Головна/«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана
11.04.2024

«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана

Пандемія COVID-19 схожа на війну з невидимим супротивником. Важливо не тільки вистояти, але і не оминути увагою інші захворювання. Адже вони нікуди не йдуть, в тому числі і гінекологічні проблеми. Говоримо з акушером-гінекологом TomoClinic Олегом Чижовим, наскільки для жінок важлива своєчасна діагностика і що може трапитися, якщо її відкладати.

«Жінка повинна стежити за своїм здоров’ям протягом усього життя. Це святе. На жаль, в період пандемії багато хто вирішив «пересидіти» гінекологічні проблеми вдома: відкласти огляди, діагностику та лікування на потім. Менше звертали увагу на симптоми, займалися самолікуванням», — каже Олег Чижов.

Подивимося правді в очі: у зв’язку з карантином у багатьох виник страх відвідування лікарень і лікарів. В ізоляції жінки обмежили переміщення, контакти, фінансові розтрати і скоротили число планових перевірок у гінеколога.

Чому в деяких випадках це бомба уповільненої дії?

Недостатнє обстеження або його відтягування виливається в загострення або запущені форми хвороб. Якщо відкласти скринінг, то через деякий час можна дізнатися про наявність онкогінекологічного захворювання і виявити його на пізній стадії.

Олег Чижов: «У період пандемії відсутність скринінгових заходів призвела до скорочення активно виявлених нових випадків захворювання. Але якраз серед діагностованих випадків ми знаходимо все більше запущених стадій з агресивними типами раку. До таких сумних результатів може призвести несвоєчасне звернення до гінеколога».

Доступна діагностика, яку можна провести вже зараз

Який варіант ви зазвичай обираєте: відвідати стоматолога двічі на рік для профілактики ускладнень або чекати, поки з’явиться біль? У гінекології все практично так само, тільки рак не болить і може виникнути в жіночому організмі, не проявляючи зовнішніх симптомів. Тому і жінка повинна звертатися до фахівця планово, не відкладаючи візит в довгу шухляду, не чекаючи болю або симптому, який поквапить до лікаря.

Хороша новина в тому, що TomoClinic пропонує для цього всі умови і можливості:

  1. УЗД. Практично кожен випадок гінекологічного захворювання вимагає ультразвукового дослідження органів малого таза. Це доступно, недорого, безболісно. Експрес-метод швидко повідомить про проблему і вкаже на патологію.
  2. КТ і МРТ. Ці методи дозволять уточнити гінекологічне захворювання. Для діагностики в нашому медичному центрі застосовують апарати експертного класу, з якими працюють кваліфіковані досвідчені фахівці.
  3. Біопсія. Вивчення частинки тканини допоможе встановити остаточний діагноз, визначити форму раку і ефективну схему подальшого лікування, щоб максимально швидко до нього перейти.
  4. Діагностична гістероскопія за допомогою оптичної системи німецького бренду KARL STORZ. Високоточний, безкровний, ефективний, малотравматичний метод. «Золотий стандарт» в світовій гінекології та медична діагностична технологія XXI століття, що доступна в Кропивницькому. При необхідності в нашому центрі проводяться лапароскопічні операції.
  5. Кожен огляд фахівця і скринінгові дослідження проводяться при обов’язковому дотриманні ізоляційно-обмежувальних заходів для протидії вірусу COVID-19.

«Пандемія пройде, а «занедбана» хвороба може проявитися пізніше. Тому не бійтеся онкоскринінгу, адже це культура регулярної перевірки здоров’я. Призначте день і час для огляду у гінеколога. Приділіть своєму жіночому здоров’ю півгодини на рік», — рекомендує всім жінкам гінеколог Олег Чижов.

Запишіться на консультацію, діагностику і огляд фахівця в Кропивницькому лінією допомоги 0 800 33 16 78 — дзвінок безкоштовний по Україні. Контакт-центр працює щодня.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху