Головна/Коли з’явилась хіміотерапія?
11.04.2024

Коли з’явилась хіміотерапія?

ЯК ОТРУТА СТАЛА ЛІКАМИ

У 1000-1500 роках нашої ери для знищення злоякісних пухлин стародавні лікарі розробляли різні способи. Вони припікали неоплазії, використовували настої трав, ампутували кінцівки, радили пацієнтам відмовитися від сильних хвилювань, хмільних напоїв, гарячої, пряної та гострої їжі. Але одужати вдавалося тільки деяким хворим.

Історія виникнення хіміотерапії пов’язана з великою кількістю наукових досліджень та відкриттями в галузі хімії та медицини.
Лише уявіть, перший препарат хіміотерапії було створено на основі отруйного газу, який застосовували у Першу світову війну.

Так, у першій половині ХХ століття вчені виявили, що іприт викликає гіпоплазію лімфовузлів та кісткового
мозку.
Це спостереження стало поштовхом до створення хіміопрепаратів для лікування лімфоми. Перший препарат на основі іприту, хлорметин, був створений в Єльському університеті (США) на початку 40-х років.

Невдовзі після цього вчені з Гарвардського університету під керівництвом дитячого лікаря
Сіднея Фарбера створили відомий препарат метотрексат, що є антагоністом фолієвої кислоти.

Вже у 1955 році вперше була проведена хіміотерапія злоякісної пухлини. Цією пухлиною була хоріокарцинома – рідкісне злоякісне новоутворення жіночих статевих органів. Після цього хіміотерапія поступово перетворилася на один з основних методів лікування раку.

Розвиток комбінованих хіміотерапевтичних протоколів
У 1960-1970-х роках були розроблені перші комбіновані хіміотерапевтичні протоколи, які поєднували декілька препаратів для покращення ефективності лікування та зниження ризику розвитку лікарської резистентності.

У наш час методи боротьби зі злоякісними новоутвореннями постійно вдосконалюються, адже головна мета науковців та лікарів – врятувати життя пацієнта!

Сьогодні хіміотерапія визнана ефективним методом лікування онкозахворювань, який можна отримати пацієнтам безоплатно за рахунок НСЗУ.

Наша медична команда володіє всіма методами проведення ефективного хіміотерапевтичного лікування, включаючи таргетну та імунотерапію.

Телефонуйте вже зараз, записуйтесь на консультацію до найкращих фахівців : 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху