Головна/Коли з’явилась хіміотерапія?
11.04.2024

Коли з’явилась хіміотерапія?

ЯК ОТРУТА СТАЛА ЛІКАМИ

У 1000-1500 роках нашої ери для знищення злоякісних пухлин стародавні лікарі розробляли різні способи. Вони припікали неоплазії, використовували настої трав, ампутували кінцівки, радили пацієнтам відмовитися від сильних хвилювань, хмільних напоїв, гарячої, пряної та гострої їжі. Але одужати вдавалося тільки деяким хворим.

Історія виникнення хіміотерапії пов’язана з великою кількістю наукових досліджень та відкриттями в галузі хімії та медицини.
Лише уявіть, перший препарат хіміотерапії було створено на основі отруйного газу, який застосовували у Першу світову війну.

Так, у першій половині ХХ століття вчені виявили, що іприт викликає гіпоплазію лімфовузлів та кісткового
мозку.
Це спостереження стало поштовхом до створення хіміопрепаратів для лікування лімфоми. Перший препарат на основі іприту, хлорметин, був створений в Єльському університеті (США) на початку 40-х років.

Невдовзі після цього вчені з Гарвардського університету під керівництвом дитячого лікаря
Сіднея Фарбера створили відомий препарат метотрексат, що є антагоністом фолієвої кислоти.

Вже у 1955 році вперше була проведена хіміотерапія злоякісної пухлини. Цією пухлиною була хоріокарцинома – рідкісне злоякісне новоутворення жіночих статевих органів. Після цього хіміотерапія поступово перетворилася на один з основних методів лікування раку.

Розвиток комбінованих хіміотерапевтичних протоколів
У 1960-1970-х роках були розроблені перші комбіновані хіміотерапевтичні протоколи, які поєднували декілька препаратів для покращення ефективності лікування та зниження ризику розвитку лікарської резистентності.

У наш час методи боротьби зі злоякісними новоутвореннями постійно вдосконалюються, адже головна мета науковців та лікарів – врятувати життя пацієнта!

Сьогодні хіміотерапія визнана ефективним методом лікування онкозахворювань, який можна отримати пацієнтам безоплатно за рахунок НСЗУ.

Наша медична команда володіє всіма методами проведення ефективного хіміотерапевтичного лікування, включаючи таргетну та імунотерапію.

Телефонуйте вже зараз, записуйтесь на консультацію до найкращих фахівців : 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху