Головна/Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!
11.04.2024

Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!

Ми живемо в час стрімкого розвитку технологій, можливостей, а також всіх умов для зростання «думаючого покоління». Але якщо говорити про тему здоров’я, то сучасне суспільство чомусь не завжди діє розумно, швидше йде наперекір логіці.

Ми знаємо, що алкоголь і куріння провокує безліч проблем і захворювань, але куримо і п’ємо, ми дивимося наукові передачі про те, наскільки складно влаштований людський організм, але шукаємо рішення проблеми в Інтернеті, діагностуючи у себе неіснуючі проблеми або ігноруючи небезпечні симптоми, замість того, щоб звернутися до фахівця.

В чому причина? Громадський стереотип недовіри до лікарів не єдина проблема, просто не всі обізнані про елементарні речі, які допоможуть зберегти здоров’я і якість життя. Наприклад, якщо вже людина курить, то це його особистий вибір, але він повинен розуміти, що не потрібно залишати все на волю випадку або «долі», елементарна діагностика вбереже від небезпечних проблем або страшних думок про можливий раку легенів.

«Чомусь на думку більшості, доктора використовують сучасні технології, щоб брати за«непотрібні» обстеження побільше грошей. Але насправді, будь-який лікар спочатку акцентує увагу на регулярності профілактичних оглядів! Профілактичний огляд – це всього лише розмова лікаря з пацієнтом, збір анамнезу (сукупність відомостей, одержуваних при медичному обстеженні шляхом розпитування самого обстежуваного і / або знають його осіб), аналізу скарг, об’єктивний огляд лікарем. Адже при зовнішньої локалізації онкологічних новоутворень додаткові методи обстеження взагалі не потрібні, це такі патології як щитовидної залози, патологія молочної залози, шкіри, прямої кишки, передміхурової залози, патологія зовнішніх статевих органів. Саме ці патології виходять, на сьогодні, на перше місце серед онкологічних захворювань як у чоловіків так і у жінок», – розповідає головний лікар« Українського Центру Томотерапії» Сергій Одарченко.

Якщо взяти до уваги статистику, то онкологічні патології на першій стадії виявляються лише у 20% людей, в інших випадках – це вже 2-4 стадії. Але саме в першій стадії клінічні симптоми прояву онкопатологій взагалі відсутні, коли з’являються якісь ознаки, то це вже 2-3 стадії захворювання, але саме виявлення будь-яких патологій на ранніх стадіях забезпечує доступ до широкого вибору лікування. Так, кожної п’ятої смерті від раку можна уникнути, якщо діагностувати захворювання вчасно і пройти відповідну терапію.

«Ми самі повинні бути не байдужими до свого здоров’я, і ​​при будь-яких скаргах і погіршення стану здоров’я потрібно відразу ж звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням або сподіватися на народну медицину. Наприклад, говорячи про рак молочної залози – жінка повинна уважно оглядати себе кожен місяць, на 7-10 день після менструації. Ніхто не знає груди краще, ніж сама жінка, але самоогляди ніхто не займається, і, на жаль, звертаються до лікаря вже на більш серйозних стадіях захворювання. Рак, на сьогодні, – не вирок, але лікування потрібно починати вчасно, комплексно і задіюючи найбільш ефективних фахівців на кожній стадії діагностики та лікування », – говорить Сергій Одарченко.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою? Лікування
9.03.2025

Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою?

Урологія — це медична галузь, яка займається діагностикою та лікуванням захворювань сечостатевої системи у чоловіків та захворювань сечовидільної системи у жінок. У TomoClinic ми пропонуємо сучасний підхід до урологічних проблем, забезпечуючи високий рівень медичної допомоги для пацієнтів різного віку.  Кому варто звертатися до уролога? Чоловікам: для профілактики та лікування захворювань передміхурової залози, сечового міхура, нирок, […]

дікап
Гліб Вовна
Доверху