Головна/Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!
11.04.2024

Профілактика онкозахворювань – це всього лише розмова з лікарем!

Ми живемо в час стрімкого розвитку технологій, можливостей, а також всіх умов для зростання «думаючого покоління». Але якщо говорити про тему здоров’я, то сучасне суспільство чомусь не завжди діє розумно, швидше йде наперекір логіці.

Ми знаємо, що алкоголь і куріння провокує безліч проблем і захворювань, але куримо і п’ємо, ми дивимося наукові передачі про те, наскільки складно влаштований людський організм, але шукаємо рішення проблеми в Інтернеті, діагностуючи у себе неіснуючі проблеми або ігноруючи небезпечні симптоми, замість того, щоб звернутися до фахівця.

В чому причина? Громадський стереотип недовіри до лікарів не єдина проблема, просто не всі обізнані про елементарні речі, які допоможуть зберегти здоров’я і якість життя. Наприклад, якщо вже людина курить, то це його особистий вибір, але він повинен розуміти, що не потрібно залишати все на волю випадку або «долі», елементарна діагностика вбереже від небезпечних проблем або страшних думок про можливий раку легенів.

«Чомусь на думку більшості, доктора використовують сучасні технології, щоб брати за«непотрібні» обстеження побільше грошей. Але насправді, будь-який лікар спочатку акцентує увагу на регулярності профілактичних оглядів! Профілактичний огляд – це всього лише розмова лікаря з пацієнтом, збір анамнезу (сукупність відомостей, одержуваних при медичному обстеженні шляхом розпитування самого обстежуваного і / або знають його осіб), аналізу скарг, об’єктивний огляд лікарем. Адже при зовнішньої локалізації онкологічних новоутворень додаткові методи обстеження взагалі не потрібні, це такі патології як щитовидної залози, патологія молочної залози, шкіри, прямої кишки, передміхурової залози, патологія зовнішніх статевих органів. Саме ці патології виходять, на сьогодні, на перше місце серед онкологічних захворювань як у чоловіків так і у жінок», – розповідає головний лікар« Українського Центру Томотерапії» Сергій Одарченко.

Якщо взяти до уваги статистику, то онкологічні патології на першій стадії виявляються лише у 20% людей, в інших випадках – це вже 2-4 стадії. Але саме в першій стадії клінічні симптоми прояву онкопатологій взагалі відсутні, коли з’являються якісь ознаки, то це вже 2-3 стадії захворювання, але саме виявлення будь-яких патологій на ранніх стадіях забезпечує доступ до широкого вибору лікування. Так, кожної п’ятої смерті від раку можна уникнути, якщо діагностувати захворювання вчасно і пройти відповідну терапію.

«Ми самі повинні бути не байдужими до свого здоров’я, і ​​при будь-яких скаргах і погіршення стану здоров’я потрібно відразу ж звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням або сподіватися на народну медицину. Наприклад, говорячи про рак молочної залози – жінка повинна уважно оглядати себе кожен місяць, на 7-10 день після менструації. Ніхто не знає груди краще, ніж сама жінка, але самоогляди ніхто не займається, і, на жаль, звертаються до лікаря вже на більш серйозних стадіях захворювання. Рак, на сьогодні, – не вирок, але лікування потрібно починати вчасно, комплексно і задіюючи найбільш ефективних фахівців на кожній стадії діагностики та лікування », – говорить Сергій Одарченко.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху