Головна/Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?
12.04.2024
Онкопсихологія

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся.

  1. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку та прийняття.
  2. На першій діагностичній консультації психолог встановлює незримий ланцюжок довіри, без якої подальша робота просто неможлива.
  3. У ході діалогу фахівець розуміє, які особисті ситуації «нашаровуються» на стрес у зв’язку з хворобою (власною чи у родича), які труднощі вимагають уваги та прояснення.
  4. Психолог ніколи не залишається за емоційною «огорожею», а виявляє співчуття та емпатію, які необхідні людині, що звернулася по допомогу.

Як потрапити до онкопсихолога TomoClinic?

Первинна безкоштовна консультація психолога Яніни Петренко — для тих, хто вперше відвідав клініку та записався на зустріч до онколога. Також 3 безкоштовні консультації онкопсихолога доступні пацієнтам, які проходять у клініці протипухлинне лікування.

Як показує досвід, іноді таких трьох зустрічей буває достатньо, коли пацієнт дезорієнтований і потребує адаптації до лікування. Онкопсихолог допомагає розібратися не тільки з прийняттям діагнозу, а й з вирішенням особистих труднощів, внутрішніх завдань, моментів вибору, питань самореалізації і самоцінності. Деякі пацієнти переживають більше про роботу, а не про здоров’я — це ергопатичний тип ставлення до хвороби (втеча від хвороби в роботу). У таких випадках допомагає переосмислення пріоритетів.

У більш складних ситуаціях необхідно 6-12 консультацій онкопсихолога, кожна з яких триває приблизно 50 хвилин. Така кількість сеансів вважається стандартною у роботі психолога з пацієнтом.

Трьох консультацій іноді достатньо для маленького дива

Яніна Петренко, онкопсихолог TomoClinic: «Досить часто можна обмежитися мінімальною кількістю зустрічей із психологом. Нещодавно до мене прийшла пацієнтка у пригніченому стані, це був уже не перший рецидив. Болюча ситуація повторилася, і жінці потрібно було знову проходити ті ж самі етапи прийняття діагнозу. Після першої зустрічі клієнтка адаптувалася до лікування та виявила щире бажання прийти до мого кабінету ще раз. За три безкоштовні консультації ми не тільки відкрито поговорили, обговорили труднощі. Я також помітила, як змінилося мислення пацієнтки, вона почала бачити інші сторони свого життя. Вже на третю консультацію жінка прийшла з усмішкою на обличчі, в яскравому одязі, із нафарбованими губами. Говорила зі мною вже зовсім про інші — важливіші та цінніші для неї речі, бо проговорила вголос найболючіше для себе на попередніх наших зустрічах. Пацієнтка закінчила лікування у більш адаптованому стані, вирушила у туристичну поїздку, а після повернення вийшла на улюблену роботу».

Для запису до онкосихолога TomoClinic залиште заявку на нашому сайті https://tomoclinic.ua/ або зателефонуйте за номером 0 800 33 12 14. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу та в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і у будні дні, — записати вас на прийом до лікаря чи на обстеження.

Зробіть крок до власного здоров’я та психологічного балансу на будь-якому етапі лікування!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

11.04.2024

Коли з’явилась хіміотерапія?

ЯК ОТРУТА СТАЛА ЛІКАМИ У 1000-1500 роках нашої ери для знищення злоякісних пухлин стародавні лікарі розробляли різні способи. Вони припікали неоплазії, використовували настої трав, ампутували кінцівки, радили пацієнтам відмовитися від сильних хвилювань, хмільних напоїв, гарячої, пряної та гострої їжі. Але одужати вдавалося тільки деяким хворим. Історія виникнення хіміотерапії пов’язана з великою кількістю наукових досліджень та […]

Доверху