Головна/Огляд гінеколога повинен бути комплексним, а отже високоінформативним
11.04.2024

Огляд гінеколога повинен бути комплексним, а отже високоінформативним

Олег Чижов — досвідчений лікар-гінеколог, веде прийом в TomoClinic. Адже турботу про здоров’я жінки не можна поставити на паузу або відкласти плановий візит до гінеколога на потім, ризикуючи пропустити розвиток захворювання. У сьогоднішньому інтерв’ю з Олегом Чижовим ми поговоримо про важливість діагностики в гінекології.

— За міжнародними протоколами онкологічних організацій NCCN і ESMO діагностичний підхід в гінекології має бути комплексним. Що це дає лікарю та пацієнту?

— Огляд гінеколога має бути, перш за все, комплексним, а значить високоінформативним. Важливо застосувати один, два, три методи (а якщо необхідно по протоколу, то і більше) для розуміння цілісної клінічної картини, щоб знизити ризики. Зробити все професійно і по максимуму, щоб виявити хворобу та її особливості. Гінеколог має бути надто уважним: врахувати спадковий фактор, скарги, спосіб життя жінки і передісторію захворювання.

— Чому необхідний цитологічний скринінг? У чому його особливість?

— Мазок на цитологію спочатку був розроблений для виявлення раку шийки матки на ранніх етапах і передракових захворювань. Інформативність рідинної цитології перевищує за своєю інформативностю звичайний цитологічний мазок і кольпоскопію (гінекологічне обстеження, при якому оглядається вхід у піхву, її стінки і вагінальна частина шийки матки за допомогою кольпоскопа). ПАП-тест — це специфічний мазок на атипию клітин, який береться безпосередньо з поверхні шийки матки і цервікального каналу. Часто на ранніх етапах рак шийки матки локалізується саме в цервікальному каналі, площа ураження невелика. Тому і огляд, і кольпоскопія, і ПАП-тест допомагають виявити нам рак своєчасно. Саме рідинна цитологія підтвердить або спростує підозри гінеколога. Але, на жаль, у багатьох лікарів цей тест не входить до списку обов’язкових діагностичних заходів при огляді.

— Що можете сказати про ранні форми раку шийки матки — як він діагностується в TomoClinic?

— Рак шийки матки — одна з лідируючих форм раку у жінок. Від моменту початкових змін в організмі жінки до виявлення захворювання іноді проходить 5 років. Тому так важливо виявити хворобу на ранньому етапі. Це найчастіше повільно прогресуюча форма онкологічної недуги, тим вона і підступна. Уже при візуальному огляді досвідчений лікар може запідозрити розвиток захворювання і дати направлення на проведення інших діагностичних обстежень, в тому числі і рідинної цитології.

— Як встановлюють діагноз?

— Залежно від ситуації ми застосовуємо різні високоточні методи. Додатково може проводитися УЗД, КТ, МРТ. Однак остаточно тільки результат біопсії скаже «так, це рак», «ні, це тільки передрак» або «так, це тільки фонове захворювання».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху