Головна/Огляд гінеколога повинен бути комплексним, а отже високоінформативним
11.04.2024

Огляд гінеколога повинен бути комплексним, а отже високоінформативним

Олег Чижов — досвідчений лікар-гінеколог, веде прийом в TomoClinic. Адже турботу про здоров’я жінки не можна поставити на паузу або відкласти плановий візит до гінеколога на потім, ризикуючи пропустити розвиток захворювання. У сьогоднішньому інтерв’ю з Олегом Чижовим ми поговоримо про важливість діагностики в гінекології.

— За міжнародними протоколами онкологічних організацій NCCN і ESMO діагностичний підхід в гінекології має бути комплексним. Що це дає лікарю та пацієнту?

— Огляд гінеколога має бути, перш за все, комплексним, а значить високоінформативним. Важливо застосувати один, два, три методи (а якщо необхідно по протоколу, то і більше) для розуміння цілісної клінічної картини, щоб знизити ризики. Зробити все професійно і по максимуму, щоб виявити хворобу та її особливості. Гінеколог має бути надто уважним: врахувати спадковий фактор, скарги, спосіб життя жінки і передісторію захворювання.

— Чому необхідний цитологічний скринінг? У чому його особливість?

— Мазок на цитологію спочатку був розроблений для виявлення раку шийки матки на ранніх етапах і передракових захворювань. Інформативність рідинної цитології перевищує за своєю інформативностю звичайний цитологічний мазок і кольпоскопію (гінекологічне обстеження, при якому оглядається вхід у піхву, її стінки і вагінальна частина шийки матки за допомогою кольпоскопа). ПАП-тест — це специфічний мазок на атипию клітин, який береться безпосередньо з поверхні шийки матки і цервікального каналу. Часто на ранніх етапах рак шийки матки локалізується саме в цервікальному каналі, площа ураження невелика. Тому і огляд, і кольпоскопія, і ПАП-тест допомагають виявити нам рак своєчасно. Саме рідинна цитологія підтвердить або спростує підозри гінеколога. Але, на жаль, у багатьох лікарів цей тест не входить до списку обов’язкових діагностичних заходів при огляді.

— Що можете сказати про ранні форми раку шийки матки — як він діагностується в TomoClinic?

— Рак шийки матки — одна з лідируючих форм раку у жінок. Від моменту початкових змін в організмі жінки до виявлення захворювання іноді проходить 5 років. Тому так важливо виявити хворобу на ранньому етапі. Це найчастіше повільно прогресуюча форма онкологічної недуги, тим вона і підступна. Уже при візуальному огляді досвідчений лікар може запідозрити розвиток захворювання і дати направлення на проведення інших діагностичних обстежень, в тому числі і рідинної цитології.

— Як встановлюють діагноз?

— Залежно від ситуації ми застосовуємо різні високоточні методи. Додатково може проводитися УЗД, КТ, МРТ. Однак остаточно тільки результат біопсії скаже «так, це рак», «ні, це тільки передрак» або «так, це тільки фонове захворювання».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Доверху