Головна/Комп’ютерна томографія та кількість зрізів
11.04.2024

Комп’ютерна томографія та кількість зрізів

16, 32 чи 128: яка кількість зрізів краще? Пересічний пацієнт, звичайно, вважатиме, що чим більше, тим краще. Давайте з’ясуємо, чи справді така логіка доречна, коли мова йде про комп’ютерну томографію та кількість зрізів під час дослідження.

Що дає пацієнту і спеціалісту висока якість дослідження на комп’ютерному томографі? Яким буде результат на апаратах з різною кількістю зрізів? В цьому матеріалі ви дізнаєтеся про аргументовану думку на це від головного лікаря та рентгенолога TomoClinic.

Що таке КТ-зріз?

Це зображення, що апарат отримує за одне обертання рентгенівської трубки навколо об’єкта дослідження. Кількість зрізів залежить від детектора (пристрій, який вловлює рентгенівське випромінювання). Існують томографи з 1, 2, 4, 6, 8, 16, 32, 64, 128, 640 зрізами.

Скільки зрізів мають комп’ютерні томографі в TomoClinic і чому?

В TomoClinic встановлено 2 комп’ютерних томографа Toshiba Aquilion Large Bore, і обидва — 16-зрізові. Ця система може виконувати широкий спектр складних процедур обробки зображень. Вона забезпечує повне охоплення всіх органів і дає зображення з високою роздільною здатністю.

Степан Крулько, головний лікар TomoClinic: «В Європі більшість онкологічних центрів також обладнані саме 16-зрізовими комп’ютерними томографами. Апарати з більшою кількістю зрізів важливі виключно для виявлення патологій серцево-судинної системи. Коли контрастна речовина вводиться за допомогою інжектора, комп’ютерний томограф має встигнути відсканувати наявність контрасту в серцево-судинній системі. А для сканування пацієнта з підозрою або наявним онкологічним захворюванням достатньо «золотого стандарту» діагностики — 16-зрізового томографа. До того ж, в TomoClinic встановлено додатковий апарат — інноваційна ангіографічна система Toshiba Infinix-i Dual Plane. Саме тут ми можемо отримувати якісні 3D-зображення серцево-судинної системи».

Більше зрізів чи менше: в чому різниця?

Ельміра Сокольцова, рентгенолог TomoClinic: «Принципової різниці в якості зображення на 64-, 32- або 16-зрізових апаратах немає. Вже починаючи з 1-зрізового спірального покоління томографів можливо отримати всі 3 судинні фази сканування органу або групи органів, звичайно ж, якість 3-мірних реконструкцій буде відрізнятися від якості 4-зрізових апаратів, але свою клінічну задачу вони виконають у повному обсязі. Вся різниця в тому, що від кількості рядів детекторів залежить час сканування однієї анатомічної області (на 16-зрізовому томографі це триває від 10 до 25 секунд, на апаратах з 32 зрізами швидкість сканування є меншою)».

КТ-дослідження потрібно проходити виключно за показаннями, які визначає лікуючий лікар. Відповідно пацієнт звертається для діагностики на тому томографі, на який його направить фахівець.

Що дає точність апарату навіть з 16 зрізами, як під час КТ в TomoClinic?

Основою ефективної діагностики є насамперед дотримання всіх фаз контрастування, якісна обробка зображень, і, звичайно ж, правильна оцінка отриманих даних лікарем-рентгенологом. Висока точність нашого апарату дозволяє:

  • візуалізувати патологічні процеси і утворення розміром менше 1 см
  • провести диференціальну діагностику і спостереження в динаміці
  • оцінити ефективність проведеної терапії або хірургічного втручання

Наприклад, завдяки точному сучасному обладнанню в TomoClinic ми отримуємо можливість відрізнити фіброзний вузол, який є доброякісним за своєю природою і не несе ризику для життя пацієнта, від метастатичного вузла.

Для того, щоб записатися на КТ-дослідження організму, залиште заявку на нашому сайті: https://tomoclinic.ua/

Консультанти дадуть відповіді на ваші запитання. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху