Головна/Коли з’явилась хіміотерапія?
11.04.2024

Коли з’явилась хіміотерапія?

ЯК ОТРУТА СТАЛА ЛІКАМИ

У 1000-1500 роках нашої ери для знищення злоякісних пухлин стародавні лікарі розробляли різні способи. Вони припікали неоплазії, використовували настої трав, ампутували кінцівки, радили пацієнтам відмовитися від сильних хвилювань, хмільних напоїв, гарячої, пряної та гострої їжі. Але одужати вдавалося тільки деяким хворим.

Історія виникнення хіміотерапії пов’язана з великою кількістю наукових досліджень та відкриттями в галузі хімії та медицини.
Лише уявіть, перший препарат хіміотерапії було створено на основі отруйного газу, який застосовували у Першу світову війну.

Так, у першій половині ХХ століття вчені виявили, що іприт викликає гіпоплазію лімфовузлів та кісткового
мозку.
Це спостереження стало поштовхом до створення хіміопрепаратів для лікування лімфоми. Перший препарат на основі іприту, хлорметин, був створений в Єльському університеті (США) на початку 40-х років.

Невдовзі після цього вчені з Гарвардського університету під керівництвом дитячого лікаря
Сіднея Фарбера створили відомий препарат метотрексат, що є антагоністом фолієвої кислоти.

Вже у 1955 році вперше була проведена хіміотерапія злоякісної пухлини. Цією пухлиною була хоріокарцинома – рідкісне злоякісне новоутворення жіночих статевих органів. Після цього хіміотерапія поступово перетворилася на один з основних методів лікування раку.

Розвиток комбінованих хіміотерапевтичних протоколів
У 1960-1970-х роках були розроблені перші комбіновані хіміотерапевтичні протоколи, які поєднували декілька препаратів для покращення ефективності лікування та зниження ризику розвитку лікарської резистентності.

У наш час методи боротьби зі злоякісними новоутвореннями постійно вдосконалюються, адже головна мета науковців та лікарів – врятувати життя пацієнта!

Сьогодні хіміотерапія визнана ефективним методом лікування онкозахворювань, який можна отримати пацієнтам безоплатно за рахунок НСЗУ.

Наша медична команда володіє всіма методами проведення ефективного хіміотерапевтичного лікування, включаючи таргетну та імунотерапію.

Телефонуйте вже зараз, записуйтесь на консультацію до найкращих фахівців : 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози? Лікування
27.09.2024

Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози?

Грудні імплантати давно стали популярним варіантом як для відновлення після мастектомії, так і для естетичних операцій. Разом із цим виникає запитання: чи впливають вони на ризик розвитку раку молочної залози? Це природно викликає хвилювання, тому важливо розуміти, що говорять наукові дані. Грудні імплантати не підвищують ризик виникнення раку молочних залоз. Жінки з імплантатами мають приблизно […]

караськов
Дмитро Караськов
In situ – Що Це Означає? Лікування
23.09.2024

In situ – Що Це Означає?

Термін “in situ” може здаватися складним для багатьох пацієнтів, які зустрічають його у своїх медичних висновках. Однак, це поняття має велике значення, оскільки вказує на початковий етап розвитку патології. Давайте розглянемо, що саме стоїть за цим терміном і чому він важливий для вашого здоров’я. Що Таке “In Situ”? “Іn situ” означає “на місці” і використовується […]

In situ – Що Це Означає?
Степан Крулько
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Доверху