Головна/Комп’ютерна томографія та кількість зрізів
11.04.2024

Комп’ютерна томографія та кількість зрізів

16, 32 чи 128: яка кількість зрізів краще? Пересічний пацієнт, звичайно, вважатиме, що чим більше, тим краще. Давайте з’ясуємо, чи справді така логіка доречна, коли мова йде про комп’ютерну томографію та кількість зрізів під час дослідження.

Що дає пацієнту і спеціалісту висока якість дослідження на комп’ютерному томографі? Яким буде результат на апаратах з різною кількістю зрізів? В цьому матеріалі ви дізнаєтеся про аргументовану думку на це від головного лікаря та рентгенолога TomoClinic.

Що таке КТ-зріз?

Це зображення, що апарат отримує за одне обертання рентгенівської трубки навколо об’єкта дослідження. Кількість зрізів залежить від детектора (пристрій, який вловлює рентгенівське випромінювання). Існують томографи з 1, 2, 4, 6, 8, 16, 32, 64, 128, 640 зрізами.

Скільки зрізів мають комп’ютерні томографі в TomoClinic і чому?

В TomoClinic встановлено 2 комп’ютерних томографа Toshiba Aquilion Large Bore, і обидва — 16-зрізові. Ця система може виконувати широкий спектр складних процедур обробки зображень. Вона забезпечує повне охоплення всіх органів і дає зображення з високою роздільною здатністю.

Степан Крулько, головний лікар TomoClinic: «В Європі більшість онкологічних центрів також обладнані саме 16-зрізовими комп’ютерними томографами. Апарати з більшою кількістю зрізів важливі виключно для виявлення патологій серцево-судинної системи. Коли контрастна речовина вводиться за допомогою інжектора, комп’ютерний томограф має встигнути відсканувати наявність контрасту в серцево-судинній системі. А для сканування пацієнта з підозрою або наявним онкологічним захворюванням достатньо «золотого стандарту» діагностики — 16-зрізового томографа. До того ж, в TomoClinic встановлено додатковий апарат — інноваційна ангіографічна система Toshiba Infinix-i Dual Plane. Саме тут ми можемо отримувати якісні 3D-зображення серцево-судинної системи».

Більше зрізів чи менше: в чому різниця?

Ельміра Сокольцова, рентгенолог TomoClinic: «Принципової різниці в якості зображення на 64-, 32- або 16-зрізових апаратах немає. Вже починаючи з 1-зрізового спірального покоління томографів можливо отримати всі 3 судинні фази сканування органу або групи органів, звичайно ж, якість 3-мірних реконструкцій буде відрізнятися від якості 4-зрізових апаратів, але свою клінічну задачу вони виконають у повному обсязі. Вся різниця в тому, що від кількості рядів детекторів залежить час сканування однієї анатомічної області (на 16-зрізовому томографі це триває від 10 до 25 секунд, на апаратах з 32 зрізами швидкість сканування є меншою)».

КТ-дослідження потрібно проходити виключно за показаннями, які визначає лікуючий лікар. Відповідно пацієнт звертається для діагностики на тому томографі, на який його направить фахівець.

Що дає точність апарату навіть з 16 зрізами, як під час КТ в TomoClinic?

Основою ефективної діагностики є насамперед дотримання всіх фаз контрастування, якісна обробка зображень, і, звичайно ж, правильна оцінка отриманих даних лікарем-рентгенологом. Висока точність нашого апарату дозволяє:

  • візуалізувати патологічні процеси і утворення розміром менше 1 см
  • провести диференціальну діагностику і спостереження в динаміці
  • оцінити ефективність проведеної терапії або хірургічного втручання

Наприклад, завдяки точному сучасному обладнанню в TomoClinic ми отримуємо можливість відрізнити фіброзний вузол, який є доброякісним за своєю природою і не несе ризику для життя пацієнта, від метастатичного вузла.

Для того, щоб записатися на КТ-дослідження організму, залиште заявку на нашому сайті: https://tomoclinic.ua/

Консультанти дадуть відповіді на ваші запитання. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху