Головна/Лікування раку печінки без травми і болю: цей метод рятує навіть при метастазах
23.03.2024

Лікування раку печінки без травми і болю: цей метод рятує навіть при метастазах

Лікування раку печінки без травми і болю: цей метод рятує навіть при метастазах

Ще в кінці минулого століття дослідники і лікарі шукали відповідь на питання, як доставити хіміотерапевтичний препарат прямо в пухлину, не завдаючи шкоди пацієнтові. Такий спосіб вчені розробили вже в кінці 80-х. Усі наступні роки метод удосконалювався.

Сьогодні досягнення інтервенційної радіології дарують не просто надію, а реальні шанси на порятунок навіть людям із запущеним раком, пацієнтам з метастазами в печінці. Те, що недавно вважалося кінцем життя, — зараз не вирок. Ми володіємо методами емболізації і хіміоемболізаціі, за допомогою яких можемо максимально близько підійти до пухлини в печінці, перекрити приплив крові до неї і знищити її хіміопрепаратом.

Кому, в першу чергу, необхідно перевірити стан печінки?

Сьогодні багато людей, в тому числі і молодих, хворіють гепатитами С і В. Це серйозні фактори ризику, основні. Також в групі ризику пацієнти з алкогольною залежністю, тому що дуже небезпечний цироз, на тлі якого розвиваються злоякісні пухлини. Потрібно бути уважним до свого здоров’я: своєчасне просте обстеження може врятувати вам життя.

Все починається з діагностики: як виявляють пухлини печінки?

Будь-які пухлини в печінці легко виявляють за допомогою передових УЗД технологій, а саме еластографії. При необхідності в TomoClinic фахівці застосовують МРТ або КТ, щоб отримати ще більш докладні характеристики утворення. Остаточну відповідь на питання, рак або не рак, дають тільки результати гістологічного аналізу пухлини після процедури біопсії.

Що таке хіміоемболізація при раку печінки?

Це один з найбільш ефективних способів лікування раку печінки. Фахівці використовують хіміоемболізацію для боротьби і з первинними пухлинами, які утворюються в печінці (гепатоцелюлярна карцинома), і з метастазами, тобто з пухлинами, які поширюється на печінку. Виконує процедуру досвідчений лікар — інтервенційний радіолог.

Як працює хіміоемболізація?

 Печінкова артерія являє собою велику кровоносну судину, яка посилає в печінку кров. Щоб рости, пухлина бере найбільшу частину своєї крові з цієї артерії. Під час процедури через маленький розріз в паху або на руці лікар вводить гнучку трубочку (катетер), через яку хіміотерапевтичні ліки надходять в печінкову артерію. Потім артерія блокується від іншої частини тіла за допомогою спеціальних дрібних частинок. Такі частинки називаються емболи, саме вони перекривають кровопостачання пухлини. Це гарантує, що препарат залишиться в печінці і буде «відрізана» кров до пухлини.

Хіміоемболізація при лікуванні первинних пухлин печінки

 Про особливості методу ми запитали провідного лікаря-рентгенолога, завідувача діагностичним відділом TomoClinic, інтервенційного радіолога Олега Горошенко.

— Існують критерії лікування гепатоцелюлярних карцином: класичні методи, такі як хірургія, хіміотерапія, а в ряді випадків і променева терапія. Однак є пацієнти, які з цілого ряду причин не можуть перенести хірургічну операцію. І тоді хіміоемболізація для них не просто краща альтернатива, а часто єдиний спосіб вибору, щоб зупинити прогрес захворювання. Це доведено: метод внесений в міжнародні стандарти, і застосовують його в усьому світі.

Хіміоемболізація при лікуванні метастазів в печінці

Метастази виникають через поширення злоякісних клітин по кровоносних і лімфатичних шляхах. Осідаючи в різних органах, такі клітини утворюють нові (вторинні) пухлини. Часто «мішенню» для них стає печінка, тому що пропускає через свою тканину кров практично від усіх органів.

Якщо ще недавно наявність метастазів в печінці пов’язували з невиліковністю раку, то сьогодні застосування хіміоемболізаціі дає можливість лікарям взяти під контроль захворювання і суттєво продовжити життя пацієнтів. А для людей, ослаблених агресивним онкологічним лікуванням, дуже важливо, що метод локальний: немає травми, як при хірургічній операції. Також немає загального токсичного впливу на організм, який викликає зазвичай хіміотерапія.

Емболізація як метод лікування доброякісних пухлин печінки

 Такі пухлини в печінці називаються гемангіомами, найчастіше вони безпечні і не вимагають лікування. Однак несуть загрозу здоров’ю, якщо досягають великих розмірів: навіть незначна травма, наприклад випадковий удар в живіт, може викликати розрив гемангіоми з тяжкими наслідками. Тому з профілактичною метою проводиться тільки емболізація (без введення хіміопрепарату, тому що утворення доброякісне), тобто перекривається кровообіг до пухлини, щоб знищити її.

Що забезпечує результативність проведення процедур?

Сучасна ангіографічна станція, новітня система Toshiba Infinix-i Dual Plane, якою обладнана TomoClinic, дає можливість досвідченим фахівцям центру ефективно проводити емболізацію і хіміоемболізацію. Інтервенційний радіолог постійно стежить на екрані монітора за рухом катетера і регулює його. В процесі лікар бачить, як перекриваються судини. Пацієнт не має ніяких неприємних відчуттів завдяки знеболюванню. Фахівці підбирають необхідну дозу рентгенівського випромінювання, забезпечуючи при цьому безпеку пацієнта.

Які переваги хіміоемболізаціі?

  • Нетравматичний метод.
  • Можливість повторювати процедуру стільки разів, скільки необхідно.
  • Суттєве зменшення кількісті ускладнень в порівнянні з хірургічною операцією.
  • Менше токсичний вплив на організм у порівнянні з хіміотерапією, тому що препарат вводиться в невеликій кількості.
  • Швидке відновлення організму (крихітний отвір у судині заростає через добу після процедури).
  • Короткий термін госпіталізації.

«Є ще одна важлива перевага, — зазначає Олег Горошенко. — Коли хіміотерапевтичний препарат вимивається з пухлини і надходить у загальне кров’яне русло, він вбиває і ракові клітини, які “мандрують” по тілу людини».

Що відбувається після процедури?

На ніч ви залишитеся у відділенні клініки, щоб бути під наглядом. Лікарі повинні переконатися, що ви добре себе почуваєте і відновилися. Наша команда фахівців оцінить ваш стан вранці наступного дня, щоб побачити, чи готові ви до виписки додому. Якщо ви приймаєте метформін, зачекайте 48 годин після закінчення процедури, перш ніж знову прийняти ліки. Більшість людей можуть вже протягом декількох днів або тижнів повернутися до звичного способу життя.

«Через один-два місяці обов’язковий контроль: КТ або МРТ — що саме, вирішуємо в кожному конкретному випадку. Це потрібно для того, щоб не пропустити відкриття нових шляхів кровообігу до пухлини і, в разі необхідності, повторити процедуру. Наші адміністратори повідомлять вам, коли прийти на контрольне обстеження»,— пояснює лікар Олег Горошенко.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем або питань, телефонуйте:

0 800 30 15 03 — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху