Ожиріння провокує рак?
Ожиріння – це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється надлишковим накопиченням жирової тканини і є наслідком дисбалансу споживання і витрати енергії в осіб зі спадковою схильністю або за її відсутності. Воно характеризується стабільним перевищенням ваги, що призводить до зростання ризику розвитку супутніх хвороб. Проявляється як психологічним, так і фізичним дискомфортом.
Доведено, що однією з головних причин злоякісних новоутворень є збільшення маси тіла людини.
Дослідження онкології показали, що надлишковий жир вважається фактором ризику цих видів раку:
- Колоректальний рак
- Рак стравоходу
- Рак нирки
- Рак грудей в період постменопаузи
- Рак ендометрія
- Рак яєчників
- Рак щитоподібної залози
- Рак печінки
- Рак жовчного міхура
- Рак підшлункової залози
- Специфічний рак крові (множинна мієлома)
- Пухлина головного мозку і хребта (менінгіома)
Більшість науковців виділяють три основні теорії, згідно з якими надлишкова маса тіла може викликати рак через збільшення синтезу естрогенів, наявність хронічного запалення або внаслідок підвищення рівня циркулюючого інсуліну.
Ожиріння впливає не тільки на ризик розвитку пухлин. Це також призводить до гірших результатів лікування, більшій кількості ускладнень, найгіршим прогнозами і більш високому рівню смертності від онкозахворювань – 14% усіх смертей від раку у чоловіків та 20% – у жінок.
Вчені стверджують, що 30–50% випадків захворювання можна було уникнути, просто змінивши спосіб життя: дотримуватися здорової дієти, бути фізично активними та підтримувати нормальну вагу тіла.
Тож якщо ви у групі ризику, обов’язково запишіться на безкоштовну консультацію онколога у :
м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43