жінок лікування раку органів малого таза викликає фізичний біль. При статевому акті в піхві відчувається дискомфорт і сухість. Все це часто супроводжується втратою чутливості і відсутністю оргазму. Рак грудей наносить дуже сильний удар по жіночій самооцінці.
Вид пухлини і особливості лікування впливають на сексуальну функцію. Операції на органах малого таза (матка, сечовий міхур, яєчники, передміхурова залоза, яєчка, пряма кишка, товстий кишечник) і видалення молочних залоз дуже зачіпають статеву функцію. Впливають такі фактори:
  • Стан перед операцією
  • Загальний стан здоров’я
  • Вік
  • Розмір і локалізація пухлини
  • Кількість вилученої тканини
Хіміотерапія, що має безліч побічних ефектів (нудота, блювота, слабкість, діарея, випадання волосся), підвищена тривожність і депресія також відбирають сили, знижуючи самооцінку і статевий потяг.
Контрацепція при раку
Контрацепція грає вкрай важливу роль під час лікування, і, як мінімум, протягом ще півроку після його закінчення. І хоча, променева терапія і хіміотерапія значно знижують вірогідність зачаття, вони не усувають її повністю. Різні методи діагностики можуть визначити дітородну здатність жінок після лікування. Але навіть при найнижчих показниках – запобігання не втрачає свого значення.
Вибір того чи іншого методу контрацепції залежить від проведеного лікування і виду пухлини. Найбільшу кількість протипоказань мають гормональні препарати або оральні контрацептиви. Вони протипоказані при лікуванні раку молочної залози, так як можуть погіршити перебіг хвороби.
Їх застосування небажано для більшості пацієнтів, які проходять хіміотерапію та променеву терапію. Виною тому – підвищений ризик тромботичних ускладнень. Оральні контрацептиви можуть значно підвищити ймовірність формування тромбів, особливо в судинах нижніх кінцівок.
Використання внутрішньоматкових спіралей може бути небезпечним для пацієнток зі зниженим імунітетом через курс хіміотерапії і променевої терапії. Спіралі можуть привести до інфекційних ускладнень. Необхідна консультація з лікарем.
А ось у жінок з вираженою анемією використання оральних контрацептивів допускається, вони допомагають знизити крововтрату під час менструацій. Така контрацепція допустима при відсутності вищеописаних протипоказань.
У деяких випадках онкохворим жінкам рекомендують гормональну спіраль. Вони мають високу ефективність. Гормональні спіралі позбавлені побічних ефектів, так як гормони не потрапляють в кровотік (на відміну від гормональних таблеток).
Питання про оптимальні способи запобігання для жінок, хворих на рак, залишається багато в чому відкритим. Але у всіх випадках немає протипоказань для традиційної контрацепції з використанням презерватива.
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху