Головна/Комп’ютерна томографія та кількість зрізів
11.04.2024

Комп’ютерна томографія та кількість зрізів

16, 32 чи 128: яка кількість зрізів краще? Пересічний пацієнт, звичайно, вважатиме, що чим більше, тим краще. Давайте з’ясуємо, чи справді така логіка доречна, коли мова йде про комп’ютерну томографію та кількість зрізів під час дослідження.

Що дає пацієнту і спеціалісту висока якість дослідження на комп’ютерному томографі? Яким буде результат на апаратах з різною кількістю зрізів? В цьому матеріалі ви дізнаєтеся про аргументовану думку на це від головного лікаря та рентгенолога TomoClinic.

Що таке КТ-зріз?

Це зображення, що апарат отримує за одне обертання рентгенівської трубки навколо об’єкта дослідження. Кількість зрізів залежить від детектора (пристрій, який вловлює рентгенівське випромінювання). Існують томографи з 1, 2, 4, 6, 8, 16, 32, 64, 128, 640 зрізами.

Скільки зрізів мають комп’ютерні томографі в TomoClinic і чому?

В TomoClinic встановлено 2 комп’ютерних томографа Toshiba Aquilion Large Bore, і обидва — 16-зрізові. Ця система може виконувати широкий спектр складних процедур обробки зображень. Вона забезпечує повне охоплення всіх органів і дає зображення з високою роздільною здатністю.

Степан Крулько, головний лікар TomoClinic: «В Європі більшість онкологічних центрів також обладнані саме 16-зрізовими комп’ютерними томографами. Апарати з більшою кількістю зрізів важливі виключно для виявлення патологій серцево-судинної системи. Коли контрастна речовина вводиться за допомогою інжектора, комп’ютерний томограф має встигнути відсканувати наявність контрасту в серцево-судинній системі. А для сканування пацієнта з підозрою або наявним онкологічним захворюванням достатньо «золотого стандарту» діагностики — 16-зрізового томографа. До того ж, в TomoClinic встановлено додатковий апарат — інноваційна ангіографічна система Toshiba Infinix-i Dual Plane. Саме тут ми можемо отримувати якісні 3D-зображення серцево-судинної системи».

Більше зрізів чи менше: в чому різниця?

Ельміра Сокольцова, рентгенолог TomoClinic: «Принципової різниці в якості зображення на 64-, 32- або 16-зрізових апаратах немає. Вже починаючи з 1-зрізового спірального покоління томографів можливо отримати всі 3 судинні фази сканування органу або групи органів, звичайно ж, якість 3-мірних реконструкцій буде відрізнятися від якості 4-зрізових апаратів, але свою клінічну задачу вони виконають у повному обсязі. Вся різниця в тому, що від кількості рядів детекторів залежить час сканування однієї анатомічної області (на 16-зрізовому томографі це триває від 10 до 25 секунд, на апаратах з 32 зрізами швидкість сканування є меншою)».

КТ-дослідження потрібно проходити виключно за показаннями, які визначає лікуючий лікар. Відповідно пацієнт звертається для діагностики на тому томографі, на який його направить фахівець.

Що дає точність апарату навіть з 16 зрізами, як під час КТ в TomoClinic?

Основою ефективної діагностики є насамперед дотримання всіх фаз контрастування, якісна обробка зображень, і, звичайно ж, правильна оцінка отриманих даних лікарем-рентгенологом. Висока точність нашого апарату дозволяє:

  • візуалізувати патологічні процеси і утворення розміром менше 1 см
  • провести диференціальну діагностику і спостереження в динаміці
  • оцінити ефективність проведеної терапії або хірургічного втручання

Наприклад, завдяки точному сучасному обладнанню в TomoClinic ми отримуємо можливість відрізнити фіброзний вузол, який є доброякісним за своєю природою і не несе ризику для життя пацієнта, від метастатичного вузла.

Для того, щоб записатися на КТ-дослідження організму, залиште заявку на нашому сайті: https://tomoclinic.ua/

Консультанти дадуть відповіді на ваші запитання. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху