Головна/Лікуйте рак і продовжуйте жити. Як імунотерапія перемагає рак?
Степан Крулько
23.03.2024

Лікуйте рак і продовжуйте жити. Як імунотерапія перемагає рак?

Лікуйте рак і продовжуйте жити. Як імунотерапія перемагає рак?

Це було миттю для історії і справжнім проривом, науковим переворотом для всіх нас. Імунотерапія — напрямок в онкології, який розвивався тільки останні 50 років, а завдяки його результатами сьогодні фахівці рятують тисячі людських життів. Вчені та лікарі розробили метод, що використовує природну силу нашої імунної системи для боротьби з раком.

Що таке імунотерапія?

imun02

Давайте розглянемо одну з основних проблем раку. Чому він так підступний? Справа в тому, що ракові клітини вміють ховатися в організмі, здорова тканина їх не відразу виявляє. Ось чому, залишаючись непомітними, вони можуть швидко розмножуватися. І тут вступає в боротьбу імунотерапія, вона стає головним бар’єром на шляху такого розмноження і «спокійного життя» злоякісних клітин.

Метод діє в двох напрямах: перший — за допомогою спеціальних ліків імунна система знаходить ракові клітини; другий — атакує їх, не дозволяючи їм далі розмножуватися і впливати на здоров’я людини. Тому іноді її називають біологічною терапією. Тобто імунотерапевтичні препарати допомагають імунній системі працювати інтенсивніше і полегшують їй пошук і позбавлення від ракових клітин.

Сьогодні вже десятки препаратів імунотерапії, схвалені міжнародними онкологічними спільнотами, зареєстровані в Україні. Ще сотні тестуються в світі. При подальшій розробці цих ліків все більше і більше видів раку будуть виліковуватися, тому що кожен з препаратів спрямований на боротьбу з конкретним захворюванням. Майбутнє за персоніфікованою медициною.

Які захворювання сьогодні лікують за допомогою імунотерапії?

imun03

«У світі мало не щодня з’являються нові імунотерапевтичні препарати. Завдяки таким лікам люди навіть із запущеною формою раку живуть довго, як з хронічною хворобою. Ми можемо виявляти різні мутації, “поломки” генів і призначати нашим пацієнтам персональне, специфічне лікування, яке підходить саме для їх пухлини, для конкретного випадку. Ось, у чому сьогодні я бачу одну з наших головних задач, — перевести невиліковне захворювання в хронічне. А це означає — життя!», — каже головний лікар TomoClinic, провідний клінічний онколог Степан Крулько.

Про переваги імунотерапії

Є багато причин, за якими клінічний онколог зрозуміє, що імунотерапія — гарний вибір для вас. Розглянемо ці причини, щоб ви знали, чому лікар може запропонувати вам імунотерапію і винести обговорення питання на консиліум.

  • Часто імунотерапія працює тоді, коли інші методи лікування не ефективні. Деякі види раку, наприклад рак шкіри, не завжди реагують на опромінення або хіміотерапію, але починають уходити після імунотерапії.
  • Цей спосіб може допомогти іншим методам лікування працювати краще. Класичні види терапії, такі як хіміотерапія, можуть діяти результативніше, якщо ви також проходите імунотерапію.
  • Менше ризик рецидиву, повернення раку. Коли ви проходите імунотерапію, ваша імунна система «вчиться йти» за раковими клітинами, якщо вони коли-небудь повернуться. Це називається імунною пам’яттю — те, що може допомогти вам залишатися без раку протягом тривалого часу або все життя.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з лікуванням імунотерапією, або  питань, телефонуйте: 0 800 30 15 03 — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Дуже хороші результати дає імунотерапія при лікуванні меланоми. Люди, які ще недавно були приречені, сьогодні можуть повноцінно жити роками і навіть одужувати. На другому місці таке поширене захворювання, як рак легенів. Є успіхи в лікуванні раку молочних залоз, раку нирок, колоректального раку. Спектр захворювань, з якими може боротися імунотерапія, постійно розширюється.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху