Головна/Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!
11.04.2024

Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!

Ми живемо в час стрімкого розвитку технологій, можливостей, а також всіх умов для зростання «думаючого покоління». Але якщо говорити про тему здоров’я, то сучасне суспільство чомусь не завжди діє розумно, швидше йде наперекір логіці.

Ми знаємо, що алкоголь і куріння провокує безліч проблем і захворювань, але куримо і п’ємо, ми дивимося наукові передачі про те, наскільки складно влаштований людський організм, але шукаємо рішення проблеми в Інтернеті, діагностуючи у себе неіснуючі проблеми або ігноруючи небезпечні симптоми, замість того, щоб звернутися до фахівця.

В чому причина? Громадський стереотип недовіри до лікарів не єдина проблема, просто не всі обізнані про елементарні речі, які допоможуть зберегти здоров’я і якість життя. Наприклад, якщо вже людина курить, то це його особистий вибір, але він повинен розуміти, що не потрібно залишати все на волю випадку або «долі», елементарна діагностика вбереже від небезпечних проблем або страшних думок про можливий раку легенів.

«Чомусь на думку більшості, доктора використовують сучасні технології, щоб брати за«непотрібні» обстеження побільше грошей. Але насправді, будь-який лікар спочатку акцентує увагу на регулярності профілактичних оглядів! Профілактичний огляд – це всього лише розмова лікаря з пацієнтом, збір анамнезу (сукупність відомостей, одержуваних при медичному обстеженні шляхом розпитування самого обстежуваного і / або знають його осіб), аналізу скарг, об’єктивний огляд лікарем. Адже при зовнішньої локалізації онкологічних новоутворень додаткові методи обстеження взагалі не потрібні, це такі патології як щитовидної залози, патологія молочної залози, шкіри, прямої кишки, передміхурової залози, патологія зовнішніх статевих органів. Саме ці патології виходять, на сьогодні, на перше місце серед онкологічних захворювань як у чоловіків так і у жінок», – розповідає головний лікар« Українського Центру Томотерапії» Сергій Одарченко.

Якщо взяти до уваги статистику, то онкологічні патології на першій стадії виявляються лише у 20% людей, в інших випадках – це вже 2-4 стадії. Але саме в першій стадії клінічні симптоми прояву онкопатологій взагалі відсутні, коли з’являються якісь ознаки, то це вже 2-3 стадії захворювання, але саме виявлення будь-яких патологій на ранніх стадіях забезпечує доступ до широкого вибору лікування. Так, кожної п’ятої смерті від раку можна уникнути, якщо діагностувати захворювання вчасно і пройти відповідну терапію.

«Ми самі повинні бути не байдужими до свого здоров’я, і ​​при будь-яких скаргах і погіршення стану здоров’я потрібно відразу ж звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням або сподіватися на народну медицину. Наприклад, говорячи про рак молочної залози – жінка повинна уважно оглядати себе кожен місяць, на 7-10 день після менструації. Ніхто не знає груди краще, ніж сама жінка, але самоогляди ніхто не займається, і, на жаль, звертаються до лікаря вже на більш серйозних стадіях захворювання. Рак, на сьогодні, – не вирок, але лікування потрібно починати вчасно, комплексно і задіюючи найбільш ефективних фахівців на кожній стадії діагностики та лікування », – говорить Сергій Одарченко.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху