Головна/Об’єднуючи науковий інтелект: за підсумками найважливіших онкологічних конференцій
11.04.2024

Об’єднуючи науковий інтелект: за підсумками найважливіших онкологічних конференцій

Дві значущі медичні конференції, на яких лікарі обговорили «гарячі» теми сучасної онкології, відбулися нещодавно в Києві: «Молекулярні зустрічі CSD 2021» і «Досягнення в клінічній онкології в 2021 році: прорив у терапії раку яєчників».

«Вперше за довгий час ми зустрілися з колегами не в режимі онлайн, а на “живому” професійному форумі, і це було особливе відчуття», — зізнається завідувачка відділення хіміотерапії нашого центру Оксана Фрідман, яка взяла участь в обох конференціях.

Досвідчений лікар-хіміотерапевт поділилася враженнями, розповіла про основні питання, які піднімалися на форумах.

«Персоніфікована медицина — ця тема була головною на обох заходах. На конференції “Молекулярні зустрічі CSD 2021” більшість доповідей мої колеги, провідні онкологи України, присвятили молекулярному профілюванню, визначенню критеріїв для проведення імунотерапії», — зазначила доктор Фрідман.

— Чим порадуєте людей, які проходять онкологічне лікування?

 width=— Новими можливостями і перспективами. Навіть у порівнянні з недалеким 2017 роком зараз нам відомо набагато більше критеріїв для того, щоб визначити, відповість людина на лікування чи ні, тобто, показана їй імунотерапія чи ні. Ми можемо дуже ретельно відібрати таких пацієнтів, а це значить, що більше людей отримають сучасне ефективне лікування.
У доповідях також прозвучала важлива інформація про тест Oncotype DX —дослідження, яке дає можливість передбачити, наскільки ймовірне повернення раку молочної залози. Проведення цього аналізу може стати виходом для багатьох жінок з гормонозалежним раком грудей, дозволить їм уникнути нелегкого хіміотерапевтичного лікування. Ми вже маємо такий досвід, у нас є пацієнтки, яким за результатами Oncotype DX ми розробили план лікування без хіміотерапії.

— Чому «Молекулярні зустрічі»?

— Тому що молекулярний аналіз — це сильна зброя в наших руках. Ми можемо визначати все більшу кількість мутацій (дефектів генів) і підбирати для кожного виду таргетне, цілеспрямоване лікування.

Оскільки з’являються все нові і нові мутації та нові визначають навіть при поверненні раку, то при будь-яких рецидивах ми знову вивчаємо молекулярний профіль пухлини (робимо повторні біопсії), тому що «портрет» злоякісного утворення може змінюватися. Ми ніколи не можемо бути впевненими, що це не нова пухлина і що людині підійде лікування, яке проводилося спочатку. Тому верифікація обов’язкова, щоб знову розробити оптимальний план лікування.

— Друга конференція була присвячена лікуванню раку яєчників. А в чому прорив?

— У тому, що в основі наших дій — персоніфікована медицина. Адже рак яєчників — локалізація, яка вимагає командного підходу. Необхідно оперативне лікування вищого класу, тому що в подальшому багато в чому стан пацієнтки буде залежати від того, наскільки хірург зумів видалити всю пухлинну масу, яка є в малому тазі, в черевній порожнині. Це об’ємні операції, і за результатами мова йде буквально про те, в яку групу потрапить пацієнтка, — краще виживання або гірше.

А далі — повним циклом хіміотерапія. На конференції ми обговорювали з колегами результати, які дає додавання до хіміотерапії таргетних, дуже ефективних препаратів при місцево-поширеному раку яєчників. Результати у таких пацієнток набагато кращі в порівнянні з тими, хто не отримував таргетного лікування. Значно збільшувалася тривалість життя навіть при поганому прогнозі.

— Застосування таргетних препаратів при раку яєчників входить у міжнародні стандарти?

— Так. Це світовий стандарт — пацієнткам з місцево-поширеним раком яєчників, яких прооперували і які отримали хіміотерапію, після закінчення хіміотерапії додавати таргетні препарати як підтримуючу терапію, що дасть істотне збільшення тривалості життя або одужання. Доведено результатами клінічних досліджень.
Захворювання має високий відсоток рецидивів, і при поверненні раку ми діємо за тими ж схемами. Тоді у пацієнток знову з’являються високі шанси відповісти на хіміотерапію з додаванням таргетних препаратів.

Ми обговорювали з колегами клінічне застосування цих препаратів — кому призначати ті або інші ліки.

— Так стрімко все змінюється. Що відбувається в онкології?

— Дійсно, онкологічна наука розвивається величезними темпами. Міжнародні протоколи коректують буквально кожен місяць. З’являються нові потужні препарати для таргетної терапії та імунотерапії. Зараз вже власного досвіду, навіть значного, лікареві недостатньо для того, щоб надавати якісну допомогу пацієнтам. Необхідно постійно отримувати нові знання, тому що інформація оновлюється дуже швидко. Обмін знаннями нам потрібен як повітря, саме в цьому сенс проведення таких конференцій. Адже нові знання фахівців обов’язково повернуться до пацієнтів новими ефективними методами лікування.

Зі всіма методами лікування і діагностики можна ознайомитися тут: https://tomoclinic.ua/uk/

Телефонуйте за номером гарячої лінії: 0 800 33 16 84.

Наш контакт-центр працює і у вихідні.

У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Лінійний прискорювач: головні переваги Лікування
21.10.2024

Лінійний прискорювач: головні переваги

Сучасний лінійний прискорювач – це високотехнологічний апарат для променевої терапії, який дозволяє максимально точно впливати на пухлину, захищаючи здорові тканини. Завдяки цій технології лікування стає ефективнішим, комфортнішим і менш травматичним для пацієнта. У TomoClinic ми застосовуємо найновіші моделі прискорювачів, включно з Elekta Synergy, що забезпечує високоточне опромінення з мінімальним впливом на здорові тканини завдяки інтегрованій […]

лікар 12
Микола Гуменюк
TomoClinic – це не просто клініка, а місце, де пацієнта супроводжують на кожному етапі. Лікування
20.10.2024

TomoClinic – це не просто клініка, а місце, де пацієнта супроводжують на кожному етапі.

Вибір місця для лікування онкології – це не просто рішення, а крок, який може вплинути на всю подальшу історію вашого здоров’я. У TomoClinic ми переконані, що правильний вибір допоможе не лише ефективніше боротися з хворобою, а й полегшить шлях до одужання завдяки підтримці професійної команди. Важливо обирати клініку, яка спеціалізується саме на вашому типі захворювання. […]

лікар 18
Алла Кухар
Доверху