Головна/Професійна діагностика, лікування та профілактика раку шкіри
11.04.2024

Професійна діагностика, лікування та профілактика раку шкіри

Якщо після самостійного огляду на шкірі було виявлено патологічне новоутворення або зміни, потрібно обов’язково пройти клінічне обстеження у дерматолога.
Це дасть можливість визначити, чи вказують наявні ознаки на рак шкіри, і в разі підтвердження – з’ясувати стадію захворювання. Після проведення необхідного переліку досліджень буде визначено конкретний вид раку, після чого будуть обговорюватися можливі варіанти лікування, виходячи з ситуації. Спеціаліст може прийняти рішення про негайне хірургічне втручання, якщо він буде впевнений, що це буде ефективно, або провести дерматоскопію – процедуру, при якій ураження розглядається під надпотужним мікроскопом.
Майте на увазі, що існує безліч видозмін шкіри, включаючи появу нових і зміна вже наявних родимок і уражень, які не є раком. Тільки досвідчений лікар може провести обстеження і допомогти визначити необхідність подальшого обстеження або лікування, тому будьте пильні і проходите регулярне обстеження.
Лікар також може використовувати конфокальную лазерну скануючу мікроскопію (CSLM), яка являє собою метод неінвазивної візуалізації, що забезпечує отримання знімків епідермісу і сосочкового шару дерми в режимі реального часу. Її результати допоможуть відрізнити доброякісні новоутворення від злоякісних.
Лікар також може вдатися до біопсії (хірургічна процедура, в результаті якої отримують зразок тканини для подальшого дослідження)
Ці методи дозволять лікарю розпізнати меланому і відрізнити її від інших уражень, які ніяк не піддаються діагностиці.

Лікування передракових уражень шкіри

Якщо був виявлений актинічний кератоз (АК), слід пройти лікування, щоб запобігти його перетворенню в плоскоклітинну карциному. АК легко піддається лікуванню, проте, якщо осередків кілька, терапія може виявитися менш ефективною і більш витратною. Замість цього, фахівець може запропонувати поспостерігати за утвореннями протягом деякого часу, перш ніж вибрати найбільш дієвий спосіб для їх видалення.
Одиночний осередок АК можливо видалити за допомогою кріотерапії, під час якої лікар заморожує ділянку ураження рідким азотом. Крім того, можна провести лазерну шліфовку або нанесення фторурацилу.

Лікування різних видів раку шкіри

Як первинне лікування деяких видів раку шкіри призначають хірургічне втручання. Лікар може виконати операцію, під час якої пухлина або ураження повністю видалять разом з ураженою тканиною, з дотриманням чистого хірургічного краю. Іншим популярним методом хірургічного лікування є операція за методом Моса. Це мікрографічна операція, яка використовується для лікування немеланомного раку шкіри, базальноклітинної карциноми і плоскоклітинної карциноми.
Ці види пухлин розвиваються в локалізованій області первинної пухлини і рідко метастазують. Проте, вони можуть мати локальний агресивний характер, руйнуючи тканини навколо себе і часто рецидивують. Для лікування таких карцином часто застосовують мікрохірургічну операцію Моса, яка забезпечує повне видалення злоякісного осередка, перешкоджаючи, таким чином, рецидиву.
Більш системного і агресивного лікування потребує лімфома шкіри, вона характеризуюється поліморфізмом висипу (плями, бляшки, вузли), різним ступенем вираженості сверблячки і збільшенням периферичних лімфатичних вузлів.

Заходи для профілактики появи раку шкіри

65767647.jpg

Для того, щоб запобігти появі раку шкіри в майбутньому, можна прийняти деякі запобіжні заходи. Оскільки дія сонця є основною причиною раку шкіри, використовуйте сонцезахисний крем широкого спектра проти УФА- і УФВ-променів, а також бар’єрний захист для найбільш вразливих областей перед виходом на вулицю. Такими вразливими областями є голова і шия. Крім того, Ви можете надягати головний убір.

Існує поширена помилка, що людям з темним кольором шкіри не потрібно використовувати сонцезахисний крем. Користуйтеся сонцезахисним кремом і застосовуйте інші засоби захисту від сонячного випромінювання незалежно від кольору шкіри.

Також слід уникати солярію.

Пам’ятайте, що плоскоклітинна карцинома може також вражати слизові оболонки, наприклад, губи і язик, набуваючи агресивний і метастатичний характер.

Якщо у вас або близьких людей є підозра на рак шкіри або він вже був діагностований – зверніться за безкоштовною консультацією. Наші фахівці володіють знаннями про всі існуючі методики лікування раку і порекомендують найбільш ефективну стратегію лікування.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху