Головна/«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана
11.04.2024

«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана

Пандемія COVID-19 схожа на війну з невидимим супротивником. Важливо не тільки вистояти, але і не оминути увагою інші захворювання. Адже вони нікуди не йдуть, в тому числі і гінекологічні проблеми. Говоримо з акушером-гінекологом TomoClinic Олегом Чижовим, наскільки для жінок важлива своєчасна діагностика і що може трапитися, якщо її відкладати.

«Жінка повинна стежити за своїм здоров’ям протягом усього життя. Це святе. На жаль, в період пандемії багато хто вирішив «пересидіти» гінекологічні проблеми вдома: відкласти огляди, діагностику та лікування на потім. Менше звертали увагу на симптоми, займалися самолікуванням», — каже Олег Чижов.

Подивимося правді в очі: у зв’язку з карантином у багатьох виник страх відвідування лікарень і лікарів. В ізоляції жінки обмежили переміщення, контакти, фінансові розтрати і скоротили число планових перевірок у гінеколога.

Чому в деяких випадках це бомба уповільненої дії?

Недостатнє обстеження або його відтягування виливається в загострення або запущені форми хвороб. Якщо відкласти скринінг, то через деякий час можна дізнатися про наявність онкогінекологічного захворювання і виявити його на пізній стадії.

Олег Чижов: «У період пандемії відсутність скринінгових заходів призвела до скорочення активно виявлених нових випадків захворювання. Але якраз серед діагностованих випадків ми знаходимо все більше запущених стадій з агресивними типами раку. До таких сумних результатів може призвести несвоєчасне звернення до гінеколога».

Доступна діагностика, яку можна провести вже зараз

Який варіант ви зазвичай обираєте: відвідати стоматолога двічі на рік для профілактики ускладнень або чекати, поки з’явиться біль? У гінекології все практично так само, тільки рак не болить і може виникнути в жіночому організмі, не проявляючи зовнішніх симптомів. Тому і жінка повинна звертатися до фахівця планово, не відкладаючи візит в довгу шухляду, не чекаючи болю або симптому, який поквапить до лікаря.

Хороша новина в тому, що TomoClinic пропонує для цього всі умови і можливості:

  1. УЗД. Практично кожен випадок гінекологічного захворювання вимагає ультразвукового дослідження органів малого таза. Це доступно, недорого, безболісно. Експрес-метод швидко повідомить про проблему і вкаже на патологію.
  2. КТ і МРТ. Ці методи дозволять уточнити гінекологічне захворювання. Для діагностики в нашому медичному центрі застосовують апарати експертного класу, з якими працюють кваліфіковані досвідчені фахівці.
  3. Біопсія. Вивчення частинки тканини допоможе встановити остаточний діагноз, визначити форму раку і ефективну схему подальшого лікування, щоб максимально швидко до нього перейти.
  4. Діагностична гістероскопія за допомогою оптичної системи німецького бренду KARL STORZ. Високоточний, безкровний, ефективний, малотравматичний метод. «Золотий стандарт» в світовій гінекології та медична діагностична технологія XXI століття, що доступна в Кропивницькому. При необхідності в нашому центрі проводяться лапароскопічні операції.
  5. Кожен огляд фахівця і скринінгові дослідження проводяться при обов’язковому дотриманні ізоляційно-обмежувальних заходів для протидії вірусу COVID-19.

«Пандемія пройде, а «занедбана» хвороба може проявитися пізніше. Тому не бійтеся онкоскринінгу, адже це культура регулярної перевірки здоров’я. Призначте день і час для огляду у гінеколога. Приділіть своєму жіночому здоров’ю півгодини на рік», — рекомендує всім жінкам гінеколог Олег Чижов.

Запишіться на консультацію, діагностику і огляд фахівця в Кропивницькому лінією допомоги 0 800 33 16 78 — дзвінок безкоштовний по Україні. Контакт-центр працює щодня.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху